Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sretno s TVom,ja nisam primjetio to razvlačenje,a kao što ti Alibegovic reče,možeš ti naštimati 4:3 da ti sliku prikazuje,mada ja to nikad ne koristim.firmware ja baš i ne bih mijenjao,a imaš firmware da pokreće divx,nisam siguran za mkv ;)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ako ti se da zezati evo ovdje imas sve o otkljucavanju USB-a.
    http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_foru ... &sc=20&x=0
     
  3. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Ma JVC imas pivu od mene. pomogao si mi sasvim slucajno :)
    Hajde rekoh da googlam ima li sta slicno za Panasonic. Kod mene sa usb sticka ili USB HDD cita video u Divx/Xvid,DivxHD... ali mkv ne podrzava
    A mrzi me nekada spajati PC na TV, a kodiranje u format koji podrzava je opet posao, jer nekada zelim da to odmah pogledam.
    Nisam nasao nista oko modanog firmware, nego jednu stvar koju sam skroz zaboravio da TV podrzava DLNA Media Server.
    Odlucim se za mezmmo media server. Instaliram, preskenira zadane foldere, automatski pronadje TV na mrezi i postavi Panasonic Viera profil. I gle cuda vrti sve zivo, one formate koje TV ne podrzava mezmmo transkodira u letu u format koji TV podrzava.
    Hehe idem malo da pregledam svoju kolekciju
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Fino da se i to rijesilo.
     
  5. Mazzy

    Mazzy Novi član

    LJudi , valja li ova plazma : Panasonic TX-P42X20 za 1099KM .
    Da napomenem,tamo gdje ce ici nije SD je signal tako da mislim da mi ne treba Full HD .
    Nekako mislim da je ovo max za ove pare...sta mislite?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Djeluje kao dobar deal.
     
  7. Mazzy

    Mazzy Novi član

    Nisam neki strucnjak. Prvo sam bio zapeo za FULL HD LCD, pa me uvjerise da mi je bolje plazmu bez Full HD jer je na njoj SD signal bolji ... Malo sam i citao i stvarno tako svugdje pise... Zamolio u jednom shopu prodavaca da mi ukljuci LCD I Plasmu isti kanal , i fkt slika bolja na plazmi...Ti neki USB prikljucci mi ne trebaju , kupit cu dvd ili hd player i rijeseno :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Nisam zagovornik tih nekih "generalnih misljenja", no najbolji potez si napravio upravo time sto si otisao, pogledao na licu mjesta i ocjenio kvalitet, mada bi se sad moglo teorizirati i postavkama slike itd. Sto se tice USB portova, zgodno je kada mozes ubaciti stick ili eksterni disk te "pustiti" taj neki sadrzaj, no ako si svakako planirao ici na HD player, onda ok :)
     
  9. Mazzy

    Mazzy Novi član

    Pa iskljucio sam USB upravo zbog svega toga, nikako sastaviti i usb i sve...i na kraju i cijenu ... Tako da mi je lakse kupiti player...pa makar i dvd . To mi ne predstavlja neki problem. Uglavnom, znaci ovo je dobar izbor :)
     
  10. golff

    golff Novi član

    Imam ja Panasonic P42X20E, i takodje pratim SD programe i prezadovoljan sam sa slikom tj.jos nisam vidio bolju sliku sa SD signalom ni na plazmi ni na LCD-u od ovog TV-a.filmove gledam putem laptopa na HDMI i sve je za 5.Prije kupovine TV-a takodje sam visio na netu i svi koji se razumiju u tehniku su mi savjetovali ovaj TV s time da sam naglasio da cu 90% gledati SD signal i nisam se pokajao ni sekundu.Da vise ne hvalim TV od mene jedan veliki plus!Samo ako ne znas moras paziti na razradnju panela prvih 300 sati i na staticne slike.Ako hoces mogu ti poslati na PM link za jedan susjedni forum gdje imas sve vezano za ovaj model PANASONIC-a kao i pocetne postavke slike prvih 300 sati kao i nakon toga, a i sve vezano za ostale marke TV-a kako za LCD tako i za PLASMA TV.poz...
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    nema potrebe za tim, sve to je vec navedeno i objasnjeno bar jedno 50x na ovom forumu ;)
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eh doslo vrijeme da se uzima TV.

    Ovako treba mi par savjeta sta uzeti, ono sto znam biti ce Panasonic tako da nemojte djaba furati na druge brandove.
    Najbitniji detalj oko svega ovoga je da ce TV koristiti i za racunar, pored gledanje sapunica znaci surfanje, crtanje, rad i mozda ponekad igranje. Ne trebaju mi savjeti tipa slika na TV nemoze nikada biti kao na monitoru, neces moci crtati (sto bi jedan veliki strucnjak iz TZ rekao, jer sam crtao i bilo je sasvim OK i to na HannsG TV na poslu) a ni ne treba da slika bude dobra bas kao na monitoru jer kada budem mogao kupiti monitor koji hocu i kupiti cu ga, a za sada samo TV. Ne bih uzimao nista vece od 37", mada kontam i 32" mi je dovoljno nisam od onih sto imaju ogromne sobe, a i ne patim za time da kada mi neko dodje kaze "joj kolki' ti je" :mrgreen: Ono sto je mozda bitno naglasiti da dosta crtam u Corelu tako da je rezolucija isto bitan faktor. To sta uzeti LCD ili Plasmu prepustam Vama. Budjet = najbolje za najmanje para.

    Evo sta imam na raspolaganju:

    TX-L32U2E
    TX-L32S20E
    TX-L37U2E
    TX-L37S20E

    Kod ova dva ispod mi se ne svidja garancija.

    TX-L32C2EA
    TX-L32C20EA

    Da naglasim nemam pojma o televizorima. Pozdravljam svaki konstruktivan prijedlog.

    EDIT: eh da mora imati ono za digitalnu kablovsku to je uslov.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Volio bi ti da ti je velik, ali neka ti bude. :lol:
    Za koristenje kao tvi kao pc monitor ti je LCD bolji (bolja staticna slika, i veca rezolucija)
    Od navedenih nisam siguran pa nebih lupao, ali pogledaj Samsung LE32C550 (ili jos bolje C650) zavisno od cijene, ali generalno koliko para toliko muzike (donekle tacno mada ne i uvijek) bolje kupi posten 32" nego smetljarski 37".
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ljudi, kako se ulazi u servisni meni kod ovog LG 42PJ350? hocu da vidim koliko je radio. U opcijama to ne pise, sve sam prelistao :(
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma cackao sam po tom forumu, ali ne mogu da nadjem. oni kao to kriju iz sigurnosnih razloga, jer kao ne snose odgovornost za posljedice koje mogu nastati ako se taj servisni meni koristi cccccc
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ovo sam ja nagoogl'o, mrsko mi quotat:

    pritisni menu na daljinskom a onda crveno dugmence na daljinskom ima dole pri dnu ekrana pise, tu imas koji je seriski broj sati rada koji je firmware...
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Jesi probao ovo ?

    Ja koliko sam naletio da se sa novijim firmwareom ni ne moze uci u servisni meny nego se mora downgradeovati, na neku stariju verziju. I kao da moras znati koliko ti je tacno tv odradio sati, znas kad si kupio tv pomnozi sa nekim dnevnim prosjekom i cao.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam nasao ovo sto rece Fare, da ima ta zabrana. Pisalo je jos da se mora promijenit zemlja da bi se moglo uci u servisni meni. Ovo je pisalo za one koji su u Srbiji, da promijene na Hrvatsku ili ostave prazno. Ne znam vazi li za nas. Nemam link, ali mislim da je forum bio benchmark.rs.

    EDIT:
    Evo ga: http://forum.benchmark.rs/archive/index ... 36399.html
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nisam citao forum jucer poslijepodne, pa nisam ni pokusao ovo. Pokusao sam da drzim Meni tipku na daljincu i TVu istovremeno malo vise od minute, i nisam dobio servisni meni. Neki kazu da treba ovo uraditi:
    Code:
    There are a few things to try. Probably dependent on what firmware you are on.
    1.Press and Hold OK button on remote as well as TV panel at the same time for a few minutes. Then enter 0000 as the password.
    
    valjda je sa firmware-om 3.14 taj servisni meni iskljucen, i treba uraditi downgrade na neku stariju verziju da bi se meni pojavio