Ljepilo za plastiku i metal epoxy - epoksi KIT

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Pionir, Apr 20, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pozz svima,
    nadam se da ce ovaj post posluziti mnogima u dobrom za popravak "specificnih" djelova njihovih ljubimaca kao kompjutera ( ili auta :) )

    Epoxy mastic - TECHNICOLL, C.I.A. = chemical ideal aid su dvokomponentne smole ( sa dodatcima ; metala, stakla, grafita ...), pakovanje 40 grama, koje kada se pomjesaju tvore masu koja moze biti nadomjestak varenju ili extra ljepljenju. Epoxy kit se jako brzo susi stoga radite brzo, a kada se osusi nevjerovatno je jak. Lijepi sve sto mozete zamisliti cak i prste pa-oprez !! Otporan je na kiseline, obadjuje se mehanicki i masinski.

    Edit :
    Kit mozete potraziti u vecim prodajnim centrima, trgovinama auto-djelova i opreme u BiH.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hoces reci da je ovo ljepilo revolucija u odnosu na ostala dvokomponentna ljepila?
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovo nije dvokomponentno klasicno-TECNO ljepilo, nego kit-masa i da ima razlike koliko hoces.

    To znaci da mozes popunjavati nedostatke plastike...ja sam licno slomio zabicu plasticnog poklopca utora 5,25 a plastika se sasula u komadice. Ovaj kit + dio zabice = zacepio rupu.
    Drugi je puko po pola, sa kitom zalijepio a nije mogao tecni da drzi jer se poklopac na zabicama "nategne" i puca...
    Isto se moze koristit kao nosac utora sarafa ako ga slomis. Stavis kit, izbisis busilicom rupu i uvrnes saraf...
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sve je to fino, lijepo ali reklama se placa :)
     
  5. GW

    GW Moderator

    Eto čovjek je sam editovao post da ne bi ispalo da reklamira nekoga. Koga zanima konnkretno gdje ima kupiti, neka koristi PM.
    Na preporuci svaka čast.