Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Postoje stranice na internetu kojima je objektivnost neupitna, poput hardware.no. Ventilatori koje kupujem su uvijek marke Papst, na njihovu preporuku i znam da su tihi, za sve ostalo postoji potenciometar.

    Za izolaciju kazem da je bila hit jer ljudi nisu znali bolje, i ja sam kupovao sve i svasta, pa cak sam probao i one ploce koje se koriste u zvucnoj izolaciji auta, one sjajne od 40mm, bucan cooler je bucan. Jesi ikada cuo kako bruji TT dragon orb na jednom jadnom athlonu prve generacije pod loadom ?

    I onda kontaj kako da izoliras zvuk koji nastaje na otvorima ventilatora, i zvuk zraka koji prolazi kroz resetke i kojekakve otvore, u kabinetu nikada neces moci napraviti akustiku muzickog studija, dakle, zvucna izolacija je bullshit.

    I onda kontaj sto sam uzeo HAF, Hyper 212+, i hejbet 120mm papst ventilatora. Jedini minus moje nove konfe je graficka sa reference coolerom, ali s obzirom da nije nista bucnija od windforce 570ki, negdje se mora zrtvovati.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Davno su prosla vremena kad je Papst bio nesto.
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Eh, posto imas HAF i hejbet ventilatora (da su zlatni) nisi kompetentan da govoris o ucinkovitosti zvucne izolacije.
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    Covjek bi rekao da su kod vas racunari usisivaci, kakva buka ljudi ako se vent malo cuje kad radi "sisti" to je,ok ako krene zujat to je bezveze odvrni podmazi ako nepomaze zamjeni, a sad da redam nake spuzve, ploce itd pa ljudi skontajte se sta pricate :)
    Inace malo gledam ova arerocool kucista za cjenu ispadose skroz ok samo me interesuje kvalitet plastike prednje maske.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nista se ti ne brini Rapi, imam ja vazelina za podmazivanje ;)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nagradih se, na nagovor Juke, sa HAF-om 932, 'ebo te, mogu citav stat u njeg, a ovi 23cm ventovi isto oni ventovi od klime :smt007 Kuciste stvarno vrijedi svakog dinara, vristi na kvalitet :D
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest drama je kuciste.Ja bih ga sada uzeo da ima 8 expansion slotova ali kako nema frula iako ima ogromni cooling potencijal
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Haha jest HAF 932 mrcina od kucista..

    Ja ga imam i neki dan stavim drugu konfu u bezze Linkworld kucistu pored HAF-a ,kunem se moze stati u CM.. :smt005 :smt005 :smt005

    Premium kvalitet nema sta,samo prasina ga ubi,svake sedmice ga cistim..

    Pozz..
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ja ga imam vec skoro godinu dana, kuciste jeste mrcina, ali sto king rece vreca prasine mjesecno se moze skupiti mada nije problem usisati povremeno i rijesen problem.
    Veci mi je problem sto cu morati seliti u dosra manju sobu pa cu redukovati prostor, sto za kompjuter i sl, samim time cu morati nabaviti neko manje kuciste, a ovo prodati ili dati u zamjenu, ali otom po tom, bitce ovdje na oglasu kada bude aktuelno, dao bih ga za manje isto da je kvalitetno, uz normalnu doplatu.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Dali si pokusao sa custom filterima???
    Ja za sad nemam tolike primjedbe na prasinu, naravno da je ima ali ne u tolikim kolicinama i mislim da pomocu filtera samo udje onaj micro prah koji se ustima maltene moze ispuhat,stim da bocni 20cm vent nije upaljen (koji je takodjer presvucen najlonka filtrom), a iznutra vuce NH-D14 na 700/800 rmp,i uradjen naljonka filter na front intake i preko limica od drive utora je izmajmunisan najlonka filter!!!
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Nesmeta meni prasina, usisam je i gotovo nego posto selim u manju sobu, moram nanjestaj prilagoditi tome pa samim time i sto od kompjutera mora biti manji lcd je mal ionako, samo cu morati neko manje ali kvalitetno kuciste nabaviti (mijenjati).
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa opet na HAF-a, samo 912ku ili ovog novog Enforcera.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da HAF 912 ili ako moze stati onda HAF 922..
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Mala je razlika izmedju njih dva, ovaj je bas mocan
    [​IMG]
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

  17. Nihad

    Nihad Aktivista

    [​IMG]

    Vjerujem da bi ga Radončić rado otkupio
    :)
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Haha nihade de uslikaj malo unutrasnjost kucista, sto je dobro :)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja dobio novo kuciste konacno.Coolermstaer hafx.Onaj mi je antec 902 isiso krv.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi ga puno platio? Imali razlika u temperaturama?