BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    zato sto nisi podesio dobro :D

    ako je greska do modema tog brzogdodira odes fino dole u njihov hq i zamjenis za tp sa wifi
     
  2. Sai

    Sai Novi član

    Ne znam da li su bile dozvoljene ali su bile moguće do prije dvije sedmice sasvim sigurno :D
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imam jedno pitanje, a posto nisam s tim nikako petljao ne znam da li je to moguce i ako je nekome smijesno sorry...
    Planiram spojiti P42 TV na STB preko hdmi-a i interesuje me da li bi onda bilo moguce da pustam filmove sa racunara LANom preko STBa u HD formatu jer mi je racunar podosta udaljen od TV-a, a pomjeranje namjestaja za sada ne dolazi u obzir...
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mislim da ne. taj lan port na stb-u je rezervisan za povezivanje sa telecomom, i ti njemu nemas pristup, sa ostalih lan portova, a preko adsl modema.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da, u pravu si ... skontao sam to danas kad sam malo cackao i gledao po netu ... steta

    OStaje mi samo opcija malog PCa za TV...
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Code:
    
    
    wd tv live ?
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma jok ... Mini PC staviti pored TVa. Sklopiti kakav HTPC i to bi bilo to
     
  8. dzeri

    dzeri Aktivista

    Htio bih otkazat BH Telecom uslugu (telefon fiksni + net) i preci na Telemach pa me zanima kakva je procedura? Trebaju li se pisati neki zahtjevi i koliko to traje? Ne bih da placam i naredni mjesec.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo odes na salter i otkazes,platis sto imas za platiti i to je to.Praksa im je da obavezno nesto ne moze taj dan nego moras doci ponovo,valja si ostavljaju priliku da se predomislis.
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Da li se moze 'zamrznuti' usluga fiksne telefonije? Da je ne odjavljujem nego samo zamrznem
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da moze,cak i kad zelis odjaviti skroz oni ti prvo zamrznu u nadi da ces se predomislit.To ide na rok od 12 mjeseci.
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Odlicno! Hvala puno :)
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako podnese zahtjev za odjavu, adsl ti iskljuce dok dodjes kuci za telefon , do 7 dana
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    platil
    se sta da se zamrzne telefon ? na 12m
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moras izmiriti sva dugovanja. I ako ponovo ne aktiviras broj nakon 12 mjeseci traze ti 10 KM za iskljucenje. Barem je tako bilo kad sam ja zamrzavao fiksni prije jedno 3 godine :)
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    Lesi se vraca kuci :D ,poslije tri sedmice na kablovskom netu otrcao sam u postu brzinom svjetlosti i ponovo vratio Bihnet u kucu,lopovi su,to vise nije ni za diskusiju al brate net im je stabilan i tu se nema sta reci.Ovaj kablovski sam imao 3mbit za cijenu 2 kod bihneta al kad saberes sta imas u toku mjeseca jeftiniji je bihnetov.Kablovski je mnogo varirao i u trenutcima imam 5 mbit a vrlo cesto nemam ni 1 kako treba.Dok se to jos malo uhoda ja sam kod lopova na krcmi.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    U prevodu, sve sto ima veze sa Zonom, ne valja :)
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i nije bas skroz tako,kod brata mi na tom istom kablovkom netu sve u redu vec evo jedno 6 mjeseci.Uvijek ista brzina i nikakvih problema.Ovi iz kablovske kazu da im taj dio instalacije nije kako treba i da ce ga mjenjati uskoro.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    uskoro, trebalo bi, mi mislimo da, vjerovatno ce.....
    strasni termini pogotovo kad nemas sta rec
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Navodno zvali jučer iz BHŠupka i pitali ko se razumije u kući vezano za PC, i onda rekli da ta osoba smanji diživljaj :lol: Šteta što ja nisam bio u kući da popričam s njima. Navodno je problem oko dijeljenih konekcija, ja to preko paradigm routera vršim jer se ne može preko bilion modema(tako monter reče). I onda su rekli nešto tipa da ja naštimam na laptopu wireless, ja to znam, samo trebam 8 tipki ukucati i to je to :lol:

    Samo nek nastavi kakit, ionako mi je u planu preći na kablovski- ista cijena a 6 Mb/s brzina, znači tri puta brže, a nemaju problema sa stabilnošću.