Ugradnja većeg ventilatora na mjesto manjeg u kućištu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nihad, May 22, 2011.

  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    Imam kućište koje po svojim zidovima ima fabrički pripremljena mjesta za ventilatore povrišine 8x8 cm (izbušene rupe za šarafe, rupičaste površine za protok zraka).
    Ugradnja jednog ventilatora od 12 cm bi sigurno bilo ekonomičnije, tiše i učinkovitije rješenje nego ugradnja dva 8 cm ventilatora jednog pored drugog.

    Međutim, pitam se koliko je pametno burgijati i rezati po kućištu da dva susjedna fabrički pripremljena mjesta za 8 cm ventilatore pretvorim u jedno mjesto za 12 cm ventilatora? Je li ovo neko radio i kakvi su rezultati? Ne bih da osakatim kućište i ne mognem na kraju koristiti ništa.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  3. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ooo, hvala na ovoj dojavi.
    Fino rješenje, iako malo poskupo (ne vrijedi komad plastike 8 KM), a najveći nedostatak je što znatno povećava debljinu ventilatora.

    Ipak mi se više sviđa burgijsko-bonsečko-turpijska metoda.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Napravi sam od sperploce ili kartona.
    Projekat za jedan vikend :)

    Uzmes komad plasticne saksije, sasjeces je po promjeru. Uzmes dva komada platike ili onog tvrdog kartona od kutije gdje se pakuju lanc paketi ili serveri :p

    Manju kocku napravis po promjeru okvira 80mm venta, vecu kocku napravis po okviru 120mm venta.
    Naljepis uzi dio izrezane saksije na manji dio, vechi na veci. Pricvrstis po zelji :p
     
  5. Nihad

    Nihad Aktivista

    Bolje mi je radi uštede prostora u unutrašnjosti kućišta, montirati ventilatore s vanjske strane.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    A sta ces to stavljat u kuciste jos sto ce ti uzimati to mjesto ?
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    Tri SCSI kabla
    Četiri PATA kabla
    18 snopova napojnih kablova
    dva GBIP kabla
    Tri FireWire kabla
    Tri PCI64 karte duge po 30 cm
    Hejbet 5,25" i 3,5" uređaja
    itd.
     
  8. GW

    GW Moderator

    A to sve apsolutno mora biti unutra ili čisto onako "nek se nađe"? :D
     
  9. Nihad

    Nihad Aktivista

    Kad baba ima masla svašta njime maže.
    :)