Nokia 5800

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Feb 28, 2009.

  1. LopeZ

    LopeZ Novi član

    E svaka čast!

    Hvala.
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

  3. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Našao sam tutorijal za C6 instalaciju, što ne djeluje ni malo loše. Pa se polahko zadajem u to, a link koji je pac postavio nisam havetno ni pregledao. :oops:
     
  4. efo

    efo Komšija

    nije komplikovano, ja vec odavno koristim c6 cfw i dosta je ljepse za raditi, ali nadje se pokoji bug.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo sto trosi bateriju nenormalno.
     
  6. efo

    efo Komšija

    istina je da trosi brze, ali ne bas nenormalno, mozda nekih 20-30% brze po mom islustvu
     
  7. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Pa imam li ikakav task manager unutar software-a ili bar da skinem negdje, pa da kill-am nepotrebne procese ?
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja koristim "handy taskman" za symbian i meni je odlican
    svaki proces ili aplikaciju mozes zatvoriti,refreshovati,killnuti,sta hoces,nastimas da ti se poziva na onu tipku meni i ljepota
    http://nokia-5800-xpress-music-software ... skman.html
     
  9. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Nabavih. Hvala.
     
  10. efo

    efo Komšija

    c6 cfw prvenstveno vise trosi zbog homescreena, kojeg mozes ukinut svakako, ali homescreen je i razlog zasto se prelazi na ovaj cfw..
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    jel mi moze ko dobrog servisera za pomenuti telefon preporuciti(sarajevo)
    prije dva dana ugasim telefon, izvadim bateriju, nakon vracanja baterije nisam vise uspio upaliti telefon, pri pokusaju paljenja samo zavibrira
    probao sam prvo kuci flashovati telefon(bezuspjesno), nakon odnosenja na servis, niko nije uspio da ga flashuje(UFS), telefon ne moze uci u local mode
    sve sugestije dobrodosle
     
  12. gorisha

    gorisha Novi član

    kako si ga flešovao.? varijanta "dead phone" sa JAF-om ili fleš sa u normalnom modu (isto sa JAF-om)?
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    telefon krepao, problem sa plocom
     
  14. efo

    efo Komšija

    :S :S i meni moj crkao prije 10tak 15 dana, odnio u nokiin servis kod bosmala, isto kazu crko, problem s plocom (sprzena kao)... a 20 dana ranije mi istekla garancija...

    telefon krepo prilikom apdejta softvera preko jafa (na zadnju verziju originalnog fw-a), sve uradio kako treba i telefon se na kraju nije htio upaliti.... prije toga apdelto softver barem 5 6 puta bez problema
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jeste li vi imali problema s 5800 po hladnoci? Neki dan ga ostavio na stolu vani, kad sam uzeo, ekran sav pomjesan :S stavio u dzep 15 min, i bukvalno nakon sto se mobitel ugrijao opet sve normalno, i to mi se desavalo par puta, moze li se kako popraviti?
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni se desilo tako proslo ljeto,stajao na jakom suncu i ja upali a ono se sve boje pomijesale,crveno zelen je bio :p
    cim se "ohladio",vratio se u normalu a posljedica nikakvih nije bilo

    btw.vidim da su neki sprzili telefone radeci update firmware-a,ja sam to do sada radio jedno 5 puta i sreca nije mu nista,mada necu vise nepotrebno raditi,nisam ni znao da se tako moRe unistiti telefon
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma


    Rekli su i mom jaranu da mu je N8 crkla, pa je eno prodao, nosa je lik.. doduse, jeste crkao Wi-Fi, ali ostalo radi bez problema... Nece da popravljaju, pa svaki kvar im je "crkla ploca", jer je najlakse zamijeniti..
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    to su rijetki slucajevi. 90 % ako je flash prosao uspjesno je vjerovatnoca da ce sve raditi. ostalih 10% je bugovita verzija firmwarea od proizvodjaca, sto se desavalo prije ljudima koji su kupili nokiju 5800 sa najranijim verzijama softvera, od ostalog je da ga ti ubijes downgradanjem ili ubacivanjem firmwarea od nekog drugog telefona, a zadnje je hardverska greska koja je nastala u procesu proizvodnje (ipak je dosta tih telefona made in china, tako da ne iznenadjuje ta mogucnost). to kazem jer je masa ljudi flashala telefone n puta i to s c6 firmwareom (dobro, to je modifikovani rofs2 fajl, to je i dalje nokia 5800 u biti) ukljucujuci i mene i dva puta mi se desilo da nije mogao da se upali telefon, a to je zbog toga sto nisam se drzao nekih pravila tokom flashanja, npr. prevelik rofs2 fajl, downgrading softvera, jer nisam saznao da postoji v52.101 itd. Ukratko, rijetkost je uopce da se takvo nesto moze desiti, narocito sa oficijelnim firmwareom ;)