Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    BS player najbolji :S
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako se ne varam, napisao sam "po meni".

    ;)
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    "Po meni", ti nemas pojma o cemu pricas.
     
  4. ne0.

    ne0. Novi član

    K-lite. codec pack koristim vec dugo vremena i mogo reci samo da je super :D
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jedna od onih forumskih svađalica?

    eh eto nek ti imaš pojma. :smt006
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam nabaciti neku linux distribuciju, tek da malo vidim dokle su dogurali. Pošto sam totalni noob za linux može li neka preporuka za neki mainstream OS? Koristio bi ga samo za surfanje, malo muzike ništa zahtjevno. Sad da li da napravim particiju dual boot sa sedmicom ili da ga podignem preko virtualne mašine (imam 4gb ram)? I da vas još malo gnjavim. Imam jedan canonov printer/scaner/copy printer mpc190, međutim postoje drajveri samo za xp ali ne za vistu/win7 i 64bit sisteme. Da li bi nekako mogao to preko neke virtualne mašine da podignem xp i sredim da radi na win7 64bit da mogu ponekad nešto isprintati ili skenirati?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Probaj ubuntu. A za mpc190 dok isprobas neces znati radi li preko virutelne masine, teoretski da :)
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Misliš na WMware?
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Isprobaj VirtualBox i VMware, pa sta bude zadovoljavalo potrebe :D
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Baci taj BS Player u smece. Postoji hrpa free programa koji su dosta bolji od BSPlayera.
    Zasto instalirati hrpu nepotrebnih codeca na komp?
    MPC-HC, VLC, SPlayer, GOM i jos nekoliko njih ne zahtjevaju niti jedan codec instaliran a pokrecu sve moguce formate.
     
  11. LopeZ

    LopeZ Novi član

    BS Player je jako dobar, ali je VLC majka svih player-a. Još tu dodaj K-Lite codec pack i više ništa ti ne treba.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Zasto instalirati bilo kakav codec pack (ili pojedinacni codec) ako se koristi, recimo, VLC?
    Ajd mi samo to objasni. :?
    Jednom kad se instalira bilo kakav codec pack, integrira se duboko u OS i gotovo ih se nemoguce rjesiti kompletno bez reinstalacije cijelog OS-a.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Zato sto vlc ima jednu od najgoriji video reprodukcija, crna nije crna a jos je prikaz slike kockast.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    To je do tebe. Ja sam imao slican problem dok u CCC ATI postavkama nisam nastimao NTSC Japan. A isto nisma mogao podesiti (da crna bude crna) na staroj AGP karti pa sam zbog toga koriistio druge plajere usporedno. Pisao sam o tome ovdje na nekoj temi.

    Ili crna jest ok na racunaru, prebacim na TV i ono sivo.

    A prikaz slike nije kockast ali ako predpostavljam na sta misliš, ja kockice imam na KMPlayeru. Ali mi je on super kada se video jos skida koji gledam i ima super titlove (vlc ne mogu nastiati "izmedju".. ili su sitni ili krupni). A kockice ne smetaju mnogo na CRT TV-u.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Joj i vi raspravljate o codecima vise nego o sistemu. Nije valjda toliki belaj sto se "integrisu" u sistem, ko da su svi pedantni kao Monk pa moraju znati svaku najmanju stvar koja je tu, zasto je tu i gdje je. Ja imam MPC-HC i za moje potrebe najvise odgovara, GOM je tu cisto kao backup i radi reda ako nesto ovamo ne fercera, sto se desava jednom u 100 puta.

    A i prikaz je velikim dijelom subjektivan, pogotovo sto neki playeri koriste iste codece pa ce i prikaz slike biti u nekim slucajevima isti, tako da na kraju izadje samo razlika u skinu.
     
  16. pac

    pac Komšija

    Da je neka minimalna rezolucija video nece smetati na TV-u. Ja sam se rijesio "problema" ako se moze tako nazvati sto sam presao na gom player, crna je crna kockica nema. Uz to je jednostavam za koristiti, a ako fali neki cocdec odmah dobijes link gdje da skines codec koji ti treba tako da nema ni potrebe za nekim super duper mega codec pack-ovima.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je BS player bio ok sto se crne tice.. na starom racunaru. Sada koristim samo vlc i KM.. njihovi kodeci super ferceraju sa video formatima koje sam do sada koristio.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gom player+VLC player+cccp codec pack, nikad ama baš nijednog problema.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Tu je problem u korisniku. Do sada nisam imao problema sa slikom ni na jednom od playera koji ne zahtjevaju codece.

    Pored hrpe playera koji ne zahtjevaju nikakve codece ne vidim nikakvu korist od koristenja codec packova.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma