Techpowerup Pimp my Rig Contest

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, Sep 2, 2011.

  1. GW

    GW Moderator

    http://www.techpowerup.com/151437/Power ... ntest.html

    Dvije su nagrade:
    1.dual Radeon HD 6970 X2 prototip (za pobjednika sa najmanjim skorom) i
    2.Radeon HD 6870 X2 (nasumice izvučen od svih učesnika)

    Dakle fazon je napraviti što manji skor u 3d mark 03 benchmarku. Nema nekih specifičnih ograničenja osim ograničenja samog 3d marka.
    Ja krenuo malo varati i pokrenuo furmark xtreme burn-in na 2048x1536 (nije zabranjeno u pravilima) na mom kompu (vodeći se logikom da bi dobio manji skor ako opteretim grafiku) i dobio skor od 100999 3dmarkova. :lol:
    Pokušavam dalje...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Mozda treba probati sa underclockom nekog IGP-a:)
     
  3. GW

    GW Moderator

  4. Esh

    Esh HWB

    Onda je time prica i zavrsena :D
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pod uslovom da mu priznaju rezultat.

    "Your result has the following problem(s) and will not be shown for example on leaderboards:: Graphics driver is not approved"
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa receno je da nema nekih specificnih ogranicenja. tako da, ne vidim ovdje nikakav problem. sasvim je normalno, da neki igp 3dmark nece prepoznati
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Radeon 9200SE,64 MB Rama i neki Celeron, sve ovo zajedno underclockati i moglo bi se nešta možda i osvojiti :D Samo je pitanje da li ovo može 3D Mark pokrenuti ?
     
  8. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Auuu , imam ja racunara za ovo , uh uh .. znao sam da ce nekad zatrebat ! :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ja neki ..cpu 900 MHz i neka inegralka od grafe. Samo mu fali HDD. Sigurno bi dobio -5 poena.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Radeon 9200 nije dx 9.0c.
    900mhz nije dovoljno za pokretanje testa.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mozes li staviti te uvjete koji trebaju biti ispunjeni, na ovom prvom linku nista ne pise, evo skinuo sam i GPU-Z i u ono giveawawy tabu takodje nista, samo imam ovo 3d Mark minimalni zahtjevi, ali mislimda mogu i slabije mašine pokrenuti 3DM 2003.

    x86 compatible processor, 1000MHz
    256MB of RAM (512MB recommended)
    1.0GB of free hard disk space
    Windows® 98/SE/ME/2000/XP
    DirectX®9.0c or later
    DirectX®9.0 compatible graphics adapter that has 32MB of memory and is fully DirectX®7.0 compliant
    Microsoft® Internet Explorer 6
     
  12. GW

    GW Moderator

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci treba odvrtit 3Dmark 2003 sa defaultnim postavkama (sto ukljucuje 1024x768 rezoluciju), uploadati score na njihov sajt, te u GPU-Z na onom tabu postaviti link na taj score?

    Moze li se to sa demo/trial verzijom 3Dmarka uploadati na sajt?
     
  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Sta god da sam pokusao ispod 2900 ne ide, CPU i GPU 100% zakucano i opet 2921 boda.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prejak hardver. Downclockaj ako hoces nizi score, ali nece ti ni to pomoc.

    Sinoc sam odvrtio 3Dčmark, izbacilo 500 bodova. :smt007 Ima nekog potencijala, samo kad bih uspio downclockati IGP. Valja isprobati Clockgen/Setfsb, mozda nesto uspije.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jos "samo" da score smanjis za 100x i pobjeda.. :wink:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iskreno, mislio sam da ce biti manje. :D Trebat ce truda, necim moram zaklat IGP.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koji je HW?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stara s939 kanta, Athlon X2 4200+, 2x512MB+2x256MB rama (to cu povadit i ostavit samo 512MB), Unichrome9 IGP. :D
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Nakon 5h napokon je izbacilo rezultat :shock:
    Skuzio sam da sam napravio par gresaka, pa je score 36 :cry:

    Nije nikakav stari HW, vec je u pitanju ovaj laptop iz potpisa.

    EDIT: Izgleda da je nesto krenulo skroz krivo tokom ovih 5h :lol:
    Kada stavim rezultate na web, ne prikazuje da je pokrenulo dosta testova, iako su se meni na ekranu vrtili. :evil:
    Trebati ce jos dosta podesavanja da se ovo napravi kako treba :|