Call of Duty 2 MP Punkbuster problem

Discussion in 'Igre i konzole' started by NeTRa1der, Sep 7, 2011.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Poceo neki dan igrati na netu, i nakon nekog vremena me izbaci sa servera sa ovom porukom:

    [​IMG]

    Googlao sam, i nisam nista konkretno nasao. Spominju se programi tipa Xfire, Mumble, Fraps, itd, ali nemam nista od toga instalirano. Probao sam i da deaktiviram firewall i antivirus tokom igre, ali ne pomaze. Igram preko Steam-a.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a je li igra kupljena preko steama? ako nije, i ako je dodata na steam preko Add a Non-Steam game opcije, onda je vrlo moguce da ti upravo Steam pravi problem, jer se na neki nacin injektuje u igru (pa iz igre mozes pozvati chat, steam browser itd.)
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Kupio preko Steama neki dan kad je bila akcija...
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozda ti Punkbuster nije "up to date". Naravno i u multiplayer opcijama ti mora biti omogucen PB.

    Skini ovo http://websec.evenbalance.com/downloader/download.php?file=1 pokreni, dodaj COD 2 i provjeri ima li update za PB, nakon toga u multiplayer options omoguci PB (ako vec nije omogucen) i probaj onda zaigrat.
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Kolko je bila :? Ja to ganjo da kupim i eto fulih fakin akciju aaaa
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Update pb sa pbsetup.exe obavezno. Zatim pogledaj u servisima da li ti je startan PnkBstrA i PnkBstrB kojeg ja trenutno nemam u servisima :shock:
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako koristis Atri Try Tools on moze uzrokovati takve probleme.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad smo vec kod CoD-a 2, zna li netko kako totalno obrisati igru, modove i postavke ?

    Uninstall-iram je, obrisem sve jedan moguci folder i unos u registry-u ali kad opet instaliram isto sve.

    Kolega skidao neke modove i sranja i sad nema sanse da igram multiplayer, samo crash-a kad probam uci na server ili napraviti lokalni.
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Steam-Coummunity je krivac sto me izbacivalo. Kad hocu igrat CoD, moram ga ugasiti :)

    @BoLa: 9,99 eura sam platio igru :)