PS 2 LAN - pomoc

Discussion in 'Igre i konzole' started by phactor, Oct 19, 2005.

  1. phactor

    phactor Novi član

    Da li neko zna kako umreziti dva PS i ako je to moguce koje igre to podrzavaju ovo mi je hitno ....
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    GT4 to podrzava.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    prvo napisi koje modele konzola imas pa cemo da vidimo moze li se sta uraditi.
     
  4. phactor

    phactor Novi član

    ...vidi jednu stvar, u pm sam ti rekao da zelim kupiti opremu koja takav jedan fol podrzava, ako to uopste postoji za PS 2, i s tom opremom otvoriti jedan PS 2 game club u kojem bi mimo uobichajenog igranja na PS-u bilo moguche igrati i u LAN-u, e da li se to moze? na shta treba obratiti paznju? da li je moguche kod nas nachi opremu (konzule i ostalo) za takvo neshto?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne znam jel ti se to isplati buduci da postoji jako malo igara koje podrzavaju igranje preko lan mreze. a kako je sony izbacio iLink port sa starijih konzola tako se gotovo igre ni ne prave s tim funkcijama. mislim da bi bolji izbor bio kupovina multitapa i dodatnih dzojpadova za 4-way split screen igranje. naravno ovo valja u slucaju ako imas 70-80cm ekrane jer na manjim se gotovo nista ne vidi. a ako se ipak odlucis za lan igranje, trebace ti network adapteri za ps2 (kojih u Evropi jako slabo ima, odn. slim ps2 konzole koje imaju ugradjen adapter), cat5 lan kablovi, hub, i originalni "online startup disc" cdovi. kad sve to fino spojis, pokrenes wizard u network setupu, i odatle slicno ide kao i umrezavanje na pc-u. najpopularnije lan igre su ti GT3 i GT4. e tu postoji jos jedna finta - starije igre sa lan funkcijama su se pravile da idu preko pomenutog iLink porta, a posto je port poslije uklonjen, ne znam da li je svejedno ide li preko ethernet prikljucaka. pogledacu jos malo na netu pa ti javim.