AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    ^^ single GPU iz HD6870 na 715MHz..
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to je normalno, low-voltage HD6870, uvijek su se midrange kartice na laptopima brendirale kao high-end.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Najnovija verzija MSi Afterburner 2.2.0 Beta 7 podrzava ocitanje zauzeca VRAM-a kod ATI grafickih kartica..

    Download link
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jučer mi stigla MSI 6850 Cyclone fabrički oc-ana, nova zapakovana. Dao gts450 i 120KM. Kartica me iznenadila, dosta brža od fermija na visokom rezolucijama sa aa i high čak veći fps nego na low sa gts. Zatim najbolja je potrošnja jer radi fino i na starom fortronu 400pnf, definitivno najbolja napojna ikad. I za kraj kartica u idlu 30-ak stepeni, nečujna, bfbc2 57-58 stepeni a i dalje tiha. Sad sam spreman za bfbc3 u kombinaciji sa phenom x4 965 :D
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj bas mi je drago da sve radi. Nek je sa srecom.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    HD 6850 je nesto brza i od gtx 460, naravno da ces osjetiti razliku. Mada je taj fortron 400w sada na limitu.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jučer dok sam igrao bfbc2 2 puta mi se resetovao komp. Undervolto sam proc neki dan, nakon resetovanja malo podigao voltažu i nije se dešavalo igrao sam možda pola sata. Dignuo sam nov sistem i nisam imao vremena testirati dalje a doće i napojna na red, ona je sljedeća uz kućište i još malo rama.

    EDIT: hvala momci, King napojna ispravna 100% koliko sam samo konfi promjenio a još sve gura, fenomenalno, moja sljedeća napojna mora ponovo biti fortron, nadam se da su i ove nove ovako kvalitetne.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neka je sretno.. :smt006

    I taj sistem nebi trebao vuci vise od 250W tako da je napojna OK.. :wink: (naravno ako je ispravna)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    HD6850 je izjednacena sa GTX460 karticama, a HD6870 je otprilike 15% brza, te izjednacena sa mnogim fabricki overclockiranim GTX-icama.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Toliko trosi samo procesor i graficka bez OC, kada na to dodas ostatak sistema i OC procesora (koji tada povuce i do 190W) eto te lagano preko 300w, a da negovorim da nije preporucljivo napojnu opterecavati do maksumuma.


    Pa dobro ova msi 6850 je neka kloknuta verzija pa predpostavljam da je i nesto brza :)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Graphics Engine AMD Radeon HD 6850
    Bus Standard PCI Express x16 2.1
    Memory Type GDDR5
    Memory Size(MB) 1024
    Memory Interface 256 bits
    Core Clock Speed(MHz) 860
    Memory Clock Speed(MHz) 4400
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD6850 jeste malo brza od GTX460 KLIKNI OVDJE

    A to da nije dobro opterecivati napojnu do max rated snage je cista glupost,i jedino vazi za one no name napojne..

    Svaka napojna ako je kvalitetna u stanju je da isporuci i vise nego sto je njena nominalna snaga i to bez ikakvih problema..

    Ja vec 7mj vozim sistem koji u gamingu sigurno vuce bar 450W na napojnoj koja ima 516W na 12V+ railu..
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi o koristenim testovima/igrama. Uglavnom su izjednacene.
     
  15. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Nemam watmetar .. pa me interesuje onako "odokativno" koliko W trosi ova konfiguracija na max-u . Imam Silverstone od 550 W (ne znam tacan model).

    Gigabyte 785 GTM - usb3 , AMD Phenom II 955 BE (na 3.2 ghz , nije OC-an) , Asus 6770 hd (108w max vuce) i Maxtor 250 GB sata 2.0 ako se nevaram .
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako god ima ta napojna jos lufta i tjerat ce to bez problema. Taj procesor trosi 125w ili manje.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ode ti u off topic, a trosi oko 250W, ta napojna ti je dovoljna.
     
  18. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Ma htio sam konkretno pitat koliko trosi 6770 ali sam procitao da je 108 w max , pa reko koliko bi cijela konfiguracija .
    Sry , jest off-topic .. do mene je ^^.


    Thx na odgovoru .
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze HD6770 trosit tih 108W ni da se na trepavice postavi. Realno oko 70W i to u furmarku.
     
  20. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Na asusovoj stranici stoji tako .. sad koliko im je vjerovat ^^.