Problem sa FPS-om

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by rista94pfc, Sep 19, 2011.

  1. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    Maticna ploca Msi G31TM-P21
    Ram 2 gb ddr2
    CPU Intel Pentium 4 3.00
    Grafika Nvidia Gforce gt 430
    Napajanje msi 400w ja mislim

    Ljudi ako moze neko da mi pogne zasto mi sve igrice seckaju i najvise sto me nervira jeste problem sa fps-om kod cs 1.6 dali neko zna u cemu je problem.Ja ne trazim da sa ovakvom konfiguracijom igram gta 4 na najvecim detaljima ali bar trazim da mi naprimes pes11 ne secka i slicne igrice AKO NEKO ZNA NEK MI POMOGNE HITNO JE!
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ubaci kakav dualcore procesor.
     
  3. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    Pa zar Dual core za cs???
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi dizao sistem na novo? Moguće virus da te zeza, zatim gledaj temperature procesora grafe itd jesu li u granicama normale. Zatim obavezno sve drajvere zadnje stavi i sl. CS 1.6 treba da leti na toj konfi dok za ostalo ti ne garantujem uključujući i PES. Ove novije igrice nema šanse da možeš na tom procesoru tjerati.
     
  5. becke

    becke Aktivista

    Ja sam sa slicnim racunarom imao uzasan FPS u CS 1.6 dok nisam skuzio da nemam zadnje drivere. Nakon instalacije najnovijih drivera FPS je skocio u prosjeku za 15.
    Sa istim procesorom i napajanjem kao kod tebe, 1 GB DDR i Radeon 9600 Pro sam imao 45-50 prosjecan FPS (u dimu pada na oko 25), pa nek ti bude neko mjerilo.
     
  6. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    Imam windows 7 on koliko ja znam sam vrsi update za sve drajvere ali pored toga ja sam sam skinuo najnoviji drajver za graficku.Mozda vam bude od pomoci da mi je sa starom grafickom radeon x700 fps bio extra na cs.Ali moguce je da sad ovu novu nemoze da istera intel pentium 4???
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako igras online veliku ulogu ima i internet,npr. ja imam GTX560Ti 4Gb RAM,Quad Core Q9550 a kada sam imao sve ovo isto sa GTS250 znao je biti los FPS iz jednog razloga jer mi je veoma los i spor internet :|
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    GT430 fermi arhitektura ima probleme sa starijim procesorima,more tema je se vec pojavilo na tu temu gdje je neka stara grafa radila bolje nego neka nova GTx4xx. Vjerujem da postoje neki hotfixovi uz drivere da to popeglaju takodje dosta bolje bi tu legao XP nego Win7.
     
  9. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    CS 1.6 ?? .. Na windows 7 je neigriv , znam iz licnog iskustva .. na XP-u mnogo bolje radi + dodatni problem stvaraju aero teme .. pa ih izgasi pa probaj ^^ .
     
  10. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    Sto se tice interneta dobar je....i nema nikakve veze internet sa fps-om na cs a takodje sam rekao da mi seckaju i ostale igre a i neverujem da ce da mi baguju igrice zbog nekih tamo tema posto znam ljudi iz moje okoline kojima igrice idu extra na windows 7 tako da ocigledno je problem do neke komponente a ne do sistema....
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

     
  12. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    NEPOSTOJE HOTFIXOVI ZA OVAJ DRAJVER KOLIKO JA ZNAM.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema potrebe da pises velikim slovima jer se to smatra "deranjem" na nekoga a dino to nicim nije zasluzio. Bez obzira sto si kupio tu graficku s namjerom da imas bolji fps ocito je da ti ostatak konfe ne prati graficku. Uzmi od nekoga stariju graficku tipa Nvidia 8600 ili 9500 pa probaj i vjerovatno ce ti sve biti ok ili razmisli da tu nabacis kakav dual core procesor (cini mi se da ti je 775 socket) pa probaj sa postojecom grafom.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ili jaci procesor, ili starija graficka.
     
  15. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    ok mozda ste pogresno shvatili sto se tice velikih slova nisam mislio nikog da uvredim ...pocecu da skupljam pare za neki intel dual core posto mi se vracanje na neku stariju grafiku nesvidja jer bih da igram neke malo jace igrice a koliko ja znam to ce moci sa nekim procesorom dual core na 3.00 a ostatak mi valjda nije los....
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    neces se naigrati sa tom konfom,ako kontas iole novije igre onda ti ne gine 8800GT->460GTX & Core2Duo proc

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Realno njemu treba kakav Athlon X3/X4 i kartica poput HD6750 ili GTS450. To je danas minimum igranja.
     
  18. rista94pfc

    rista94pfc Novi član

    kao prvo na moju maticnu nemoze amd procesor a sto se tice graficke moj drug sa i3 procesorom i istom grafickom tera gta4 na najvecim detaljima i ide extra nije ti minimum ta graficka za tako neke igrice...
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jednog dana kad narastes i budes veliki znat ces raspoznat igranje od gledanja slika.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma jasta si tjero, ja sa I7 920 na 4.1 Ghz i dvije gtx 570 u sli. I opet traljavo radi.