misljenja

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by p4ja, Oct 14, 2011.

  1. FreAk.

    FreAk. Novi član

    500 w za tu konfu je taman pogotovo jer je i napajanje kvalitetno.

    Zna li neko koliko je minimalno napajanje za SLi 2x GTX560TI, ili 2x 6850 CF?
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma pusti suplju,hoce da proda skuplji artikl..

    Ta konfa trosi max 230W (95w CPU + 90W Graficka + HDD/ventovi/Maticna) tako da svaka dobra napojna od 400W moze da to izgura bez problema..


    [​IMG]



    Taj Fortron je i vise nego dovoljan za tvoju konfiguraciju..
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    6850 može i na fortron 400W sa nekim quadom. Kod mene radilo sa x4 965 koji ima tdp oko 125W a još i grafa fabrički oc-ana tako da...
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moja "sugestija" (ako nisi kupio) ti je da obratis paznju kod kupovine procesora na HT tehnologiju, po meni za tebe bi bila interesantna. Jedna od prednosti je :

    Run demanding applications simultaneously while maintaining system responsiveness.

    To bi bio i7 2600 ili 2600K.

    Za ram, kada vec kupujes "skup", kupi sivi kingston sa X sufiksom i to 2 x 4 gb.Onaj od 2x2 gb je 105 KM, pa mozes kupiti 4 komada x 2 GB za 210 KM...KHX1600C9D3X2K2/4GX

    Vise o XMP :
    http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... e-xmp.html

    Obrati paznju na plocu, Z68 je prava stvar...cak ove Gen3 su jos bolja investicija, ako ti se ne zuri u Novembru izlaze Asus P8Z68 Gen3 maticne ploce ...bit ce oko 300 - 400 KM al su VRH ! Bas zbog PCI 3.0 podrske na grafici ...

    Prednosti Z68 JE VIRTU :

    http://www.lucidlogix.com/product-virtu.html
    Consistent performance when simultaneously running advanced media and 3D graphics applications

    Za napojnu obrati paznju da ima CF / SLI Ready pa makar imale i vise W od 500, jer neke "pojedinacne" graficke "zahtjevaju" dva kabla napajanja ... tj 2 komada kabla x 6 pina...

    Za grafiku ti nemam sta reci ...osim da u 2012 bi trebali izaci prvi procesori sa PCIe 3.0 podskom, Ivy Bridge, kada ocekujemo i nove "graficke", a do tada se spekulira da nece izlaziti nove graficke karte.

    HDD Samsung Spinpoint F3 1TB je oko 105 KM, jeftiniji od WD-a ...A oko 85 KM je 500 GB pa planiraj SSD...

    Sad sve fino izvagaj :)
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    platio jutros,sutra nekad cekam komponente...
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Blago tebi :D

    Sretno, u zdravlju kupio jos takvih koliko ti dusa zazeli :smt006
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    e jesi fin,jadna majko :lol:

    hvala
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    PCIE 3.0 je beskoristan i ostace takav jos dugi niz godina.. (obicni marketinski trik), graficke karte nisu ni blizu da iskoriste puni potencijal PCIE 2.0 standarda..

    XMP- isto tako,teska glupost i "porez za budale",mozda koristan onima koji se bave benchom. (za cijenu 8GB XMP memorije uzmes 16GB "obicne" memorije i ne osjetis razliku u performansama samo u novcaniku i kolicini sistemske memorije).

    Lucidlogix Virtu - no comment,obicni feature za marketing..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovako slicno su meni govorili kad sam trebao uzimati GTX 470 SLI, govorili necemo ti prodat bez 1010W koja se kod njih moze kupiti. Obicne budale.
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    ma ja postujem prodavca mangupa koji onako zajebancijom ti proda nesto ,sve ok,al prvo sto se desilo ulazi zena sa nekim ruterom i govori mu da ne radi,napade je levat ne mozes da vjerujes,a on isto cherga neka,ne znam jel neko bio na otoci imaju filijalu.radnik je strasan..katastrofa od usluge.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Vidi sto je DDR 3 Kingstone HX pojeftinio :D

    ili se meni cini ? aaahhh

    pa bio je oko 90 KM...zao mi je KingT, mislio sam da je 90 vs 105...
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Mah, sve ti je to isto, mene je isto tako u plus-u handrio neki hobbit kad' sam mašinu sastavljao! Ja sastavio spisak i rekao mu odmah u startu: "Tišu, samo tefteri tu komponente koje ti diktiram!"

    On je za svaku komponentu imao "alternativnu - bolju"! I ne samo to, već sam na kraju dobio komp. sa pogrešnom napojnom ,i to sa onom koju je on pred mojim očima otvorio da divi "imal' neke konektore", koju sam odmah u startu odbio , i fino trazio ovu iz potpisa! Srećom je bila subota uvečer kada sam otkrio taj njihov (ne)namjerni "maler", pa sam imao vremena da se smirim do pon. i tako zaboravim prvobitnu misao bacanja napojne kroz izlog i prebijanja onog' hobbita istom'! Elem nejse, na kraju su poslali "servisera" da ugradi prvobitno naručenu i tako se moja saga' sa plus-om završila! :mrgreen:
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    ima li neko iz sarajeva da mu donesem masinu da vidi jel spojeno ovo korektno,bio bih jako zahvalan
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Buraz ako si uzeo neku pre built konfiguraciju u nekoj od IT radnji onda je kuciste "zapecaceno" stikerom koji se ne smije ostetiti da ne bi izgubio garanciju..

    Zato preferiram da sam uzmem komponente i sklopim konfu jer onda garancija ide na svaki dio pojedinacno..
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je glupost neviđena taj pečat. Kad sam prije par mjeseci jaranu sastavljao konfu uzeli u ue.ba sve u kompletu. Pitam čovjeka preko telefona smijem li otvarati gubim li garanciju? Odgovori mi da ne samo da smijem otvoriti kućište već oni preporučuju da se otvori radi čišćenja prašine ;)
     
  16. GW

    GW Moderator

    Pa za godinu dana korištenja se svaki računar toliko upraši do praktično ne može raditi od pregrijavanja. A ti garantni stikeri su mega debilni. Lafo informatičke firme, a nemaju evidenciju komponenti po serijskim brojevima. Smiješno.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos ako je zensko korisnik, znaju se ventilatori zacepit od duge kose. :mrgreen:
     
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    bas sam uzeo komponente,i skontam da nisam jedan kabelcic mali ukljucio.sve ok sad
     
  19. GW

    GW Moderator

    Ma ja. Treba znati koristiti te računare. :D
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    znas sta mi se desilo,prilikom instalacije drivera za maticnu plocu,kad mi se resetovo komp posivio ekran,a na zavucnicima cujem da je uso u win.,jel moze biti do win 7 posto je divljak? poslije kad sam resetovo uredu sve...