Dilema oko kupovine Asus Z68 ploce

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pionir, Sep 13, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Znam Stevie, nego znam po sebi, nekad nebi nesto dao, sto mi neko ne sugerise :D :D

    Dobro bi bilo P8P67 Le i neke slicne, jeftinije modele, staviti na neku "akciju".

    Kod je puno Pentiuma 4, da se napravi tranzit na SB "G" koje si Stevie meni predlozio...stvarno su OK za igranje i slicno...

    Nekako-ovako bi ti to izgledalo sa "vecim" CPU hladnjakom i uATX plocom :

    http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 2p945.jpg/

    Mislim da bi ljudi koji imaju napojnu u "gornjoj" zoni, mogli imati problema i sa 12 cm hladnjakom ?

    A kod nas je P8Z68-V prosjek cijena oko 190 Eura, dok je V-Pro verzija preko 200 Eura.

    Mislis li da moze cijena kod nas u BiH biti ispod 200 E?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam ti davno rekao da Asrock Z68 Extreme3 Gen3 ispunjava sve tvoje potrebe, ne vidim potrebu za lupanjem 200€ za plocu kad ova sve ima.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne moze tetka dobit ljecnicku dozvolu da napusti Njemacku, tj da ima zdravstveno pokrice kada dodje u BiH ...djaba sto je ona htjela doci i sto se osjeca dobro, nece doktor da potpise papir...

    Sestra mi trudna 5 mjesec :D , ali je malo rizik sto je drugo dijete, jer ona i zet daju inkopatibilnost krvnih grupa (sestra je 0 - krvna grupa )...nece da rizikuju ...

    siguran sam da ne bi saznao to, da nisam bio uporan s pitanjem "kada" cu dobiti plocu...moji roditelji jos ne znaju :)

    A najbolje sto sam nasao kod nas je ASRock Extreme 4 Gen3 od 402 KM...i to preko "svercera" nije firma...

    Ostaju mi opcije ;
    -cekat do ljeta :roll:
    -pokusat naci Asrock kod nas u radnji, ali je tesko jer se "uvoznik" povukao iz BiH (sad je u Srbiji)...
    -da Spacemaster / Asus sto prije nabavi nove ASUS-ice, bar P67 chipset...
    -Da preko Win-Win radnje nabavim nove revizije 1.3 Gigabyte ploca sa PCIe 3.0 podrskom.
    -bit uporan pa sta naleti...
     
  4. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Ajte ovako, koje ploče vam trebaju a da ih nema kada je ASUS u pitanju, pošaljite mi PM da vam ih obezbedimo kod prvog bližeg dilera.
    U svakom slučaju nije problem da se obezbedi.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Posteno receno :) i hvala.
     
  6. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Pozdrav, je li znas koliko ce kostati Maximus IV Gene-Z ploce u Plus.ba? I btw, je li ti radis za Plus ili?
     
  7. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Recimo da bi cena trebala da bude oko 200EU gore dole. Distributeri je imaju, znači i Kimtec i CT tvoje je da izabres najbližeg dilera i da ti je poruče (dan-dva čekanja).
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    bolje receno,jednom alfa/nikad vise alfa...
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ROG ploce rulaju, znam jer sam imao UD7 od Gigabyte i sad imam RE III i puno sam zadovoljniji.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Republic Of Gamers. :lol:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Naziv sve govori :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neovisno o nazivu, te ploce su uvijek bile u samom vrhu na trzistu sto se tice kvalitete i brzine. Uvijek imaju u ponudi nesto sto nigdje neces naci, a to naravno znaju i naplatiti.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko para toliko muzike, uvijek je bilo i uvijek ce biti.
     
  14. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Generlano gledano mozda napravimo akciju jedno 5-6 dana. Tipa kupovinom MIVG-Z ploče da se dobije na poklon neki dobar CM kuler, kako vam se to čini? Svakako bih vas obavestio kako šta i gde :) Cjena za ploču bi ostala nepromenjena.
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    ili da kupimo taj kuler,a na poklon dobijemo plocu,bolje nekako zvuci :smt005
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tesko ces drug ovdje dobiti prave informacije, malo ko govori sta kupuje, samo jedan dan po "nekom" razlogu vidis gdje se "neko" ponovio (sa opremom).

    Predlog je super ako to mozes uraditi, ali ono najvaznije kod nas u BiH jeste da ne radis vremenske akcije, nego po robnoj zalihi. (dok raja sazna, dok se za novac ne snadju i sl...).

    Svakom bi preporucio da se unapredi sa dobrim CPU kulerom, jer se prosto zabrinem :) kada vidim temperature procesora od 25 - 39 C.
     
  17. vipnx

    vipnx Novi član

  18. Pionir

    Pionir Overclocker

  19. vipnx

    vipnx Novi član

    Ta ploca jeste odlicna al sumnjam da je ima igdje kupiti ovdje.
    Nema je na stocku na neweggu tako da cisto sumnjam da ce biti kod nas u skorije vrijeme a planiram da umem plocu do kraja iduce sedmice.Procesor ce najvjerovatnije biti i5 2500
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Izasle Asus Gen3 ploce u prodaju...nasao sam nesto na pik-u da se mogu kupiti i kod nas... :smt006