Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Inace 124 code se javi kada je nedovoljan Vcore a i FSB voltaza..

    Ali posto je kod tebe sistem na stock-u onda to i nema bas smisla..

    Pogledaj u BIOS-u da li imas opciju Load Line Calibration i postavi je na ENABLE,to ce da eliminise Vdroop (pad Vcore-a kada je sistem u loadu)..

    Ako to ne pomogne onda downloaduj Memtest Ver. 4.0 za Windows KLIKNI OVDJE

    Pokreni cetiri instance Memtesta od jednom sa 750MB RAM-a za svaki..

    Testiraj dok svaka instanca ne dostigne barem 100%..

    Nestabilna memorija zna da izbacuje razne BSOD codove pa i 124.. (iz licnog iskustva)..
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Dali ti je Vead dirao sta fabricke clockove? Mozda da malo dignes voltazu na ramu, updaetuj sve drivere sto su ti out of date, u slucaju da je grafa ocana,vrati na fabricke norme i mislim da neces imati dalje problema!

    Podesi da ti sistem ne dira power shemu, odns da nije na power saving rezimu rada!
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma jok nista nije dirao,sve je na stock-u,updateovo sam najnoviji driver(onaj koji ti izbacuje na battlelog-u koji je preporucen za igranje BF3) VGA,CPU,RAM nista nije clockano..probacu ovo sto mi je King rekao pa se javim :)
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iz mog iskustva 124 se javlja kad nema dovoljno QPI voltaze, a posto FSB ima istu funkciju kao i QPI, nek proba to povecati. LLC meni licno stvara freeze kad je system u idle tako da ga i ne koristim.
    Iako postoje situacije kad se sa povecanjem QPI/FSB voltaze mozes rjesiti Vcore errora.
    I slazem se da memorija moze da izbaci 124, isto iz licnog iskustva.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raja šta vama više leži conquest ili rush? Na bfbc2 igrao samo rush ali ovdje moram priznati conquest mi je nekako bolji pošto su mape ogromne i dosta igrača pa kod rusha samo nastaje gužva i ne zna se ko koga roka.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Rush nisam igrao sem metroa u beti. Sad nisam ni imao nesto vremena, uglavnom kad igram, igram na nashem serveru.
     
  7. Senči

    Senči Novi član

    Jel istina da se bf3 moze igrat sa crackom online, bez da imamo original igru?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije istina. Kupi original key ako nista, to je jeftino

    Btw, procitaj pravila foruma, rasprava o warezu strogo zabranjena
     
  9. Senči

    Senči Novi član

    Izvinjavam se, nisam znao da krsim pravilo, a posto je original key?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Sutra vam se pridruzujem , igra se skida sa Origina .
    Nick : Hljebb
     
  12. Senči

    Senči Novi član

    60 km igrica, ne bacam ja pare na to...
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    EA, DICE i HWB su tuzni radi te odluke :(
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Re: Battlefield 3

    Haman ce(mo) i propast zbog toga, a sto se tice igre cekam je da stigne od kako je izasla i jos je nema, danas prodao grafu i tek cu nakon bajrama dobiti novu a kakav sam baksuz 100% ce postar sutra ha zora donijeti igru :D :D

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    da je igras godinu dana (a igrat ces je duze, kao i svi mi) to ti je 0.16 KM dnevno. Cigane :D
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma mnogo je onih koji bi se j**ali da im ne udje. tako da, niko od nas nece biti tuzan sto ti neces "baciti" 60km za igru. naravno, da je ti pravis, to ne bi zvao bacanjem para.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako maknut englesku zastavu iz ovog BF stats-a vidim kod Vede je nasa a i u kolinsa i kod mene engleska. BTW malo sam popravio igranje,i dalje ginem al sad malo vise ubijam nego prije.Maknuo sam jednog velikog uljeza iz igre i odmah se stanje popravilo :evil: FRAPS :evil:

    BTW ovoj sto ne zeli kupiti igru......nece se ne ni igrati :D a iskreno mislim da je ta cijen aod 59km ko nas a ima i po 40km po netu vise nego dzaba.Kad vidis koju kolicinu zabave dobijes za vremenski period od "dugo vremena" mislim dok bude aktuelno ta je cijena stvarno sića.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja sam to pokusao promjeniti dino, ali nisam uspio. cackao po Orign i po battlelog profilu, ali nula poena. dino, na ovakve likove ne treba trositi rijeci. mnogi bosanci su navikli mnoge stvari da kradu.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozda jer ste vi aktivirali BF preko onih fake IPova, a Vedo imao sabura :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja nisam nista fejkao,jednostavno instalirao igru 27mog i radila je isti dan bez ikakvog tweakanja.