SSD trza

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Jun 25, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pozdrav svima.Opet ja sa problemima.E ovako da pocenm redom.Ima par dana ja instaliram World of tanks na ssd zbog toga sto je relativno mal cca 4gb.A na ssd ima finh 42gb free prostora.I ja igram match kad trznu ja kontam ping ili nesh s netom i ja nastavim.Onda malo kasnije opet ja opet kontam s netom.I danas 3 borbe zaredom i tri puta trznu.Oprodba ja i heaven koji sam imo na ssd kad i on 2 puta zatrza.Intaliram ja tenkice na hdd radi normala.Intaliram heaven radi normala.Ali onda u zadnjih par dana su mi dvije pjesme koje su na hdd stale.Ali opet nesh kontam windovs media player je na ssd pa moze opet ssd biti razlog.E sad me interesuje jeli ovde ssd krepaje ili sta vec.Hvala svima unaprijed
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa de ga sa hdtune malo preskeniraj i vidi kakvog je zdravlja.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo hd tune slika.
    [​IMG]
    Ovo me zuto zabrinjava.A ja se slabo kontam u ovo.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ajde uradi error scan ali nemoj fast nego onaj sporiji nebi trebalo puno na 40gb disku da traje. Inače to žuto nikako nije dobro...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Radio sam vec dva puta sve je zeleno.Ali evo uradit cu opet
    [​IMG]
    Btw.Disk je 64gb ja trenutno imam slobodno 42 gb na njemu
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    zamjeni sata kabl pa probaj onda.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hm jesi gledao na stranici proizvođača imali kakvih alata za taj ssd? Probam malo i kablove od diska provjeriti ili zamijeniti ako imaš koji viška.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo sad upravo gledam na patriot stranici.Nema nish.
    Imam kablova probat cu.
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Sena

    Sena Veteran foruma

  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo sad igro tenkove na ssd.Sve ok.Cini se da ovde nesh drugo pravi probleme.Jeli mogu biti oni tweakovi za ssd.Onaj prefetch i superfetch.
    edit:Sad trzno 3 puta u 10 minuta.
     
  12. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Po onoj gore SMART greški imaš problema negdje na relaciji:
    1. Kontroler za disk
    2. Buffer i kontrolna ploča diska
    3. Kablovi

    Mislim da nema veze sa ispravnošću samog medija za pohranivanje podataka pa ti scan surface sa HDTune-om ne treba. Probaj zamjeniti kabl (dobro bi bilo da imaš nov da se nisu raširila "usta"), zamjeniti pozciju na ploči. Ako imaš dva SATA kontrolera (obično nativni i Marwell) probaj na drugi kontroler, ako radi u AHCI modu prebaci u compliant ili IDE mode (bar dok riješavamo problem). Nađi neki alat da vrši interni SMART test.

    Javi šta si uradio, riješavanje problema ide procesom eliminacije i jednu po jednu stvar a ne dvije od jednom + dosta strpljenja. Treba nam povratna informacija.

    EDIT: Da ti napomenem taj CRC count ne smije rasti! Neće nestati jer se desio i SMART ga je zabilježio i ostaje tako. Dakle moraćeš testirati igricom ili pokretati iz nekog alata Short ili long SMART testove (ne surface scan).
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala probat cu danas sve ovo.Pa javim veceras sta je bilo
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Problem je bio u ploci tj. UD7.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    prokleti gigabajt :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kasnije je pocela i sa HDD da ledi na win loadu, dok nije prnula u vjetar.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pregorila ploča ?
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da, jer se kasnije opste nije htio racunar upaliti, nego sam pokrene ventove i to je to. I to se desilo nakon sto sam nekih desetak puta pokusao da prodjem win load.