Problem sa zvukom

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Dec 4, 2011.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav raja,

    Prije sam pisao o problem sa onboard zvucnom na maticnoj ploci, uglavnom, otkinuo sam dio dzeka "output" tako da ne radi vise.

    Od tada koristim "Front Audio Panel" na kucistu, CM 690. Medjutim, imam problem, ako ustekam dzek u speaker output, nemam zvuka, ako ustekam u MIC, onda imam zvuka :S
    Isto, dzek mi je konstantno ukljucen u MIC output, gdje ipak nekako imam zvuk i u Realtek software-u pise da sam ustekao u speaker output...
    Jos nesto sto me iritira je da svako malo nestane zvuka pa se vrati poslije paar sekundi, u cosku gdje je Realtek pise "You just plugged/unplugged in a device into the audio jack".
    To mi je najveci problem, kako ga rijesiti ?

    Sinoc sam bas gledao na maticnoj kako je ustekan dzek od FAP-a, ali je sve ok, jer su sve zice zajedno spojene i ima samo 1 nacin da se spoji na maticnu.
     
  2. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ugasi notifikacije u realtekovom programu
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Mislim da to ne bi rijesilo problem, jer kontam da je hardware-ska greska neka, ali cu probati.
    BTW. gdje ukinuti notifikacije ?
     
  4. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    imao sam isti problem na staroj ploci, kad sam ukinuo problem se rijesio.
    u systrayu je ta ikonica od realteka, to otvori i ako se dobro sjecam ima u programu ikonica kao neki folder i tu mozes oznacit/odznacit te notifikacije
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Meni je ukinut "auto popup dialog, when device has been plugged in", a sada sam ukinuo i "front panel jack detection", nadam se da je to to ?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De ti jos u biosu probaj mjenjati FAP opcije izmedju HD Audio i AC97 pa da vidis kakva ce razlika biti.
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Provjerit cu i to u BIOSu, a i pokusat cu, ako je uopce moguce u BIOSu ukinuti onboard sound, mozda to predstavlja problem FAPu !?
     
  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    jest, front panel detection, to je sto je meni bilo
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Hvala Sp3x, ako bude i dalje isti problem, javim se ;)
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    Izgleda da je rijeseno, sad za sad nema problema sa zvukom.
    Hvala ;)
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu, imam i ja problem sa zvukom, pustim neku pjesmu preko wmp, radi normala, ali u web browseru zvuka nikako nema, i nije smanjito nit stavito na mute, sta bi moglo biti, sa ovakvim problemom se nikad nisam susrecao :roll:
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Reinstall browser i probaj defaultni IE...
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to sam pokusavao citav boziji dan, evo uspio sam, trebalo nesto dodavati u registryu
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    Da ne otvrama novu temu,

    Na laptopu nekada imam zvuk nekada nemam, sto znaci kada pritisnem pauzu u nekom playeru il browseru, i nakon toga play, nema zvuka nikako. Onda moram ugasiti player ili browser, pa opet uci i pustiti muziku. Nekada to moram ponoviti vise puta da bi dobio zvuk nazad.
    Zasto se desava ?
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Probat cu ovo, pa javnem ;)
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    Za sada mi se cini ok, iako nisam nesto mnogo koristio laptop. Nadam se da nece doci do problema poslije...

    Hvala forzamilan ;)