Vasa preporuka za slusalice i zvucnu kartu.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by FreAk., Jun 11, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ma jake li reference, slušalice koje lupaju abnormalno glasno i vjerujem da im je freq krivulja izobličena do krajnjih granica kako bi se čule na nastupima... naravno pričamo o tim pro modelima koje svi tajno priželjkuju.

    nisam baš vidio da neki dj ganja akg, da ne pričam u kojim sve studijima se mogu naći na stalcima.

    veća referenca je neki audiofil/entuzijast koji je zbog malog prostora gradio sistem oko preampa/ampa za slušalice i kvalitetnih slušalica.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Moze li meni neko da preporuci neke slusalice do max. 50KM!?Za igre ce iskljucivo koristiti uparene sa Creative SB Audigy LS.
    Dakle 50KM max i da se mogu kupiti na prostoru Sarajeva.
    Hvala
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Recimo SteelSeries 3H VR (55KM-plus). Ako ti ne treba headset (mic), onda pogledaj sta se nudi od ovih mainstream brandova, tipa sony, technics i slicno.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    thnx Dog moram i ja sebi uskoro uzet nešto bolje pošto su mi ove od 15KM skroz razvaljene.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravo na ovu sam ciljao.Znaci ove su ok.Mislio sam ja i na one 4H,ali skupo mi je to ipak mada su mi nekako elegantnije:)
    Treba mi mikrofon ipak za teamspeak i skype.
    Hvala
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Gledam recenzije ovih 3H slusalica i Boga mi,nesto ljudi i nisu odusevljeni.
    BTW,na njihovoj web stranici pise da nemaju inline volume kontroler!??WTF
    Onda ih i ne bi uzimao ako nemaju kontrolu zvuka,ali me zbunjuje to sto nisam na nj stranici nasao 3H VR nego ima samo 3H?Jesu li to sad iste slusalice ili se razlikuku po necemu??
    Kada probam da ih nadjem pod gaming headset ima samo 3H i za njih pise da nemaju volume kontrolu,a google me odvede sa 3H VR ovdje gdje navodi da ima neka kontrola zvuka:
    http://shop.steelseries.com/index.php/a ... -3h-1.html

    Moze neko da pojasni jer ne bi da ih uzimam ako nemaju kontrole na kablu ili gdje vec

    P.S.
    Zna li neko ima li kod nas gdje da se kupe Creative headset-i!??
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sa limitom od 50KM nemas bas izbora. Creative ne radi niko, osim ako ne naletis na neki headset koji se slucajno provukao. Vidi sta se nudi na ebayu.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako.Uzeh za 30KM Canyon CNR-HS10.
    http://www.canyon-tech.com/products/voi ... s/CNR-HS10
    Slusalice su vise onako za muzike da kazem.Dosta su glasne,fino onako izgledaju.Bas nije uopste los,cak sta vise jako izrazen ali im dosta fali visokih tonova.
    U igrama me naravno i nisu impresionirale ali za razliku od proslih od 10ak maraka,super za ove pare.
    Sto se udobnosti tice,dobre su ali na kratke staze:).Nakon 2-3h usi vec pocinju da pate.Dosta dobro izoliraju vanjske zvukove ali one same nisu oklopljene tako da ce drugi sigurno znati sta slusate ili igrate.
    Mikrofon je jako dobar ali me nervira sto je preblizu samim slusalicama,tacnije 15ak cm od njih pa je jako tesko da se namjesti jer ima zakacku tako da ona ovdje i nema smisla nikakvog jer je nemoguce da se i zakaci zbog ove blizine.
    Za moje potrebe,ocjena 6/10
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ajjj tacno cu da se ranim sada!!!Kad sam debil,ali ko je znao da na Piku imaju bas ove slusalice koje sam ja htio!!??!!
     
  11. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Kasnim godinu al nema veze :p

    Kupio sam na kraju, Beyerdynamic DT770pro 80ohm slusalice, studijske profesionalle. Kvalitet samih slusalica je vrhunski kao i kvalitet zvuka. Nisam se pokajao nikad. Cijena sitnica :p 400 KM :)
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Kasnis jarane i vise, 2009 godine si otvorio temu :D Cek jesi ti onaj sto je govorio za Armina Sakovica i bezicne slusalice? :lol:

    EDIT: A nisi ti, to je bio Thomasony, evo na drugoj strani teme :D
     
  13. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Hahah, ma htio sam samo javiti raji da sam uzeo na kraju slusalice. Zvucnu jos nisam kupio, na to sam zaboravio.. Ali mi je u planu i ici cu na Asus Xonar D2X Pci-E.. Ima li iko predstavu mozel se ovo naruciti kod nas i kolika bi bila cijena?
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Posto je slicna tema da ne otvaram novu. Kontao sam uzeti MDR-V700DJ. Da li ih neko ima i kakve su posto sam procitao da nazuljaju nakon duze uporabe. Bitno mi je da su Sonyjeve, da su izdrzljive, tj imaju kabl sa debljom izolacijom i pozlacenim dzekom kao MDR-V5 koje su nakon 20g.vec posustale i naravno gabaritne. Nista one sto idu u usi dakle. Iskljucivo rock bi se slusao na njima. Eto malo previse detalja ali nek se nadje.
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Iako nisu sonijeve meni su ove u mom potpisu odlicne.Ove moje imaju sve sto ti trazis a i ugodne su za usi.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    to su slusalice za drugu namjenu i ne daju output kakav meni treba. Uz to imaju jos usb a meni trebaju 3.5 i onaj gitarski prikljucak, posto imam sonyjevu liniju. Dakle, konkretno nesto iz dj/monitor serije od sonyja dolazi u obzir sto bi moglo zamijeniti stare MDR-V5
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    zar se taj prikljucak neda nabaviti?A nisu usb ove moje.Nego de ne razumijem se puno u te stvari a svi pricaju o tome,kakva je razlika izmedju dj slusalica i ovih obicnih kvalitetnijih?
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moze se kupiti. Ja imam vec neke rezervne Gembirdove od 10 KM. Bassovi deru ali iz njih jedva sta dopire. Razliku ces uociti kad probas. O kvaliteti materijala da ne govorim. Jednostavno svake od tih slusalica s razlogom imaju svoju namjenu. Zato kazem meni ne trebaju slusalice za igranja i skajpa vec za vrhunski muzicki dozivljaj. Ja bih rado posegnuo za mdr-v6 ali je to izvan okvira budzeta za neprofesionalne primjene. Vecina jeftinih slusalica lako se lomi posebno zbog tankog kabla i slabo zasticenog jacka.
     
  19. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Asus Xonar DX preporuka od mene, dobre su ti te slusalice. Ja imam Denon D2000 (pravo pravo udobne, ne osjecaju se ni nakon 8 sati koristenja), daju dobar zvuk sa Xonar DX-a, posebno sa FLAC-ova.
    EDIT: Zaboravih napomenuti, da se kablom covjek moze objesiti, koliko je jak i izdrzljiv i dug (oko 5m).
     
  20. black

    black Komšija

    Imas na pik-u
    http://www.pik.ba/profil/beni/
    Asus Xonar STX

    Sent from my GT-I5800 using Tapatalk