GeForce FX5200 128MB AGP, TV-Out, DVI

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AMD, Aug 14, 2003.

  1. AMD

    AMD Novi član

    Dali valja ist ova graf MSI GeForce FX5200 128MB AGP, TV-Out, DVI,
    ili je mozda bolja od nekog drugog proizvođača :idea:
    Podržava li DX9 :?: I dali se ispla ti je kupovati :wink: :twisted:
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sve fx kartice podrzavaju dx9. Ako vec uzimas uzmi ultru bolja je, samo bi ti radije preporucio da sacekas malo, da skupis jos love pa da uzmes barem fx5600 ultra
     
  3. Esh

    Esh HWB

    AMD: ne isplati ti se shefu tu karticu uzimat jer je po performansama losija od Ti4200.. Probaj skupiti lovu za makar FX5600 / Radeon 9500/9600 ..
     
  4. nodi

    nodi Novi član

    radeon :)
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Uzmi radeon 9500. Ako imas srece modas ga u 9700 pro a ako nemas u 9500 pro :)
     
  6. Soda

    Soda Novi član

    Ma 5200 se nkako ne isplati uzimati (osim ak je dobijes za 10 eura) :D
    To sto je dx9 kompatibilna ne znaci nista. Kad se dx9 igre pocnu masovno poljavljivati sa njom ce imati JAKO slabe rezultate (osim ak budes imao proc od 20 GHz :D )

    Kako ljudi kazu 5600 ili radeona, najbolje 9500pro, ak ga jos mozes naci gdje zivis.
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    ATI Radeon 9500 pro, pusti FX 5200 jer sto su ti i drugi rekli vidjeces je za 1-2 kada budu igre izlazile bice "sasa".

    Al na tebi je da odlucis sta ces ovo su samo savjeti :wink:

    ATI Radeon 9500 pro <<< RULEZ
     
  8. dottler_

    dottler_ Novi član

    FX5200 je MX440 kartica sa DX9 podrskom i AGP8X. Sto je najgore...u vechini igara MX460 se puno bolje ponasa od nje.

    Znachi...9500Pro...ako nemas para...onda 9200. ;)
     
  9. kenci

    kenci Aktivista

    i vi sad kazete da je ATi bolji od nvidie?
    ne svi, al pojedini..
    i zasto?
     
  10. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa možda zato što nove serije imaju bolju podršku za AA i AF filtre, multitexturing, veći broj pipeline-a itd u odnosu na nVidia-ine kartice?
    Ipak ja sam i dalje veran nVidiji :) a dokle....ne zna se:)
     
  11. dottler_

    dottler_ Novi član

    do sada sam bio itekako vjeran nVIDI-i...cak i sada imam njihovu graficku. Ali zasigurno da ce slijedeca graficka u mom AGP utoru biti ATi-eva...zasto ? zato sto su debelo "ukenjali" sa FX serijom.

    Radeon-i novije generacije (9700 i 9800) gaze cijelu FX seriju...pa pobogu...ukljucis AA 4x i Anistropic Filtering 8x i ne neprimjetno gubi performanse (9800). Uradis to na FX5900 imash performanse Ti4400 chipa.
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pa i ja tako mislim...

    Ma i ja kažem da su Radeon 9500 pro dobre kartice.ALi gdje se mogu nabaviti one.Ima li ih u Plusu i pošto su.Maloprodajna ili veleprodajna?
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Mislim da bi Plus mogao nabaviti sve i da nema u ponudu, a pogledaj na cjeniku ili pitaj, a kontakt email imas na http://www.plus.ba kao i cjenik.
     
  14. kenci

    kenci Aktivista

    Danas se tehnologija ne moze pratiti.. ali nvidia je i dalje za mene nr.1 i bice. Npr. prije nvidie sam obozavao 3DFX ;).
    Sad svaka od tih Nvidia i ATI kartica ima svoje prednosti. Nvidiu najvise volim, zato sto se haos drajveri prave za nju.. plus overclocking.. a za kvalitet da ne pricam i njene performense.
     
  15. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Što se drajvera tiče sada je i Ati sustigao nVidiju po kvalitetu, a što se tiče prikaza 2D/3D tu već nVidija nema šta da traži pored nekog Atija. Ati ima daleko bolji i 2D i 3D prikaz.
     
  16. Xan

    Xan Aktivista

    ATi-jevi driveri su se puno popravili u zadnje vrijeme i gotovo su dobri kao i kod nVIDIA-je, a što se tiće overclockinga - pa i sam vidiš koliko ljudi moda 9500PRO u 9700 itd.

    plus - cijena ATijevih grafičkih u odnosu na performanse je puno bolja
     
  17. Esh

    Esh HWB

    ~450 KM u Plusu.. auch
     
  18. Xan

    Xan Aktivista

    da, slika je puno kvalitetnija i čišća kod ATi-ja

    e da, ATi-jeve kartice imaju kvalitetne s-video i composite izlaze što i nije baš uvijek slučaj kod nVIDIA-je
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    ATI <<< RULEZ

    Vjecno ce biti rat između ATI vs. nVidia i Intel vs. AMD
    jedni ovako jedni onako, ova ima ovo, ona nema...
    Sve sama glupost !
    IMA LI BAR jedan FORUM O KOMPJUTERIMA NA KOME SE ne odvija rat između gore navedenih proizvođača ??? - naravno da nema

    Moj savjet:
    "Jebes tuđe savjete, jer na kraju ti sam odlucujes sta ces uzeti"

    :lol: :wink:
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Dok su svi kupovali GF2MX 400 ja kupio Kyro 2.
    I nisam pozalio. Igram skoro sve novije igre.

    Inace ja razmisljam o nekoj 9500 pro.
    ATI definitivno ima najbolju sliku i najbolji TV_izlaz (a to mi je bitno jer ce mi kabel bit dug oko 15-18m)