HWB humanitarna akcija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by selvin, Dec 10, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Sad vidim da fali nekih komponenti u listi, npr. ovih od Stevie-a, a bio sam siguran da sam ih napisao, mozda nisam isao na Submit :S Moram sad ici, dodat cu kasnije, pregledat da nisam jos sta preskocio i sastavit koju konfu.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Eto dodao sam jos neke komponente i sastavio jednu konfu za Tuzlu, fali HDD i mozda ce maticnu trebat mijenjat. Potrazit cu HDD za vikend ako se niko ne javi u medjuvremenu.

    EDIT: Evo Irhad ima SATA disk, pa ako naletimo na maticnu sa s478/DDR/AGP/SATA bilo bi idealno.
     
  3. Desmond

    Desmond Novi član

    Pošto nisam bio dugo na HWB-u, napravio sam novi account maksuz radi ove humanitarne. Selvin me kontaktirao na pik-u u vezi hard diska, i eto, voljan sam donirati par stvari.
    Imam ATA HDD WD 60GB, 3x256MB DDR1 RAM, 3x128MB SDRAM, 3x64 SDRAM, 2 Kućišta, napojna 250-300W, P4 2.4Ghz soc.478, 533Mhz, Celeron D soc.478, 533Mhz (uz oba procesora idu kuleri), ATI Rage 128 16MB Low profile i Air Live WT-2000 PCI wireless karticu. U toku dana ću provjeriti imam li još koju sitnicu. :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti si najbolji dosad. :D
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Izvrsno kolega, svaka cast!
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam je li dobar prijedlog ali sta mislite da temu prosirimo i na neki drugi forum,barem da trazimo ove komponente koje fale
    recimo na sarajevo-x forumu,ili bihnetu ili nekom drugom lokalnom sa vise clanova
    mozda bi ljudi donirali neke komponente,ali i ne znaju za ovu akciju ?
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    btw nasao sam Propheta i ispravka nema 64 mb vec 32 mb vram, moja greska. Mrezna je isto tu.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Nema potrebe da komplikujemo u ovom trenutku.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    I ja mislim da nema potrebe za druge forume, ipak je ovo HWB akcija. Ja cu ove sedmice lagano preuzimat komponente od Reznora, Irhada i Blooda za konfu #1, da barem to bude kod mene. Onda Stevie, Desmond i ja cemo imati sve komponente za tu konfu, pa se mozemo dogovoriti ko da se to sve spoji i testira.
     
  10. Desmond

    Desmond Novi član

    Imam još i SCSI kontroler, kablo i disk od 5GB. U toku dana ću provjeriti da li je sve ispravno. Dobro bi doš'o ovaj disk bar za OS. :) Uz ovo sam naš'o i procesor P3 1Ghz, soc. 370, al' trenutno nemam ploču da ga mogu testirati.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja imam jednog kandidata za donaciju. U blizini Tuzle u pitanju su brat i sestra, jedno je 8 razred a drugo prvi srednje.
    Vec poseduju neku staru P2 koja je "Bogu vitre dala". Roditelji ne rade.
    Posjeduju nekakav CRT monitor tako da samo treba centralna jed.
    Imam ja jedan dobar HP štampač ali toneri su prazni.
    Eto od mene toliko.
     
  12. becke

    becke Aktivista

    Ja imam MS zvucnike i neki dzojstik koji je cak nov.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo ja bih poklonio napojnu jedinicu.

    imam i prijedlog kome da se sastavi konfiguracija, znam neke ljude koji su išli kod te porodice, kažu srce ti se stegne kad vidiš i čuješ kako preživljavaju. radi se o porodici džebić iz zavidovića:

    http://www.sarajevo-x.com/bih/humanitar ... /111204044
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Milion organizacija nesto skuplja ili je vec doniralo nesto toj porodici. Treba izbjegavati one koji dodju do medijskog prostora i pomagati onima koji ne mogu ni do toga ;)
     
  15. GW

    GW Moderator

    Hajmo raja iz Sarajeva. Neće nas valjda Tuzla prestići. Sramota. :D
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Eto ja sam danas dao svoj doprinos, jos da se slozi stroj i da ode u prave ruke. To je sad koliko mi omladinci mozemo doprinijeti, jer dosta je danas ljudi kojima treba lijecenje, a operacije su u velikim iznosima sto je tesko postici za kratko vrijeme. Ali tu i tamo mozemo nekog obradovati. Recimo jedan beskucnik je dobio privremeno staniste u hotelu Tuzla, nadam se barem da boravi tokom zime. Momak je ogranicenih mentalnih i radnih sposobnosti, tako da je to veoma lijep gest. Jos jednom, thumbs up za ovaj thread.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pretjeruješ.

    znači lično znam 3 osobe koje su kod navedene porodice bile sad u nedjelju. tačno je da im ljudi pomažu, hvala Bogu, ali npr. curice uopšte nemaju čizama za zimu.

    a o kompjuteru i da ne govorimo. i ja sam dao prijedlog ako se već slaže konfa, da se i toj djeci složi. ima ih troje.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Pa treba vidjeti ko je raspolozen da skupi komponente iz Sarajeva, ima li nekih volontera?
     
  19. GW

    GW Moderator

    Pa reko sam da ću ja. Ali gdje su komponente?
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa reci gdje se mogu donijeti komponente,ja imam Kingston 1GB DDR2 667MHz CL5 memoriju,skoro nova..