HP Pavilion dv7 Ram problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by TequilA, Dec 13, 2011.

  1. TequilA

    TequilA Novi član

    Laptop HP Pavilion dv7

    AMD A6 3410MX APU With Radeon HD Graphics, 1600mhz(2.3 turbo mode), broj jezgri 4, broj logickih procesora 4

    Radeon HD6520G i Radeon HD 6755g2

    4GB DDR3 Ram

    750GB HDD
    17inca
    aluminijsko kuciste

    quad core and radeon dual graphics, ja sam zadovoljan, radi mi ekstra sve sto mi treba moze odraditi. (autocad, nekad photoshop, surfanje, ponekad i neka igra i ugl to je to)

    Prvo je pitanje onako cisto da mi kazete da li je u redu ova konfiguracija sto sam kupio i ako sam pogrijesio u nekom dijelu hardware da mi ukazete na to.

    Drugo pitanje je zasto mi pokazuje 4.00GB ram(3,48iskoristivo) Najmanje sumnjam da je problem u OS jer prijatelj mi ima isti Windows 7 Premium x86 i pokazuje mu normalno 4gb rama.
    Hvala Vam unaprijed.


    Hvala unaprijed
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Imas 32-bitnu verziju Windowsa, ako hoces pravilan prikaz, instaliraj 64-bit. Pretrazi forum, raspravljano vise puta.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pored problema sa 32bit sistemom takodje je 99% da je i grafa uzela na raspolaganje odredjenu kolicnu rama za sebe pa zato sitem prijavljuje da ga fali.
     
  4. TequilA

    TequilA Novi član

    Vidis drug, zato sam i rekao da sumnjam u to, jer prijatelj ima znaci potpuno ISTI windows kao i ja o prikazuje mu normalno.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ako ti je x86, na to ces uvijek naici, uz ovo na sto ti je Dino skrenuo paznju. Sustina citave price je da se nemas radi cega brinuti. Jednom kada budes radio reinstalaciju sistema, instaliraj 64-bit.
     
  6. TequilA

    TequilA Novi član

    Znaci tih pola gigabajta je sasvim neprimjetno. A ostatak konfiguracije je li dobar za te pare sto sam kupio (izasao me je oko 630 eura sa povratom pdva jer 30 eura me je izaslo produzenje garancije na 3 ili 5 godina nisam siguran).
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Nakon kupovine ti neko misljenje ne znaci mnogo. Ako zadovoljava tvoje potrebe, to je najbitnije. Drugi put ako nisi siguran sta zelis kupiti, svakako postavi pitanje na forumu.
     
  8. TequilA

    TequilA Novi član

    Kada se odigralo sve brzo, tako da nisam stigao. Mozes mi se javiti na PM pa reci koju da ne spamamo ovdje. A temu mozes lock. Hvala vam na brzim odgovorima.
     
  9. TequilA

    TequilA Novi član

    Imam jos jedno pitanje na gore pomenuti laptop, planiram kupiti ovo:
    http://www.cybercomp.ba/proizvod.php?ID=1240
    Hocete li to znatno opteretiti napajanje(jer se prikljuci na USB) i da li ce biti neka znatna i bitnija razlika u temperaturi. Laptop koristim preko oko oko 8-9 sati dnevno(2 puta po 4-5 sati)