HWB humanitarna akcija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by selvin, Dec 10, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Dodao sam i ostale komponente. Danas sam se nasao sa Reznorom za grafu i mreznu, kod mene su.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Neću ja skupljati komponente bezveze sad. Kad skupimo materijal za jednu kompletnu konfiguraciju, obići ću raju i pokupiti komponente.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gledam ovo:

    KONFIGURACIJA #1 (Tuzla):
    CPU: P4 1.5GHz (Stevie_Ray - Tuzla) ili P4 1.6GHz (selvin - Zivinice) ili P4 2.4Ghz soc. 478, 533Mhz (Desmond- Tuzla)
    MB: s478 (SDR/AGP) (Stevie_Ray - Tuzla)
    RAM: 256MB SDR (Stevie_Ray - Tuzla) i/ili 3x128MB SDRAM (Desmond- Tuzla)
    HDD: 60GB WD ATA (Desmond- Tuzla)
    CASE: kuciste (Stevie_Ray - Tuzla) ili kuciste (Desmond- Tuzla)
    GPU: Hercules Prophet AGP 64 MB (Reznor - Tuzla) ili ATI Rage 128 16MB Low profile (Desmond- Tuzla)
    PSU: napojna_noname (irhadkul - Tuzla) ili MS 250-300W (Desmond- Tuzla)
    ODD: DVD-ROM (Bonded_by_Blood - Tuzla)
    OSTALO: mrezna kartica (Reznor - Tuzla) ili mrezna kartica (Bonded_by_Blood - Tuzla)
    MONITOR: imamo 3 monitora u opciji (Blood, Stevie, selvin)
    PERIFERIJA: mis crni logitech (selvin - Zivinice), zvucnici crni MS (selvin - Zivinice), tastatura crna IBM (Bonded_by_Blood - Tuzla)

    Desmond ima dobar CPU, ali ga moja ploca ne podrzava. Podrzavala bi kakva iole novija sa DDR podrskom, ali smo pravo tanki sa plocama. Za svoju ne znam ni je li ispravna. Mada mozemo ugraditi tih 256+128+128MB SDRAM-a, sto nije lose za XP. Trebalo bi nam definitivno HDD od Desmonda i DVD-ROM od Bounded_by_Blooda, te napajanje od irhadkula ili Desmonda. Ti Selvine imas eto grafu i mreznu (oboje treba), te nesto jaci cpu (jos bolje ako je Northwood).

    Ja sam iduci vikend opet tanak sa vremenom jer tad pada Bozic, a volio bih da to zajedno sastavimo. :D
     
  4. Desmond

    Desmond Novi član

    Ja sam slobodan u četvrtak i petak, a vikendom volontiram (humanitarna akcija).
    Pa eto, bilo bi dobro da se nađemo, da nekome predam komponente. A konfu trebamo što prije sklapati, pa bi računar bio kao novogodišnji poklon. :)
    Btw, iz Tojšića sam, nedaleko od Tz.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Hoces da ti ja sutra donesem svoju napojnu i hdd pa da ti predas selvinu?Ja sam preko njiva(masle).Gdje si ti tacno?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Eto vas dvojica (Desmond & Irhad) se mozete skontat pa da mi jedan donese komponente. I sa Blood-om se trebam dogovorit.
    Sto se tice vremena, ja sam na poslu do 17h. Tako da bi mi vise stimao vikend, jer ce nam sigurno trebat vremena.
    Mada eto mozemo barem zajedno sastavit nekad poslije 17h, probat upalit da vidimo fercera li, i onda ja mogu instalirati OS, drivere, programe itd. Mozemo ovo sredit do kraja sedmice.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo od mene napojna, a možda imam negdje i neke zvučnike, moram još provjeriti.

    imam i ps2 miš.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Napojnih imam kamaru. Tako da i ne treba. Treba nam ploča, disk...interne komponente.
     
  9. Talnay

    Talnay Aktivista

    Imam CPU Celeron 1.8ghz + cooler, ATI TV karta (win XP), manje diskove, nisam siguran koji mislim od 8 i 10 gb. Neznam sta jos, moram provjerit. Modem imam ali u ovo vrijeme velikih brzina, mislim da je skroz bespotreban :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Evo dodajem i to tvoje, ali stavi lokaciju.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Preuzeo sam DVD-ROM i tastaturu od Blood-a. Hajde Desmond i Irhad, skontajte se da mi to kako dobacite svoje do Tz sutra/prekosutra. Javite mi na PM kad mozete, moj termin znate, pisao sam vec :)
     
  12. Desmond

    Desmond Novi član

    Preuzeo sam od Irhada PSU i HDD. :)
    Selvine, trebamo se dogovoriti kad da ti ovo sve dobacim. Ja mogu i vikendom poslije podne. :)
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Moze, mada sam mislio da se to za vikend sastavi, ali eto i Stevie je nesto govorio da je zauzet. U svakom slucaju, cut cemo se. Posalji mi broj telefona na PM. Ja cu vjerovatno u subotu biti u Tz, pa se mozemo uganjat.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, u subotu, tj. sutra Badnjak i pecem pecenicu :D, a u nedjelju Bozic. Necu ni biti u Tuzli, mozda samo prenocim.

    Ali dobro je da se sve skupi. Pa ako ova moja ploca ne bude radila, trebat cemo trazit kakvu s478 sa DDR memorijom, jer nje imamo napretek.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    No problemo :) Ja cu se naci sa Desmondom sutra da pokupim njegove i Irhadove komponente. Pa cemo se nas ti i ja dogovoriti u toku sljedece sedmice da probamo sastavit, jer ce kod nas bit sve komponente za konfu #1.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo da se i ja angazujem, nemam starog hardwera ali cu kupiti, nije problem. Kontaktirao sam covjeka sa pika za ovu plocu sa procesorom http://www.pik.ba/artikal/2271566/maticna-cpu-cooler-vga-integrisana/ i ovu 478 soc plocu http://www.pik.ba/artikal/2301122/maticna-ploca-soket-478/ pa cekam da mi se javi, uzeo bih to sutra. Ako imate neki bolji prijedlog do 100KM recite, kupim sta vam treba. :)

    Edit: Dogovorio sam za dvije ploce 478soc sa procesorima i hladnjacima, dvije plocice po 256 rama DDR1 i jedan DVDRW, trebalo bih se naci veceras sa covjekom da to uzmem. Ako sve bude ok sutra sa Selvinom dogovorim da ovo preuzme.
     
  17. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Svaka čast Reventone.
     
  18. irhadkul

    irhadkul Komšija

    :smt023
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam 2x256mb ddr1 rama ne znam tačan model i jedno kućište midi sa napojnom kinezerom ispravnom 400W ako zatreba javite, samo je problem što sam ja u Travniku.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo da javim da su komponente stigle, a pri tome se moram zahvaliti i covjeku od kojeg sam ovo nabavio, Denis aka Waha102 sa PIK-a, neki ga ovdje i znaju. Od njega smo dobili na poklon jednu 478 soc maticnu, a i sve sto sam kupio je bilo po znatno nizoj cijeni tako da je i to za pohvalu.

    Dakle imamo dvije 478 soc ploce sa Celeron 2.8 D procesorima i hladnjacima, te jos jednu plocu sa istim soketom, 2x256 mb DDR1, zvucnu karticu i jedan ATA DVDRW.
    Uspio sam naci kod sebe jos jedan LG DVDRW i par mreznih kartica (nisam siguran jel ispravno), te nesto kablova sata i IDE i jos nekih sitnih stvari.

    Sad treba da se dogovorimo oko daljeg preuzimanja, Selvine ako ces sutra za Tuzlu javi mi na PM pa da se dogovorimo.