HWB humanitarna akcija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by selvin, Dec 10, 2011.

  1. GW

    GW Moderator

    Ako imate viška dijelova u Tuzli, možda nešto od toga možemo prebaciti i u Sarajevo.
     
  2. Desmond

    Desmond Novi član

    Reventone, svaka čast. :)
    A Denis (Waha102) je odličan momak, s njim sam par puta poslov'o na PIK-u.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Heh, ma nista, Selvin je danas preuzeo pa vidite ako mozete sta sastaviti. :)
     
  4. Desmond

    Desmond Novi član

    I ja sam se takođe danas vidio sa Selvinom pa sam mu predao moje i Irhadove komponente. I mislim da imamo dovoljno za 2-3 konfe, sad za sad. :)
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    eto bude li trebala pomoc oko sklapanja konfi ja imam vremena vikendom
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Eto kod mene je auto sad puno hardvera :D Dodat cu sutra u temu sta sam sve dobio i od koga, pa da vidimo sta se moze iskombinovati. Ali kako Desmond rece, bice za 2-3 konfe. Samo HDD-ovi ce biti problem. Mislim da imamo 1 ATA i 1 SATA, a nijedna ploca nema SATA. Ako stignem, sutra cu probat sastavit sta, jer ima sad kod mene sve za jednu konfu.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Treba sastavit sve sto se moze, pa je lako dokupiti po jednu komponentu ako nedostaje.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Evo pregledao sam ove komponente sto sam juce dobio i dodao u listu. Ovo od Desmonda i Irhada je vec nabaceno u listu + sto ima 1 plocica RAM-a vise nego sto sam mislio i napojna nije MSI vec FSP, sto je dobro :)
    A od Reventona ima: dvije ploce 478 sa procesorima i kulerima + jos jedna 478 ploca, 2 DVD-RW ATA, 2 mrezne, modem, zvucna, 2x256MB DDR, hladnjak za hdd i kamaru kablova (ide, sata, napojni, vga itd) :) Valjda nisam sta promasio.
     
  9. Desmond

    Desmond Novi član

    Vidiš, nisam se ni sjetio da sam naknadno ubacio još jednu pločicu u kutiju. Mislio sam da je MSI sve dok se nisam spakovo da ti to sve dovučem.
    Uglavnom Selvine, ti sastavljaj dokle može. :)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Eto sastavio sam jedan, sve fercera, instalirao OS, moram drivere i kakvih programcica nabacit, mrsko mi sad. Moram naci koja je ovo ploca, nigdje ne pise.
    Ploca, cpu, cooler, ram, dvd-rw od Reventona, disk, kuciste i napojna od Desmonda. Probao sam drugi dvd-rw od Reventona, nesto mi nije htio bootat cd, a prepozna uredjaj, pa sam ovaj drugi iskoristio. Ne kazem da prvi ne radi, nego eto malo me zezao :)

    Druga konfa je isto spremna, ali nemamo ATA diska zasad.

    EDIT: Zaboravio sam reci, tastatura je od Blooda, a mis i zvucnici od mene. Nisam znao da mu desni klik slab, moram naci drugi :S
     
  11. Desmond

    Desmond Novi član

    Instaliraj Everest i provjeri koja je matična tačno. :)
    Super da sve radi kako treba, sad se trebamo potruditi i naći par ATA diskova.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam siguran za ispravnost tog LG pisaca, naveo sam to gore, mene je zezao jer nije htio citati CD ali je citao DVD. Ako nebude radio baci ga pa cemo naci drugi.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ma hajde nema veze ako ne bude radio, ima jos DVD-ROM od Blood-a i nekih CD-ROM-ova.
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista


    Možda imamo i disk :) Sad sam bio s jaranom koji će mi sutra, prekosutra donijet komponente od jednog starog računara. Nije ni on 100% siguran, ali trebalo bi biti rama i jedan hdd (pretpostavljam da je ATA), a možda i kućište s napojnom, uglavnom ima nešto vidjećemo. Imamo još jedan monitor, ne znam koje veličine, do kraja sedmice bi trebao to sve pokupiti, pa ćemo se opet čuti Selvine. :smt006
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Svaka cast ekipa! Kad sastavite drugi, probajte smisliti kome bi se moglo pokloniti, a da moze iskoristiti u tom regionu.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    @Blood,
    Ajd super, znas broj i vrijeme, pa se opet uganjamo.

    @Enis,
    Tale je spominjao neku porodicu, a i jos neko je stavljao link iz Avaza za neko dijete u blizini Zivinica. Pa uganjat cemo valjda nesto.
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nisam htio da pisem dok ne utvrdim tacno stanje stvari koje imam da doniram:
    Imam 5 racunara na kojima nisam imao vremena da vidim procesore. Mislim da se radi o P4/Celeron CPU, 128MB / 256MB DDR, po 10 GM diskovo (imam i oko 9 HDD-ova po 10GB), 3x 15inch monitora i jedan 19inch monitor (sve guzonje)
    Racunari su ispravni i na njima je instaliran WinXP, ako bi se malo memorija pogurala bili bi solidni...
    Ako bi neko mogao da ih preuzme sto prije bio bi zahvalan jer sam ih nabavio samo radi ove akcije. P ada mi ne stoje po radnji u slucaju inspekcije
     
  18. GW

    GW Moderator

    Evo ja sam zbavio jednu AGP karticu od jarana (ati9200) i jedan 17" crt monitor će biti (Jura sa foruma). Imam još i jedan P4 procesor (socket 478) i par stikova SDRAM-a raznih kapaciteta.


    Što se tiče računara, pokupiću ih ja u ponedjeljak ako ti odgovara. Možda se možemo dogovoriti i za nedjelju pošto neću baš ekstremno slaviti novu :)D)... Baci neki broj da te mogu nazvati.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nije frka ;) Ponedjeljak mi odgovara sasvim... Poslao sam ti broj na PM
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo sta sam ja uspio naci u kuci:

    Asus K8V-X SE, Socket 754
    AMD Sempron 2800+ S754
    1x512MB DDR1 333Mhz
    Radeon 9200 128MB AGP
    10/100 mrezna karta

    Hard diskova nazalost nemam. Neka me neko od zaduzenih kontaktira na PM oko preuzimanja.