BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ma da, ništa ne pominji. Eventualno pomeni da si brzinu testirao na njihovom FTP-u (gdje su sami postavili one testne datoteke za download). Ostalo ništa. :D
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma hocu da kazem da jedan uposlenik govori da je speedtest los, a drugi uposlenik, bez da sam ja spomenuo speedtest, govori da probam tamo brzinu :)
     
  3. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Razumijem, nego kažem u pravu je @dmr, nemoj nikad Speedtest spominjat nikome od njih, ako baš pitaju za te provjere reci provjerio si na njihovom Portalu, gdje su ostavili link za testiranje brzine. :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De onda ako neka moze da stavi link do tog bihnet testa brzine.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala drug

    Evo bas probao,nemam ni 4Mbit kako treba mjereci tu,dok driver sa AMD-a ili Nvidie ide sa 5.3Mbit koliko mi i SpeedTest pokazuje.
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Meni sa bihnet ftpa ide maximalnom brzinom
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    i meni isto ide i sa ovog servera i kad drivere skidam i sa rapidshare-a.
     
  9. neko

    neko Aktivista

    eh od sutra ce biti opet jovo na novo. "mraz zaledio server na Sokocu negdje, pa eto, ne moze se povecati brzina. molimo da se strpite, do 15. ce biti popravljeno, a za Januar placajte racun kao da ste koristili full uslugu." :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  11. Riddick

    Riddick Aktivista

    Podnio sam zahtijev da mi prikljuce ADSL koliko im treba dana da me prikljuce i da li rade iza 15h? Trenutno sam bez neta pa preko mobitela "nabadam" :( Koliko se racunara moze spojiti na modem sto daju i koji je model?
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako nemas stelu nacekat ces se.
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    1-5 mjeseci, modem obicno 4 porta ima
     
  14. seyo71

    seyo71 Novi član

    ovako,prije par dana sam pikljucio ADSL bhtelekoma,od tad imam problema sa telefonom...odzvanja,cujem sam sebe u slusalicu a i onaj koga zovem slabo me cuje....e sada me zanima dali je to kod svakog ko ima ADSL ili je neka greska kod mene....da napomenem da ima spliter koji razdvaja telefon i internet i na drugom telefonu spliter....veca je greska na ovom telefonu koji je na drugoj uticnici....internet je ok.....,imali pomoci....hvala
     
  15. perke

    perke Aktivista


    http://www.bhtelecom.ba/kontakti.html

    Nazoves i prijavis kvar
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne moze to tako, spliter treba podijeliti signal na onaj za internet i telefon, a onda taj kabl za telefon treba dalje razdijeliti do telefona. U suprotnom imas vezu opterecenu sa signalom koju daju internet+telefon1 i telefon2, sto pravi konflikt.
     
  17. seyo71

    seyo71 Novi član

    kod mene je ovako u jednoj sobi gdje je racunar-sa uticnice kabal,na njemu spliter , iz splitera kabal do modema i kabal do telefona.....
    a u drugoj sobi iz uticnice kabal-spliter-kabal do telefona......
    tako je monter postavio valjda bi trebalo biti u redu,on je samo podigo slusalice telefona i kaze uredu je.....

    ako sam dobro shvatio zadnji post ja bi trebao ovaj drugi telefon djeliti sa onim sto je povezan u uticnicu gdje je komp...
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Fazon je sto je linija treba biti podijeljena za telefone nakon splittera, a prije uticnica.
    [​IMG]

    Tako nesto.
     
  19. seyo71

    seyo71 Novi član

     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sam imao slican problem i stvar je u spliteru,kao sto vec rekose
    kupi sebi razdjeljnik (ili kako se vec zove),sto ima dva izlaza za telefon,kosta 2-3 KM i onda to ukljucis gdje u spliter gdje ti je inace isao prvi telefon,a onda u to prikljucis oba telefona i rijesen problem
    ovako sam ja uradio i nije vise bilo problema

    ova slika od hurmasice to fino demonstrira