Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Izgleda da hpovi laptopi nisu bez razloga jeftiniji. Samo godina garancije. Danas mi rece momak u com trade shopu tuzla gdje ima pavilion g7-1200sm (u plusu g7-1200em) i kaze da je dobio dosta reklamacija na hp laptope. Tako da je preporucio Dell N7110 sa i3 i nvidia grafikom za 1300 za gotovinu i 3 godine garancije i veli da nije niko vratio nijedan Dell. Ima li neko iskustava s hpom da mi moze reci da li se puno griju? Eto to navodi ovaj u comtrade kao jedan od glavnih problema s pavilionom.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pavilion serija u BiH, za razliku od onih kupljenih u S. Americi, je vrlo losa. Dosta raje se zali na njih, a i prodavaci imaju dosta reklamacija. Tako da bi ja licno izbegavao kupovinu Pavilion serije kod nas. U kimtecu su se pojavili nedavno Samsung laptopi i, kako mi komercijalista koji tamo radi kaze, prodaju se dosta dobro. Za sada nemaju reklamacija na njih
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    Pozdrav,

    zelim kupiti laptop sestri,koji ce koristiti samo za web i malo office-a..znaci nista zahtjevno...budzet je sto manji,bacio sam oko na ovaj HP 630 koji je oko 700KM,koji je, sto se tice performansi taman za nju.al JOJ se ne svidja...ASUS K53U-SX070 kosta u plusu oko 650KM,i on joj se svidja,medjutim, volio bi cuti neke komentare za ovaj procesor..1GHz ...3GB ram...i ako ima neko drugi prijedlog za ove pare...

    Budzet mi je oko 700-750KM max

    ...hvala unaprijed na svim informacijama...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potrazi isto Asus K53U, ali sa AMD E-450 APU-om.
     
  5. Hells

    Hells Aktivista

    Potrazio sam,al izgleda kod nas slabo ima taj model sa E-450...naso' sam u HR,al je oko 20% skuplji s tom konfiguracijom..a to je onda izvan budzeta...iskreno,sta mislite o ovom c-50...za te pare..i da li se grije?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam jedan laptop sa C-50 APU-om i sasvim je ok ako ne radis multitasking, ali imao sam prilike isprobati i E-350 i 450 i razlika se osjeti u radu, cak i osnovnom.
     
  7. Hells

    Hells Aktivista

    Mislim da je za sestru multitasking nepoznata rijec..hehe..hvala ti na odgovorima,mislim da za 650KM i 2godine garanciju ne mogu ocekivat nista bolje...lijep pozdrav
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Razmisli i o nekom dobro ocuvanom modelu sa oglasa, mozda gdje je ostalo jos neke garancije..
     
  9. Hells

    Hells Aktivista

    svakako da cu i o tome razmislit...al do sad nisam naletio na nesto bas ocuvano i fino...
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje onda taj drugi, 100MHz brzi procesor i 140GB veci disk (sto je i bitnije).
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Drugi definitivno vrijedi tih 30+pdv kmova vise. Inace djeluje kao fina masina,vise kao desktop replacement,17",diskretna grafa,3 godine gare...dobar izbor.
     
  13. Sovex

    Sovex Novi član

    Pozdrav,

    Odlučio sam se na kupovinu laptopa. Ono za šta bi ga koristio najviše je programiranje, virtualizacija i možda ponekad neku igricu odigrat (opcionalno). Budžet je nekih 1300-1400km. Gledao sam Genelecov cjenovnik i oko mi je zapalo za sljedece modele:

    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&cid=19238 (bolji procesor, slabija graficka i 2 god garancije, jeftiniji cca 50km bez pdv-a)
    i
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&cid=19324 (slabiji procesor, jaca graficka i 3god garancije)

    Volio bih cuti vasa misljenja u vezi ovih modela ako neko ima iskustva i naravno ako neko ima neki bolji prijedlog slobodno neka napise.


    Hvala

    EDIT: Zaboravio sam napomenuti da bi se nekad i koji HD film pogledao (preko HDMI porta na TV-u).
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od ova dva toshiba mi je bolja, ima bolji procesor sa drugom generacijom turbo boost tehnologije (3GHz), a i displej je LED.
    Edit: Ima razlike i u grafici ali obzirom da ti gejming nije na prvom mjestu bolji procesor ti je prioritet.
     
  15. Sovex

    Sovex Novi član

    Hvala drug na odgovoru. Ima li jos neko neku preporuku?
     
  16. baiketh

    baiketh Novi član

    a vidi ovo
    http://www.ekupi.ba/Asus-prijenosno-rac ... 98869.aspx

    599 KM
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    @baiketh

    Mogao bi se ti javiti HWB marketing službi.
     
  18. baiketh

    baiketh Novi član

    Je li to treba HWB-u neko za marketing??? Ukoliko je zabranjeno stavljati linkove, nekao onda moderator i postavi zabranu, a ne da na svakoj stranici ima barem dva tri linka, a onda ako se postavi link od neke druge firme koju neko ne preferira, odmah se čita nekom lekcija.
    Samo sam htio pomoći čovjeku da mu kažem gdje ima nešto jeftinije.
    Ako forum nije mjesto za razmjenu informacija i iskustava, onda sam ja ovdje zalutao.

    Pozdravljam

    P.S. Vidim da se već Asus reklamira ovdje na stranici, tako da nije ni to neki problem.
     
  19. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Pozdrav svima, naime trazim netbook laptop do 600-700KM, ne trebaju mi neke uber performanse, treba mi da baterija moze potrajati i to je u sustini to. Gledao sam Acer AOD257, medjutim ne znam gdje se kod nas ima nabaviti osim UE gdje pise da nije na stanju :)
     
  20. Hells

    Hells Aktivista

    Uzeo sam sestri ASUS K53U-sx070....fin laptop,nije zmaj,al eto,za 640KM cash,ili 599 KM sto je kolega napiso iznad,ne moZe bolje...cak mi je fin na izgled,tanak...do sada sam zadovoljan...a ima garanciju 2godine.....