Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. baiketh

    baiketh Novi član

    Razmisli malo o ovim uređajima:
    Asus Eee PC 1011PX-WHI102S - Intel Atom N570, 1GB RAM, 10,1", 320GB SATA disk, 1x 10/100 Ethernet, 802.11b/g/n, 0,3 MPix,MMC, Memory Stick Pro, SD, microSD, xD - 543 KM
    Acer eMachines 355, LU.NE50D.164 - iste karakteristike kao i Asus - 548 KM
    Acer Aspire One D255, LU.SDG0D.089 - Intel Atom N450, 1GB RAM, 10,1", 250GB SATA disk, 1x 10/100 Ethernet, 802.11b/g, 0,3 MPix,MMC, SD, Windows 7 Starter + Android- 591 KM
    Acer eMachines 355, LU.NE50D.157 - Intel Atom N570, 1GB RAM, 10,1", 250 GB SATA disk, 1x 10/100 Ethernet, 802.11b/g/n, 0,3 MPix,MMC, SD, Windows 7 starter - 635 KM
     
  2. baiketh

    baiketh Novi član

    ja sam isti taj uzeo samo što sam još ubacio u njega dodatnih 2 GB memorije i stvarno sam prezadovoljan sa njim

    mislim da je to trenutno najbolji omjer cijene i onog šta se dobije za te pare
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Began vozi novog Della, oko njega pola sela :D
    dakle, dell se danas uzeo. 90% vremena mi je uzela instalacija VGA drivera jer nisam znao za ovaj APU hepek, dakle pored nvidie gt525 ima i intelova hd integrusa. Sve u svemu laptop je strasan, jede malu djecu :D
    uzeo sam u genelecu i to onaj jaci model od ona dva sto sam se dvoumio, tj onaj "slabiji" je otisao u nekoliko dana. Interesuje me kako da saznam koji mi driver odgovara za bluetooth i wlan, probao sam nekoliko ali opet nije prepoznao. Ima li jos kakav tool osim aide64 i everesta?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Odes na oficijelni site i skines sta ti treba :D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    pa skinuo sam ali ima vise drivera i verzija, i nijedna ne radi :D
    model je inspiron 17R n7110
     
  6. GV

    GV Komšija

    pogledaj ovdje možda je i tvoj Dell ovakav
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo sta kaze AIDA64 i Device Manager:

    [​IMG]
    [​IMG]

    Izgleda da nema kartice, kao sto ti kazes. Posto postoji mogucnost da su i ostala 2 modela na lageru, ako nisu prodata, bez WLAN, onda bih trebao vidjeti s Genelecom da li mogu taj modul naknadno nabaviti. Svasta, ne mozes danas laptop uzeti kako treba.
    Hvala GV na ovoj informaciji.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    daj da vidimo hw id
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    [​IMG]
    edit: hvala Stihoklepac. Kartica je Atheros, a bluetooth intel centrino 1030, iako bi trebali biti oboje od intela kako pise u specifikacijama.
     
  10. bavka

    bavka Novi član

    Pozdrav raja :) moze li vase misljenje za navedeni laptop ili eventualno savjet za neki drugi do 1500km.(Ovaj Dell bi me kostao 1600km,isplati li se ili ima nesto bolje za ovu lovu?)


    DELL Inspiron N7110 17.3" White-LED Backlight TrueLife (1600x900) TFT,
    Core i7 Mobile 2670QM,
    DDR3 6GB,
    DVD±RW,
    GeForce GT 525M 2GB,
    Wi-Fi, BT,
    500GB HDD,
    Web Cam, HDMI, 6 cells, Free DOS, Bosnian Keyboard, Diamond Black, SWITCH by Design

    Vecinom bi se koristio za multimediju,vrlo rijetko poneka igrica.

    Hvala!
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj laptop je odlican, imas i verzija sa slabijim procesorom, ali ako imas novca uzmi taj.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja imam upravo taj vec par dana, samo sto je u mene i3-2330m 4GB RAM i 640 GB HDD, a platio sam ga oko 1350 za gotovinu. Laptop je odlican, tih je pri normalnom radu i ne grije se. Kako se ponasa u igrama i nekim zahtjevnijim stvarima, to nisam testirao jos uvijek, ali procitaj ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosn ... spx?page=1
    ima 3 godine garancije uz mogucnost doplate za 5, pa bolje u to ulozi ako imas tu opciju. Inace, jedina zamjerka na glossy plastiku na dlanovniku i lcd panelu te poklopcu. Magnet je za otiske prstiju i prasinu pa ga prekrijem folijom sto dodje na tastaturi kad ga ne koristim. Isto tako ne skidaj zastitnu foliju s lcd, pa imaj to u vidu ako odlucis da ga kupis. Laptop je prilicno glomazan pa ga koristim kao desktop za sto je i kupljen.
     
  13. bavka

    bavka Novi član

    A sto ga popljuvase na bug-u...
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    ma grijati se vise mora, to je tako kod takvih laptopa, ali ovo za nvidiju je glupost. Lik je isao kontra, trebao je prvo snimiti intel hd 3000 driver pa onda za nvidia gt525. On je isao vjerovatno preko device managera, jer ti nvidia setup ne dozvoljava da instaliras driver prije intelovog. Plastika je ok, nema skripanja nikakvog, tipke touchpada nisu tvrde i glasne na pritisak.

    Pitanje za ostale: danas sam primjetio da kad kucam nekad mi se kursor pomjeri za red, dva iznad pa moram da vracam. Nisam pritiskao neke od onih strelica, vec mi se desava oko tipki č ć š ž đ. Da ne moze biti kakav softverski hepek?
    Edit: hepek al hardverski. Imam spojen eksterni Logitech mis, pa dolazi do konflikta s touchpadom. Touchpad treba disable.
     
  15. artemis

    artemis Komšija

  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    po specifikacijama dell vise nudi od druga dva. i3 je odlican, nema sta, ali ja ti predlazem http://m.bestbuy.com/m/b/product/specif ... Global&id=
    bio sam u bestbuyu u Oxnard, CA i nema modela koji nemaju sa stranice :D
    medjutim, ako zelis malo prilagoditi laptop i eventualno nesto dodati a prijatelj ti ne stize tako skoro, mozes i preko dellove stranice izabrati laptop, za manje od 7 dana je kod tvog prijatelja i to kakav bi ti zelio. Ako ne budes mogao otvoriti link posto je mobilni bestbuy, utipkaj inspiron laptop u search i uzmi neki s cijenom cca 480 usd. Ovaj ima a4 amd procesor i ati gpu.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Poz, hocu starcima da uzmem neki laptop za skype, youtube, web, filmove, i da normalno gura win7. Po mogucnosti da ima bolji webcam i mikrofon (za skype). Ekran 15" inch gore-dole, samo da nije tablet size. Znaci laptop za osnovnu upotrebu samo da ne stopa dok otvoris browser i sl. Ako ima da se uzme u nekoj radnji u Sarajevu. Thx.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nisi naveo budzet..
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Maksimalno 1k ali bi bilo dobro da je sto jeftinije pod uslovom da ne stopa.
     
  20. GV

    GV Komšija

    Kolegica vidjela laptop Asus K53U SX228 molim komentare i prijedloge. Znate kako je kod žena informacije joj je trebala jučer,akcija u Comtrade-u