The boogieman is coming...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by GW, Mar 6, 2012.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    naravno da hoce. Uradi resize particije iz windowsa i novi prostor formatiraj u debianu. Izaberi manually configure da nastimas kako ti odgovara.
    dj_vux: probaj live cd. S njega instaliraj i skini pakete s neta poslije koji ti budu trebali.
    Edit: za one koji razmisljaju sta i kako evo jedan thread sa iskustvima iskusnih linuxasa, neki od njih su sysadmini: http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=6440
    odlicna stranica za odabir distroa koji najbolje odgovara zeljama i potrebama: http://www.zegeniestudios.net/ldc/
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nakon malo zajebavanja sa Debian-om i mnogo sa Ubuntu-om evo me na Mint-u i mogu reci da je definitivno najbolji od njih.

    Instalacija najjednostavnija, digne se live, pokrenes je i usput surfas dok ne zavrsi, VPN namjestio za minutu.
    I ono najbitnije meniji i navigacija daleko ispred Ubuntu-a, iako je baziran na njemu tamo imam osjecaj kao da trcim s rukama svezanim iza ledja bez obzira sto prebacim na Gnome sa onog govna Unity-a.
     
  4. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Skont'o sam sto mi se u Mintu gube prozori iz cista mira - kako shvatih po netu, posto imam integrisanu graficku moram da ugasim taj neki "napredni prikazivac svega". Upitah telefonom prijatelja, starog iskusnog linuksasa gdje se to gasi, on kaze "ma to samo zacas u terminalu, kucas samo hop cup prc mrc i gotovo". Cega ba? Nakon prvog susreta sa terminalom (koji je meni, okorjelom DOS korisniku na prvu djelovao gore nego Demons Souls i Dark Souls zajedno), vratih se na Ubuntu. Obicno volim da probam svasta i rijetko odbijam priliku da nesto novo naucim ali s obzirom da je racunar s posla i da nemam vremena za eksperimente, "terminalisanje" i Mint ce cekati neka bolja vremena.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Maaah, i linux je otisao u helac zadnjih par godina, te kde te nesto efekti, nekad je linux bio "light" sistem, sad bez gige rama i dual core procesora mozes da se slikas.

    A malo je rec da mi treba neki distro sa xp sistemskim zahtjevima ;)
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    www.netbsd.org/

    Koristio sam ga jedno vrijeme, no nije mi se bas svidio community.

    Hardware reqs (http://www.netbsd.org/ports/i386/hardware.html):

     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Debian i Open box.
    Minimala. Sta ce ti vise.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    ovaj MINT je way to go

    bolji od ubuntu-a
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nego, da prekinemo malo linux diskusiju, je li nekome dolazila inspekcija u firmu? Da cujemo info iz prve ruke :)
     
  10. Wtf

    Wtf Novi član

    cyber bosanka... loool
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dosao sam do 6 stranice i ne mogu dalje trenutno da citam...procitat cu...

    100 % sam za licenciranje svega, ne samo softwera ili OS-a, nego dajem punu podrsku za mnoge druge pravne i zakonodavne obaveze.

    Nadam se samo da ce biti laksih nacina, jer ipak strada i fina raja...