Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. ---

    --- Aktivista

    imam telefon koji je pod garancijom u BH Telecomu.
    za njega je vec izaslo nekoliko novijih firmware-a od onoga koji je na njemu, ali kies mi kaze da imam najnoviji firmware.
    malo sam istrazivao po netu i vidim da se svi slazu da je kies sranje, uglavnom svi instaliraju preko odin-a.
    ukoliko instaliram firmware (oficijelni) preko odin-a, gubim li garanciju?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gubiš garanciju. Ali uvijek možeš kasnije vratiti firmware od telekoma koji je i bio. Npr. meni je došao sa 2.2 androidom froyo ako se ne varam. Linkova za BHtelekomove firmware sam negdje na netu vidio, bar za samsung ali nemam pojma gdje. Možda neko zna?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vjerovatno. Mada ukoliko se odlucis na to, zapisi negdje verziju softvera ako ti zatreba za kasnije (*#1234#).
     
  4. Talnay

    Talnay Aktivista

  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    malo prije sam dobio obavijest da ima update na ICS
    (HTC Sensation)
     
  6. wudu

    wudu Aktivista

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    je li istina da ovaj ICS nece izaci za SGS? negdje sam to procitao hmmmmmm
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Istina je, to je zvanična informacija. Samsung je obećao da će neki value nabaciti (vec je dostupan u Koreji), Gingerbread sa nekim ICS funkcijama.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

  10. pac

    pac Komšija

  11. black

    black Komšija

  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja sam danas update uradio oficijelni na HTC Sensation i nije lose 4.0.3 verzija..
    dobio sam na brzini, osjeti se ima dobri novi fazona sve u svemu ide na bolje :)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam prije par dana instalirao neki, i ovako pise:

    Android version: 4.0.3
    Baseband version: I9000XXJVU
    Kernel verzion:3.0.8-NEO-3.0-TeamICSSGS-257174-g197c9a1-dirty
    Build number: GT-I9000-user 4.0.3 IML74K eng.onecosmic.20120204.223407 test-keys
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Team ICSSGS RC4.2 - postavljao sam dotični ovdje dok je izašao, i koristim ga lično još od alpha verzije, i mogu reći da je trenutno najbolji ICS rom za SGS! U kombinaciji sa semaphore kernelom - brz, stabilan, neprikosnoven! 8)

    Samo zipa; posljednji semaphore (0.9.7) donosi više slobodnog rama ali ukida 720p snimanje, tako da preporučujem 0.9.5b (isti trenutno koristim)!

    PS. Noble Black 2.0 - odličan mod i tema za ovaj rom, mada ces morati flešati čitav rom nanovo sa ovom temom zajedno! Inače, preporučujem "Animations" u slučaju da standardne ics animacije dosade (samo ih skineš, kopiraš na root sd kartice i u cwm flešaš kao i rom, samo uradi wipe cache i dalvik cache za svaki slučaj)! :wink:
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A probao si sve ICS ROMove za SGS pa mozes reci da je IGSSGS najbolji? :D
     
  16. LockStock

    LockStock Aktivista

    Hehe

    Sent from MyICS Ultimate Fusion
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. wudu

    wudu Aktivista

    Pitanje za Samsung Galaxy Ace. Ko instalirao neki rom sa ICSom? Preporuke? Kritike na neki?
    Hvala
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Od ovih što sam ih ja izmijenjao, jeste! Ako znaš za bolji slobodno reci, nabacim i njega (uvijek imam nandroid backup trenutnog roma pri ruci), niko ti ne brani da nas "prosvijetliš"! :mrgreen:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Svi imaju problema, i ja ne mogu reci ni za jednog da je najbolji. Na posljednjem IGSSGS-u mi recimo crashaju aplikacije redovno, a i ne prikazuje mi ime pozivaoca iako ga imam u imeniku. Vlasnicima SGS-a savjetujem da probaju barem WeUI i Dark Knight 4. Ja sam recimo bio zadovoljniji ovim WeUI nego ICSSGS-om. Među Gingerbread ROMovima, MIUI Mintberry Edition je strasan.