SDRAM 133 mhz

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by r4z0r, Jun 29, 2012.

  1. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Drug ima .. dosta staru masinu , slucajno sam imao par plocica SDRAMA viska pa sam mu poklonio .. problem je u tome sto su 3 plocice razlicite , Samsung 133 mhz - 256 mb , neki nedefinisan 133 mhz - 512 mb i jos jedna plocica od 256 mb na kojoj ni frekvencija ne pise ..
    Na racunaru mu je Phoenix BIOS - onaj sto je od boga stariji dva dana i nema nekih opcija za voltazu i te stvari , racunar mu u biosu prepozna ram , napise sve podatke o njemu ali kada se sistem digne izbaci "blue screen" ili se racunar restartuje .. pokusali smo sve moguce kombinacije , ali samo plocica samsunga radi normalno .. molim za pomoc , stvarno mu nista ne znam :oops: :lol:

    Hvala..
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nekompatibilnost rama.
     
  3. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Pobogu SD ram je i istih je frekvencija .. stvarno ne razumijem o_O. Ne rade ni plocice pojedinacno ..
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nemaju frekvencije nikakve veze sa komptabilnoscu rama i ploče.
     
  5. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Ne znam da se mogu naci komptabilni ramovi za ovu plocu , izumrlo .. nista o njoj na netu , ne znam sta da radim .
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za 30 KM danas mozes uzeti polovnu plocu, ram i procesor, koji su vjerovatno duplo bolji od toga.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Razor, osim sto si iz "ingame", odakle si u stvarnom zivotu kad ne igras? :D Jer imam ovih plocica sdram-a iz one humanitarne akcije pa da ti posudim da testiras.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stare ploce imaju problema sa jednostranim/dvostranim modulima, moguce je da je tu problem.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ili su jednostavno stikovi stari 10 godina neispravni. Memtest ljudi...