Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    dostupan je update za xperiu S preko PC
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Najjače kad ga nabije :lol:
     
  4. burner

    burner Aktivista

    Prati http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1485086
    Nece biti OTA nego RUU, a kada, ostaje misterija. :)
    Imamo vec source code za kernel 3.0.16 tako da ce biti stabilnih i potpuno funkcionalnih ICS/JB rom-ova cim se developeri vrate s odmora. :)

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. burner

    burner Aktivista

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel moram imati rootan fon i onaj S-off?
    Edit: ne radi link za download ovog RUU, vjerovatno ga nisu jos nabacili na stranicu.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, link ne radi. Ne znam ni ja kako se ovaj instalira. Vidim 404mb težak.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja cu svakako morati sacekati RUU za azijsko/indijsko trziste, nevjerujem da ce moci ovaj za EU, ni prosli nije mogao. Kolega sa foruma wragg bi trebao vise da zna.
     
  9. burner

    burner Aktivista

    Ne moras imati nista od toga za RUU. Pokreni ga i voditi ce te kroz instalaciju. Sve je opisano sta treba.
    A link radi, ali je inace tesko pristupiti htcdev-u kada stave nesto novo, valjda raja navali... :)

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moj fon je za nase trziste, mislim legalno sve, nije zakljucan. Valjda EU rom ce radit?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Hoce. Prati iskustva par dana na xda, ako hoces da budes bas siguran.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje si kupio fontel?
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eronet, ali je fon iz Agrama, nije bio zaključan.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako neko ima baš dobar Android do 2 stoje al da je očuvan na pm javite :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nakon što download roma nije radio na stranici im, sada je misteriozno nestao i Desirea s nema na listi ICS telefona koji dobijaju update. Ovakva sranja je u stanju uradit samo HTC. Srećom torrent se pojavio.

    http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=1

    Nadam se da je ok postat ovdje.
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Heh, kako se tek' buraz iznervirao i naljutio kada je saznao da za njegov Desire HD neće biti (oficijelnog) ICS-a, a meni ne pada na pamet da se zezam s root-anjem i instalacijom cm-a na isti, glava me zaboli čim pogledam na ovaj "how-to-guide"! Srećom buraz je totalno off što se tiče tih custom rom-ova, samo želi da bude sve stabilno, jednostavno i oficijelno! Meni je, recimo, upravo ta mogućnost instalacije custom romova, kernela i igranja sa istima do besvijesti jedan od glavnih pozitivnih atributa androida! Pogotovu isto važi za moj SGS koji se root-a bukvalno uz "one-touch" i zabava može započeti! 8)

    PS. Samo još da onima koji imaju SGS, a žele isprobati Jelly Bean, preporučim ovaj Helly_Bean [4.1.1], based on sources of cm10 ili direkt stranica http://hellybean.site11.com/download.html s koje možete preuzeti isti i jednostavno flešati iz recovery-a! (i nemojte zaboraviti add-on flešati, u suprotnome nećete imati gapps instalirane a koji sadrže gotovo sve osnovno: gplay, gmail, kontakti itd.) :smt002
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Definitivno najjaci JB ROM na GT-i9000 je SlimBean. Baziran je na CM10 ali je olaksan dosta tako da ce vam raditi veoma dobro

    Sent from my GT-I9100G
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Nisam se dugo igrao sa SGS-om, a nemam nesto vremena od igranja sa NOTE-om da isprobavam i ROM-ove za njega ( zena ga koristi ).

    Imas li mi neku preporuku sto se njega tice za JB ROM, ako postoji anravno, nemam pojma nisam pratio, Alliance je na njemu trenutno ( Ficeto naravno )
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    http://slimroms.net/
    Trenutno naj "fluidniji" ROM za SGS. Jedina mu je mana sto nema podrsku za nase jezike tako da nekim korisnicima to moze predstavljati problem. Ni jedan ROM mu ne prilazi ni blizu
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    takve romove ja najvise volim