Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. burner

    burner Aktivista

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onaj od prije 3 dana je bio samo za EU trziste, ovaj je za sve.
     
  4. burner

    burner Aktivista

    Geek-ovi sa xda foruma govore da su byte to byte identicni, ali dobro...

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma isti su. Vidio sam da su onaj prvi stavljali ljudi na mob sa raznih dijelova svijeta i radilo im ok.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i ja update odradio, sve za pet. Ljepše izgleda, treba nakon par dana vidjet da li radi brže nego 2.3. Na prvu vidim da su tranzicije mnogo ljepše.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Svaki frisko nabacen ROM radi prilicno dobro. Pravo testiranje nastaje nakon mjesec dana koristenja.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno, ali ja instaliram appove koje mi zaista trebaju i koje su provjerene. Najvise mob uspori kada imas gomilu gluposti, tako da je meni par dana dovoljno da vidim na cemu sam. Za sada je najveci napredak sa memorijom, prije je po 80-120mb bilo slobodno, sada je oko 180mb.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  9. burner

    burner Aktivista

    Koristis li talk? Vecina prijavljuje da se aplikacija rusi kada se poruka salje. Rade li linkovi izvan browser-a? Bluetooth ok?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tamatalk? Vidiš da uglavnom preko njega postam na forum, sve ok. Vidio sam da se na linkove žale, još nisam probao, a bluetooth ne znam kad sam zadnji put upalio.
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Google talk. :D

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Ako želiš brzinu, onda je ovaj "slimrom" pravi, ako tražiš različite kernele i voliš se igrati sa postavkama istih, onda ovaj gore helly bean (koji i ja trenutno koristim), stabilan jeste, ali zna "zamrznuti" tu i tamo, naravno ništa ekstremno, max. 30sec., ali i to je vječnost ako ti se žuri ili moraš nešto "nabrzaka" obaviti/provjeriti! Inače, čuo sam još za ovaj X-bean za koji tvrde da je znatno brži od helly bean-a, ali uzimajući u obzir da je kernel od istoga lika (der teufel), lično sam skeptičan u to, a nisam probao, pošto me dosta helly bean zabavio - tražio teme i modove za cm10, pokušavam iGo pokrenuti na JB-u što ne uspijeva (zasad) itd. Inače, ovi JB romovi trenutno niču po xda forumu ko' korov poslije kiše, tako da zasigurno neće nestati "materijala" za igranje! :smt002
     
  13. Bigtaurus

    Bigtaurus Novi član

    Interesuje me dali neko ima neko upustvo za instalaciju jelly bean?Odnosno upgrade sa ice cream sandwich na LG Optimus L7 P700?
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Nekad je i bilo pravo bitno uzeti sto brzu Micro SDHC karticu. Sada je eto dobra skoro svaka bar klase 6.

    Medjutim imam problema da pronadjem normalnu karticu kod nas,

    Htio bih 32 GB class 10, jedino sto sam na piku nasao je transcend za 80 KM. Ima li ko kakvu preporuku. Valjda sam u pravoj temi, mislim da cu ovdje najbrze dobiti odgovore ako nista,
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam narucio sa eBaya, 16gb class 10 ADATA me dosla oko 18USD
     
  16. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hvala

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Nema bas veze ROM s kernelom. Samo je bitno da podrzava JB, odnosno ICS ili GB, u zavisnosti od toga koji ROM zelis. Ja licno preporucujem zadnje CM10 nightlye, jer sve i jedan JB ROM je derivat koji je nastao od navedenog.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Slim ROM je osjetno brzi od CM10. CM10 Nightly doduse ima puno cesce update i bolju podrsku...
    Sent from my GT-I9100G
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Nisam nesto previse obracao paznju na Slim ICS/JB. AOSP source + cherry pickani CM9/10 patchevi, i to je Slim. Ja sam takodjer to neko vrijeme radio, no nisam vidio neku razliku.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Urađen update na Neo V s 4.1.B.0.431 na 4.1.B.0.587.
    Helem, pošto official update neće biti dostupan još dugo vremena, uradio sam ručni update: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1678690
    Zasad što sam mogao primjetiti je dosta fluidniji UI, responsivniji dialer, a svi problemi s osvjetljenjem su nestali.
    Kažu po forumima da je i vijek baterije produžen, to ostaje da se proba.