Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ja sam nedavno imao ovaj problem kad sam htio kupiti GuildWars 2 preko neta. Baš mi traži da ubacim drugu karticu. Prvo sam se iznervirao i pomučio. Na kraju nisam ni kupio :?
     
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Hmm, ne znam koji im je đavo, manje bi me čudilo da je problem konstantan, pa da se zadnjih dva mjeseca ne može plaćati, ali eto ti si imao problem kad, prije mjesec dana? A ja sam uspio regularno platiti igru sa Shopto.neta preko PayPala prošle sedmice, da bi mi danas pravio problem :?

    Edit: Zoi, jesi nakon toga pokušavao šta plaćati preko PayPala?
     
  3. robif

    robif Guest

    registrirao sam se na lightake i kupio jedan predmet i platio ga paypalom
    e sad ja nigdje ne vidim nista da sam ja to kupio
    na e-bayu se to vidi pod moj pay pal
    sta da napravim i kako to ide?
    pomozite..
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mora ti doći račun na email od paypala i na samom paypalu potvrda da si platio, payment sent to... Moguće da su ti prvo uradili preorder pa da još nisu naplatili dok ne pošalju. Ok je stranica nisu levati. Naručivao kod njih dosad više puta bez problema a shipping mnogo bolji nego dealextreme.

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    Evo sa drugog foruma info, izgleda da je raiffeisen banka prosle sedmice blokirala placanje u £ pa mozda je kod nekih transakcija to problem. Ne zna se zasto i do kada ce trajati.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene je UniCredit banka pa mi nije moglo.
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Izgleda da je do toga. Prijatelj je neki dan zvao banku pa su mu to rekli, a i meni su uspješno prošle neke PayPal narudžbe plaćene u Eurima.

    Edit: @Zoi - možda su i druge banke blokirale funte? (ako si već u funtama pokušavao platiti)
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    U eurima sam pokušavao :|
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    U subotu uveče smo plaćali neke rezervazije za smještaj u Budimpešti. Cijene su bile u eurima i dvije Raiffeisen Visa Electron kartice nisu mogle da plate račun, ali je uspjelo Visa Electron karticom iz Sparkasse banke. PayPall uplate u dolarima su uredno prolazile.
     
  10. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Maloprije mi je bez problema prošla još jedna transakcija u Eurima, preko PayPala, tako da - tvoj avatar je jedina moguća reakcija na kompletnu situaciju :D
     
  11. wudu

    wudu Aktivista

    Ja sam danas plaćao dvije stvari s kombinacijom Raiffeisen + Paypal, i sve je uredno prošlo. Valuta: € i $.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode je li se placa carina i PDV i na tablete,tacnije kolika je vjerovatnoca da me sreca ispostujei da prodjem bez toga??
    evo recimo ovaj tablet (ili neki drugi do 100 dolara)
    http://www.ebay.com/itm/7-Capacitive-A1 ... ceRpt=true

    i jos nesto,je li ovo sva postarina koju cu platiti ili ima i neka nasa u BiH,kada to dodje ?
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Postarinu placas tu, eventualno nasima da ces dati par maraka postaru ako ti donese na vrata.

    PDV-Carina, izgleda kakve si nafake. Narucivao sam minimalno 100 puta kuci u Prijedor, nikad mi nista nije carinito, najvise je bilo 9KM za patike kad sam isao.

    Moja iskustva, sad neki kazu da im je svaki put carinito/pdv, ovo ono - kako kome rekao bi.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bolji ti je tablet onaj kinezer što je neko naručivao ima tema...

    Opet ne mogu kupiti čipove preko paypala. Pokušavao direktno preko kartice isto neće.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma bezveze sam stavio ovaj tablet,kao primjer
    a onaj sto ima tema je skuplji,izadje oko 230 KM ukupno a moze se naci i kakav za 100-120 KM sada,prakticno bi to sluzilo samo za internet i mozda pokoja igrica,youtube i to je to

    znaci ovo sa carinom mi niko ne moze reci,nekima carine,nekima ne

    hvala na odgovoru
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Onaj ti je 110$. Carina ti je stvar lutrije tu ti niko ništa ne može konkretno reći. Evo i ja čekam dosta robe sa thehut.com zadnji put sam platio te carinske preglede ovaj puta očekujem znatno veću sumu.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Može li se naručivati sa amazona ovdje u BIH?
     
  18. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Kojeg? Šta? Zavisi sve. Najbolje ti je napraviti acc i dodati stvari u korpu i pokušati naručiti jer sve zavisi od stvari. .co.uk ti je u principu brži ali je i zato skuplji.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Order Summary Items: $33.99
    Shipping & Handling: $43.18

    Total Before Tax: $77.17
    Estimated Tax To Be Collected:* $0.00

    Order Total: $77.17


    Ne isplati ti se.