Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako neki od Acera ima 11.6" ekran, onda ce biti ok za Office i lagano surfanje, cak i sa Atom procesorom. Ukoliko su u pitanju 10.1" modeli, onda to nije bas najbolje.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To su katastrofa cijene, pogotovo HP koji je jedini za potrebne namjene, BH Telecom-ov stil, taj HP ne vrijedi vise od 500 maraka.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma tako sam i sumnjao. Ne kupujem sebi. Ovo se nabavlja primarno radi Offica, a onda sve ostalo. I eto mora se na rate, pa je valjda najlakše tako preko BHTa. Reću ću da su ovi Aceri 10" pa nek razmisli. Vidjecu ako mogne ikako negdje drugo kupiti na rate. Koja firma kod nas je ok za uzimanje preko rata? Najviše bi odgovarala neka iz Sarajeva i iz Zenice.
     
  4. chivas

    chivas Novi član

    Koja banka?
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne bih znao reći. Kad saznam, javim :)
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Ovi Aceri 10 su dobili katastrofalne reviewue , na forumima još gore ! Za dobro razmisliti !
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno da ce Atom netbook imati lose performanse sa 1GB ram-a i Windows sedmicom sa tonom bloatware-a. Sa 2GB i reinstalacijom imas skroz drugi uredjaj, itekako upotrebljiv.
    Jedina prepreka sa Acer-om moze biti nesto slabija kvaliteta kucista.
     
  8. jasko__

    jasko__ Novi član

    Ako me ko moze posavjetovati o konfiguraciji laptopa...budžet mi je oko 1000 KM...npr gdje u Zenici prvo tražiti...i šta...mada sam prije tri godine računar kupio u Ingelu iz Sarajeva (NA PREPORUKU OVDJE NA FORUMU) i prezadovoljan sam...tako da ni to nije problem...mada mi je lakše u Zenici...ako može i neki link konkretno...najlakše je otići u radnju i uzeti prvi koji ugledam od 1000 KM...ali znam da se dosta razlikuju...da ne nasjednem....
     
  9. TequilA

    TequilA Novi član

    Krenuo sam na fakultet a budzet mi je do 400km. Naime treba mi laptop za dobru upotrebu office paketa, surfanja i multimedije, bez ikakvog zastajkivanja.. znaci da leti. Ne bih da mi predlazete laptope od 10'1, nego samo od 15 do 17 inca. Naravno, ne mislim na nove laptope do 400km, nego par modela pa cu ja potraziti po oglasima. Hvala unaprijed.

    Lijep pozdrav!
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Toshiba Satellite C850, sa nekim dual core Celeronom. Naravno nece ti "letjeti" bez SSD-a.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Nabaci na njega neki Linux s XFCE i imas brz sistem.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  12. maki

    maki Novi član

    kupovina laptopa ?

    pozdrav forumasima :) zelim kupiti laptop za cijenu od oko 1000 KM pa me interesuje sta i gdje u Sarajevu kupiti ? Svaki prijedlog je dobrodosao !
     
  13. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: kupovina laptopa ?

    I mene ovo interesuje, šta je trenutno najbolja kupovina do 1000 KM?
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Toshiba C855 ili Dell 3520 model sa Intelovom B serijom pentiuma ili eventualno i3, 4gb rama, 500gb disk itd.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Je li neko probao ubaciti neki i3 umjesto Celerona ili Pentiuma ili je čitao nešto o tome? Navodno postoji jedna određena serija HM76 procesora koja je specifikacijama gotovo posve identična HM70 (Celeron i Pentium rade na HM76, dok i3, i5, i7 prave konflikte na HM70, ugasi se laptop nakon 20-30min)...
    Volio bih uzeti laptop s Celeronom 1.7GHz i poslije nekad bih volio staviti barem neki Pentium.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar ti nije isplatljivije odmah dati 100-150km vise za laptop sa i3 procesorom? Kome ces prodati taj celeron sutra kad ga izvadis?
    Hajd navedi model koji si nauimio uzeti.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Zapravo, laptop koji namjeravam uzeti košta ispod 700 KM.
    Laptop s i3 košta barem 1000. Dakle, malo više od 100 bih trebao doplatiti, a nisam spreman toliko dati. Pitanje je ako može koji može, ako ne može nikom ništa. Neću vjerovatno ništa dobiti ali nema rizika od oštećenja ploče ili procesora. Htio sam staviti i3-2330m, samo da je malo brži, ali za ono što meni treba može bilo kakav dualcore s barem 1.7 GHz. Laptop koji sam ciljao uzeti je Asus X501, slijedećih karakteristika:

    15.6", Celeron 1.7 GHz, 320 GB HDD, 2 GB RAM.

    Evo usporedba http://www.cpu-world.com/Compare/886/In ... 2330M_(PGA)_vs_Intel_Mobile_Celeron_Dual-Core_B830.html

    Da obrazložim svoj razlog osim budžeta: laptop bi koristio Arch Linux konkretno, i jedina boljka Linuxa su proprietary driveri i portani software (java, flash i sl.) zbog čega dolazi do preopterećenja procesora i viših temperatura. Dakle, trenutni laptop se s time ne može nositi zato sam ga stavio na prodaju, inače s Windowsima dobro radi, ali meni ta varijanta ne odgovara :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da prvo moras da se raspitas kako je asus na tom laptopu ugradio CPU, klasicno u socket ili je zalemljen. Mislim da su velike sanse da je ovo drugo obzirom da se radi o low budget laptopu.
     
  19. Merce

    Merce Novi član

    Pozdrav svima ,
    potreban mi je savjet pri odabiru laptopa. Budzet od 600 pa do 700 KM. Hvala :)
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto ovaj Asus x501 sto reznor namjerava uzeti je u tom budzetu.