Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Opet zavisi. Ako si koristio neke stvari sa Cydie koje modifikuju nesto sto se tice Springboarda ili nekh drugih vaznijih procesa, boot moze failat te ces zaglaviti na Apple logu. U sustini, vecina stvari koje koriste MobileSubstrate mogu praviti probleme. Safari isto ne radi u tom slucaju, sto je veliki minus.

    Po meni, na sa iPhone-om ne treba ici na tethered, jedino ako je iPod ili iPad, pa tu i nije neki problem ako se zaglavi sa uredjajem koji se ne moze upaliti. Ali vec ako mobitel zakaze u kljucnom trenutku, tesko onda da je vrijedno toga.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tako je. Najjače je kad neko uradi tethered JB, a ne zna u praksi šta to znači i do kakvih komplikacija može dovesti.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ma odustao sam od iOS6 dok ne izadje normalan JB bez tih problema.
    imam sistem evo 5.0.1 (sim free iphone 4) pokusavam evo cijeli dan da podignem sistem barem na 5.1.1 al non stop neke greške.

    pokusao sam zamjenom host file tj ubacim onu novu adresu i opet greska na itunnesu
    onda evo sa tinyumbrella pokusao al uzaludno uvijek neke greske nemam ideje trazim po netu rijesenje.

    inace ne bi radio ja dizanje sistema al me u zadnje vrijeme dosta iphone zeza prelazi u safemod
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nema vise fazona sa hosts file.

    Imas li SHSH za 5.1.1?

    Koristi zadnji redsn0w, idi extras, even more, restore, izaberi ipsw od 5.1.1 i dole idi local, izaberi blob (preko tiny umbrelle ga skini), pusti da ti napravi cfw sa tim blobom i onda ga stavi u pwdned DFU preko redsn0wa, i preko iTunes shift+restore na taj custom 5.1.1 sto si napravio. Neki dan sam radio istu stvar, bas na 5.1.1, sa zadnjim iTunesom tako da radi sve :)

    Hosts obavezno vrati kakav i jest, tj izbrisi entry za gs.apple.com, ne koristi se to vise.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    eh to je caka.
    Imas li SHSH za 5.1.1? (nemam blage sta je to)

    Koristim zadnji redsn0w, idi extras, even more, restore, izaberi ipsw od 5.1.1
    kad odradim do ovdje postupke dobijem pitanje "redsn0w can modify this ISPW..."

    ima li gdje fin youtube postupak :D jer evo cijeli dan patnja oko ovog, najgore mi je prebacivanje u ove modove DFU
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Skini TinyUmbrella, spoji telefon i klikni saveshsh, postaj screenshot.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imaš shsh za 5.1.1b, koristi taj shsh fajl i ipsw 5.1.1 (build 208). Mozes se vratiti i uraditi untethered jb.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    samo da vam se zahvalim od srca :)

    ja sam nabacio restore preko redsn0wa znaci nisam odradio to preko itunesa vidim da mi je sad sistem iOS 5.1.1 i to je to valjda :D

    evo sad cemo ga JB pa nadam se da necu imat problema javim ako zapne.

    P.S ako budete kad u TZ imate sok/kafu/caj sta vam stima od mene :)
     
  11. wudu

    wudu Aktivista

    Pozdrav raja.
    Primjetio sam da se wifi gasi nakon par min što telefon zaključam. Vidim po netu da ljudi to rješavaju Cydijom. Nije mi JB iPhone, pa me zanima da ne znate slučajno neku drugi način da se to rješi?
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Probaj postaviti auto lock na nikad i dodaj neki exchange mail account da drzi stalnu konekciju sa serverom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni nije jasno to gasenje wifi-a. Mislim, time i skype i viber i sve te aplikacije gube smisao. Isto kao na WP. Dostupan si dok je otkljucan telefon...
     
  14. wudu

    wudu Aktivista

    Odradio sam ovo. Pa ćemo vidjeti, nadam se da će uspjeti. BTW ako je autolock na never i onda zaključam tel (jer neću da mi nonstop gori ekran) šta misliš hoće li svejedno raditi?

    I meni sve to gubi smisao, ali valjda je do battery life-a..
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    To su usrali na 6.0.1 valjda ce ispraviti u sljedecoj verziji..
     
  16. wudu

    wudu Aktivista

    Znači i ti imaš taj problem? Jesi tražio rješenje ili čekaš sljedeću verziju?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa zato ima ona opcija push notification ili da nastimas da u odredjenim intervalima provjerava mail ili sta vec.
     
  18. zemomak

    zemomak Aktivista

    Izasao je update 6.0.2 za iphone 5 i ipad mini bas vezano za te wifi probleme?! Jel neko vec digao softver, pa da napise iskustva, ja nisam, sacekacu jos koji dan


    TT via iPhone 5
     
  19. wudu

    wudu Aktivista

    Belaj je što nema svaka aplikacija push :( Recimo kad dodam gmail mail u Email aplikaciju ista ima samo Fetch ne i Push, dok Exchange recimo ima push i sve stiže nebitno da li je lockan ili ne.
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam imao problema sa notifikacijama kad sam uradio update na 601, poslje sam odradio restore i sve ok bilo, i kad je ekran izgasen stize sve kako treba, sad zadnjih par dana opet znaju stekati notifikacije doduse mnogo rjedje.

    A sto se gmaila tice gmailovi uredno stizu iz gmail app 3 acc imam tamo sve je instantno, tako da defaultnu mail app ne koristim, a push nikad i ne palim.