Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Router im je skroz OK, TP-Link WR720N, 150Mbps N standard
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Kod mene radio dobro dok god sam u sobi, ali čim izađem iz iste signal jednostavno nestane! Čak sam išao na rizik i ubacivao mu novi firmware, ali opet isto njesra! Srećom imam svoj (WR741N) koji savršeno radi i pokriva čitav stan!
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja TP link-ov (WR340G) router koristim ima 3-4 godine, i radi mi odlicno. U citavom stanu mi je super wi-fi pokrivenost.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam imao Asus RT-N10E prije nego sam priključio DUO paket. Platio ga nekih 40 KM. Kontam dobit ću router uz DUO paket i prodam svoj router. Sad se kajem, jer sam dobio router koji mi na balkon baca čini mi se jedva dvije crtice, a na Asusu mi je bilo full. Doduše, ako ti ne treba ništa posebno, može poslužiti, ali eto, najjeftniji nov router na tržištu je solidno bolji od njega, makar meni.
     
  5. Ziks

    Ziks Aktivista

    je li vama steka net ?
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni ga jutros nije nikako bilo, dok danas nisam primjetio nikakvih posebnih smetnji. Doduše, jednom je ko malo stala konekcija, ali ništa posebno.
     
  7. Ziks

    Ziks Aktivista

    Meni evo zadnja dva sata ne moze meda ...
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sve u dure. Sad zavrsio partiju na BF3.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    ma ne bih svog asusa mijenjao za ono njihovo cudo nema sanse, em sto je ljepsi za gledati u njeg em sto je bolji kad je signal u pitanju, dobio ono njihovo i isti dan dao rodjaku :mrgreen:
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Trebao si to javit prije nego sam ja prodao router :D
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nista ljepse nego kad placas jeftinije (8km u ovom slucaju), a brzina ti veca:

    [​IMG]
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja moram cekati montere i da mi zamjenu modem a do tada nista od brzine. Tebi dolazili ili samo pustili veci promet ?
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo pustili veci promet.
    I ono sto nam je Telekabel prodavao: "ako hocete vecu brzinu potrebno je zamjenuti modem, jer trenutni ne podrzava te brzine" - bila totalna navlakusa da bi narod potpisao ugovor.
    Kad sam isao potpisati ovaj ugovor, ja bas pitam gore, reko hocu li modem morati zamjenuti... A onaj mi kaze: "ma nema potrebe, jer ti Motorolini bez problema do 10Mb/s podrzavaju."
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto ja opet moram cekati novi modem, brzina ista, monteri stizu za desetak dana. Pitao da li mogu preuzeti modem da ja zamjenim i nije mi dala.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cuj nije mu dala :lol: :lol: msm, daj malo to sarmiraj, kupi milku... pa mozda dadne i nesto drugo sem modema :smt003 :smt003
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    imal jos neko problema sa hbo go uslugom ?... zadnjih dana jednostavno stekala, losa slika itd... a net imao normalnu brzinu.. a od pon ne mogu ni da se prijavim, izbaci mi gresku za maksimalan broj uredaja i tu "stane", uopste se ne mogu dalje logirat da "izbrisem" i opet prijavim komp. zvao njih, probao sa rjesenjima "strucnjaka", brisi silverlight i to, al opet ne moze :x
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Joj, dirty kolins ..hahah
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ma oni očito nemaju pojma ni kakvu opremu imaju, totalno rasulo. Čuj do 10Mb/s a ja evo imam ovih 15Mb/s na istom modemu :roll:
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moze stvarno biti sto ti kazes da neznaju mogucnosti opreme koju posjeduju. Ili je opet neka uvala borova. :?
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko će ga znat, mada je smješno da se eto kao trebao uzimati taj novi modem jer onaj nije mogao na 8Mb/s a sada isporučuje duplu tu brzinu i očito da to može. Kakve su tu šeme, ko će ga znat.