SimCity 2013

Discussion in 'Igre i konzole' started by crazyjoeno1, Mar 4, 2013.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Super za tebe onda ako ti se toliko sviđa, uživaj u najboljoj igri u serijalu.
     
  2. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    wow i to je best you can do pravi si troll and i fed you silly me
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Ne razumijem skidanje ocjene radi tehničkih problema, radi takvih stvari se Troika raspala.
    Igra ili valja ili ne valja, a tehnički problemi su sasvim odvojena stvar koja će biti popravljena patchevima.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ali nije uredu da neko ceka toliko, plati preorder i na kraju mu dodje 0 od proizvoda. Najgore sto nismo mogli vratiti nazad u prodavnicu jer je "otpakovana" pa smo morali kontaktirati EA da se vrate pare i sl.

    Igra je mozda dobra, ali kako da mi to znamo? Dobijemo 10 minuta dnevno kad server uleti da odigramo i nula.

    Covjek nikako ne moze biti sretan.
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Zamisli da si narucio auto prije nego je dosao u salon, platio si unaprijed, dostavili ti ga u petak, ti za vikend htio ici na planinu, auto ti stalo cim si ga izvukao s parkinga. Sutra ujutro hoces na posao, pih, auto nece da upali. Ali nema veze, to su tehnicki problemi, to sto ti nisi mogao uzivati na planini i sto sutra neces na posao nema veze. Auto je odlican.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nigdje veze poređenje.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Zasto? Ako kupim proizvod onda ocekujem da radi.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bas je takav osjecaj bio i nama. Da si ti kupio igru, cekao cekao i uzeo fakticki dan slobodno od zena i od posla i ono te usere, pa bio bi razocaran vjeruj mi. Sigurno je nisi kupio pa ono pricas tek tako ali ako nesto kupis ocekujes da radi - zar ne?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ne mozes koristiti nesto sto si kupio nema tu mjesta za "nidje veze".

    Sa druge strane, EA se poprilicno "posteno" izvinuo, bilo je fer da vrate novac ali ce svi vlasnici za izvinjenje dobiti po jednu free igru tako da.. nije ni to lose. Da li ce vlasnici simcity-a birati koju igru ili ce im EA odabrati, ne znam.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Pa nećeš kupiti auto prije nego što se raspitaš o njemu, a trebalo bi da ga možeš i isprobati. Ako čitav svijet govori da SimCity beta ima problema, da problemi nisu popravljeni i da na launch day igra ne radi, onda otkažeš narudžbu i ne kupuješ igru dok EA ne ispravi probleme. Ja ovdje govorim o recenzentima koji ukopavaju potencijalne klasike radi tehničkih problema.

    Zamisli kupiš CD Beethovenove muzike, a ono CD izgreban. Hoćeš li tada reći da Beethovenova muzika ne valja? To je Polygon uradio sa svojom recenzijom SimCityja.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    A ja poredjenja.. betovenova muzika je u sim sitiju server koji ne radi. To bi bilo da ti betoven šipne note u kajdanci preko mora ne audio zapis. Il ida kupiš auto a dobijes samo kljuceve.

    Nije isto da izdaju igru danas i da ne radi kako terba ali da je poprave za deset dana, i to da igra kasni deset dana ali da se pojavi ispravna (mada oni nisu bilo svjesni problema dok raja nije pocela igrati).

    Ljudi iznose utiske iz onoga sto su dobili a ne iz onoga sto ce mozda biti.

    Odlicno poredjenje sa autom jer su ljudi narucili prije izlaska i onda osoba A dobije uredno auto a osoba B ne moze ni upaliti isto i sta sada osoba B treba reci kako je auto dobro samo iz raloga sto osobi A radi.

    WarZ je katastrofalno startao i toliko je zaglibio da je bio povucen sa steama i onda poslije vracen a ko je kupio u startu je zasluzio da dobije falican proizvod jer nije slusao recenzente. Jašta radi..
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Nije niko zaslužio da dobije faličan proizvod, ali onaj ko kupuje bez razmišljanja o onome šta kupuje ne treba da bude začuđen ako ga konačni proizvod neugodno iznenadi.

    Ako je SimCity dobra igra, onda je dobra igra. Ako ga vrijedi kupiti kad se stabilizuju serveri, onda OK. Polygon je to trebao reći, a ne rezati ocjenu dobroj igri. Opet kažem, pogledaj unazad kako je Bloodlines prošao u recenzijama i reci ima li to ikakvog smisla; a ima ih i koji su zbog sličnih stvari opleli i po Planescape: Tormentu (Eurogamer).
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo kazem da su serveri dio igre. I bas to sto kazes, "treba se informisati". Zamisli da su ostavili 9/10 ocjenu, neko kupi po toj recenziji i skonta da ne radi. Ovako kada vidi da je bilo 9/10 pa sada 4/10, znace da se radi o odlicnoj igri ali treba sacekati da se stavri dovedu u red.


    Sve u svemu, sredit ce oni ovo.. meni se bas igra ..kontam da ponovo instaliram cities in a motions. Mozda hajp radi svoje.. hehe..

    Sto se tice recenzija genralno, mozda previše skepticizma ali samo vjerujem nezavisnim youtuberima koji na review potrose i do 45 min ( engry joe, luetin, levelcap, TotalBiscuit, FRANKIEonPC itd itd).
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    A šta to treba, poluproizvodu dati veliku ocjenu zato jer ima potencijala da za 6 mjeseci postane dobra igra?
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Ma ne znam ja je li poluproizvod, nisam igrao. Samo mislim da Polygon (i neki drugi - vidi primjer sa BLoodlinesom i Tormentom) smanjuje ocjenu iz pogresnih razloga. Koliko sam shvatio, postoje druge stvari koje ne stimaju u igri - one koje se ticu njenog sadrzaja, a ne tehnickih problema koji ce svakako biti popravljeni. Postoji razlika izmedju rezanja ocjene zbog rusenja i rezanja ocjene zbog loseg gameplaya.

    Nego, igram Caesar 3 prvi put u zivotu - sve preporuke za ljubitelje gradnje gradova, ako ima neki koji ga nije igrao.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Onda je i Half Life 2 trebao imati ocjenu 1 jer je danima bio neigriv (steam najveci DRM kojeg niko ne pljuje kao sto se pljuje po ostalim kompanijama), a sad se obicno spominje kao jedna od najboljih igara ikad. Ili World of Warcraft.
     
  17. Inspector6

    Inspector6 Guest

    Situacija nije ni priblizno ista(8+ godina razlike), niti je istina da je HL2 bio danima neigriv (vecina problema bila brzo otklonjenja, bar sto se tice igranja SP). Takodjer, Steam nije ni priblizno najveci DRM (najprosireniji da, ali ne najveci), mada se slazem da se ne kritikuje dovoljno, jer na kraju krajeva, Valve je vjerovatno i uveo DRM u igre, ali s druge strane Steam danas manje-vise dopusta nesmetano igranje, dok se EA i Activision (i Ubisoft) pokusavaju takmiciti na potpuno pogresan nacin, trazeci sto vece preorders i zaradu na DLC i always-online glupostima umjesto da izdaju igre koje se igraju godinama.
    Sto se tice samog SimCity-a, igra je OK, po meni 4 je bolja, razlika je nekim sitnicama koje mi se ne svidjaju (mozda je vise stvar navike). Igra ce se zbog social aspekta vjerovatno vise svidjeti casual igracima, jer stariji SimCity i nisu bile bas user-friendly igre.
    Definitivno ne neki GOTY, ali solidna "6-7" igra na koju se moze potrositi mnogo vremena.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Najjači komentar na klixu u vezi ove igre:

    :lol: