Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. DSA

    DSA Aktivista

  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    A mobilni net za laptop? Da li ti dadnu onaj stick ili kako to funkcionise?
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ja stvrno ne pratim koliko interneta potrosim na telefonu, a koristim ga kad god mi treba, za sta god mi treba. Uzeci u obzir da imam osnovni mSurf paket i Mini15 pretplatnicki paket (sa ugovorom od dvije godine) nikada mi nije doslo vise od 19KM mjesecno. I uopste ne pratim koliko pricam na telefon.
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Eh ako je ovo ono sto ja mislim a sa obzirom da ovaj broj necu davati nikome a i treba mi samo za internet mislim da sam nasao nesto interesatno.

    Ali cekaj malo, da li se meni ovo cini. 1 GB je cca 150 KM :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen:

    :smt007 sam u BH Telecom.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    jel neko probao zona mobilni internet 1024/512 za 20 km mjesec?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    ljudi, hajde pomozite. Imam Mini15 paket. Znaci 15+PDV mjesecno. Nekad u 10. mjesecu 2012 godine sam potpisao ugovor na 1 god u okviru akcije "Do 200%". Kako mi je 50MB prometa malo, na GPRS mSurf Active dodatnoj usluzi, jucer sam otisao u BHtelecom, da aktiviram mSurf 50MB, kako bih imao jos 50MB po vecoj brzini, ali i dalje flat surfanje po snizenoj brzini. Nakon te promjene na salteru sam dobio papir "Zahtjev za usluge", gdje fino pise:
    Novi paket: GPRS mSurf 50
    Stari paket: GPRS mSurf Active
    Zaboravih pitati da li odmah mogu koristiti mSurf 50 nakon aktivacije, i sad nazovem bhtelecom support, i neka dama mi kaze da ja uopste ne mogu uzeti niti jednu dodatnu uslugu, jer sam potpisao ugovor na 1god, i da u toku te godine mogu koristiti samo ono sto je navedeno u ugovoru. ja joj kazem da je to najveci apsurd koji sam ja ikad cuo. Znaci, imam ugovoren pretplatnicki odnos, i od vas ni jednu dodatnu uslugu ne mogu kupiti. kaze ona meni upravo tako ccccc pa reko sto mi je ova vasa kolegica na salteru aktivirala mSurf 50, ako ne moze? suti dama, i ja samo prekinem. Da li je iko imao ovakvu situaciju?
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Nista novo ... ovi sto rade u Telekomu na salterima i na telefonima veze nemaju. Meni su u tri poslovnice dali tri razlicite i pogresne informacije kada sam htio i ja da uradim isto kao ti. Kada sam otisao na Maltu u centralni objekat tamo mi ljudi sve fino objasnili i aktivirali mi sve uredno. I ja sam dobio papir o kojem govoris ali sam tek mogao koristiti tu uslugu nakon sto istekne tekuci mjesec ...
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ma ta je nesposobna sto kaze da ne moze. Ja sam zvao poslije potpisivanja ugovora da aktiviram internet, MMS i slicno, jer po defaultu nije aktivirano nista ako dodjes s prepaid (valjda). I pitali me hoces li neki net paket s pretplatom tj. 50, 100 ili sta vec ili ovaj Active. I ja uzmem Active jer sam potpisao na 2 godine i imam 100MB mjesecno.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    ^ sda i ne savjetuje svoje mlade nade da uce :mrgreen: , isto sam imao probleme kad sam htjeo prikljuciti ovaj osnovni active paket, dosao na salter i lijepo objasnio sta mi treba kaze meni tuka ne ide to tako, kad potrosis 50 MB naplacivat ce ti se dodatno svako povecanje, al reko na vasoj stranici pise da samo smanjujete brzine nakon prekoracenja ali da je to u osnovi flat paket, kaze godpodicna meni su rekli da se naplacuje i ajd ti sad budi pametan pa odluci da li vjerovati uposlenici ili svojim ocima :mrgreen:

    dodjem sutradan na isti salter ali joj kolega radio, sve zavrsio za 2 minute i lijepo se pozdravio s covjekom

    koliko god ne volim te predrasude o zenama i odredjenim zanimanjima haman u telecomu moras traziti pomoc od muskog djela uposlenih :mrgreen:
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Eh kolege evo uzeo sam opciju Hej FULL kod eroneta ipak. 500 Mb za 20 KM, za pozive ga i ne koristim ali mi sms dodje zaista dobro.. I onda mi kako to i biva dodje jso jedan savjet i to od radnog kolege kancelarija pored.

    Kaze da misli, da se moze uzeti u mtel-u opcija 3g usb modema, ali da se trazi samo kartica bez tog USB modema i da se koristi na telefonu umjestoi na laptopu ili racunaru.

    Mora se potpisati ugovore i recimo 4 GB mjesecno je 20 KM.

    Moze li ovo ovako ili nije to bas tako. I da, kako mi rece naravno nemas mogucnost poziva, nego samo SMS i pristup internetu.

    EH sad sam dosao iz BBI ali zaboravih otici dole da ih pitam :(.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Pa zna se da su ženski dio i zaposlili samo radi "kvote" i da im one feministkinje ne bi uletile i kmečile! :mrgreen:

    btw. Trebao si pitati za sanelu, možda bi ti ona mogla sve objasniti, onako pjesmom?! :smt007
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    ^ nema ti te sanele u poslovnici u vogosci, bar mislim da nema :mrgreen:
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Evo napokon, nakon x obavljenih poziva, sam dobio pravi info vezan za ovaj prelazak sa GPRS Active u okviru ugovorenog pretplatnickog odnosa u akciji "Da 200%" na mSurf 50MB paket. Postojeci GPRS Active i 50MB koji su ukljuceni u paket se u potpunosti zamjenjuju sa mSurf paketom (znaci nema 50MB iz GPRS Active + 50MB iz mSurf po vecoj brzini, pa onda flat po manjoj brzini) , i mSurf paket se moze koristiti odmah po aktivaciji (tako mi je objasnjeno i na salteru prilikom aktivacije mSurf 50MB, i to isto pise u mailu koji je dobila uposlenica bhtelecoma od svojih nadleznih i koji mi je pokazala). Dokaz tomu je ovo s mog accounta:

    https://www.dropbox.com/s/x8sm2jhb4r8a1ry/mSurf50.JPG

    Znaci, vec sam potrosio 29,6MB iz mSurf 50MB paketa. Bilo mi pravo glupo dati 2,5KM+PDV a da uslugu nisam ni koristio, a jos bi gluplje bilo placati preskupo prekoracenje preko 50MB u okviru GPRS Active.... Stoga sam bio uporan i stalno zvao dok nisam dobio pravu informaciju. Nakon potrosenih 50MB po vecoj brzini u okviru mSurf paketa, dolazi SMS u kojoj budemo obavjesteni da je brzina smanjena.
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Mene isto zanima mobilni Internet..naime Zona Bijeljina nudi mobilni Internet sa WiFi routerom koji dodje 140 KM za iznajmit i potpise se ugovor na 6 mjeseci ali nazalost signala nema u mom gradu :( brzina je 1024/512 flat paket = 20 KM..poznavajuci Zona Internet Wireless dosada koliko lose radi mislim da i ovaj mobilni Internet vrlo lose im radi..tako da mi je vise za oci zapela ponuda iz m:tel-a ovo http://www.mtel.ba/mnet-tarife/ ovdje pise da dodje 4 GB ali negdje sam nasao ustvari te 4 GB da to nije ukupni download nego 2 GB download, 2 GB upload :( ako je tako onda malo :( ne znam je li ovo tacno ?? i vidim da kod nji ima u ponudi USB mоdеm Huawei E355 koji valda ima u sebi WiFi..jer meni bas treba da mogu najvise na mobitelu imat Internet.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Ima li kakva opcija na BHT ultri da se nadopuni internet za kredit tipa 48h toliko i toliko mb? Treba mi samo kad idem na vikendicu pa bi mi nesto takvo odgovaralo.

    p.s Inace, na ultra fun sam tarifi zbog najbrojeva.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Bila je ona opcija da se uplati 3KM i dobijes u roku od 2 dana 100 sms-ova, 100 minuta i 100MB. Nije bilo nista konkretno samo za net koliko ja znam.
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    m:tel ni pod razno.


    Od te 4GB 2 mozes potrositi u periodu od 06:00 do 23:59 a 2 GB od 00:00 do 05:59, dakle nemas 4 GB nego 2 GB i to ti se ja mislim samo download obracunava lai nisam siguran.

    Bezina je losa skroz, bio sam u gradu i hitno mi trebalo da skinem att od 4 MB, ma nema pite imao sam brzinu od 6 Kbps, izvadim ja karticu slomim je i bacim je u šaht ( bukvalno ), ubacim ERONET i skinem za 1 minutu att ako ne i manje. Kad sam otisao da raskinem ugovor, moras prvo potpisati zahtjev i kazu dodji za 7 dana ali tzi i tih 7 dana obracunaju i naplate kad dodje na kraju da raskines zahtjev.

    Ja sam trebao otici u ponedjeljak prosli ali nisam imao vremena, sad sta me ceka kad odem do kraja sedmice ne znam ali su FUJ totalni.
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    znaci bolje da ERONET uzmem..Koliko se placa kod ERONET za prikljucak ?? recimo ako uzmem paket od 20 KM + PDV..nabavio sam sebi WiFi 3G Router tako da sam i to rijesio..od njih bi samo karticu uzeo! Ne navode nigdje na eronet stranici koja je brzina za paket od 20 KM
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Uzmi na bonove, ne predplatu, na bonove ti je full tarifa zakon, 500min, 500sms prema svim mrezama u bih, 500mb interneta, 20km, i traje mjesec dana, imas isto opciju po 150 svega ovoga za 10km.
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Re: Mobilni internet - najbolja opcija mart 2013

    Evo paket od 20 KM + PDV kod mene u Zavidovicima
    3G mreza m:tel ja prezadovoljan ! koristim karticu u WiFi 3G/4G routeru marke ZTE kojeg sam platio 100 KM polovnog i to na pik.ba
    [​IMG]