KONFIGURACIJA IZMEDJU 900 I 1000 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by golff, Mar 17, 2013.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Taman za sistema, i previse :D A sto se tice "preskupo", nikad nije bilo jeftinije :D Bit ce, ali moras cekat :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Ako oduzmeme BF3, C mi zauzima 90GB. Mislim da nema sanse da naguram na 60GB (neki dan digao sistem) a ako ce mi sve biti na F: onda cemu SSD osim boota.

    Nikada ne bih preporucio SSD na novu konfu. Nije nesto bez cega se ne moze jer SSD ne utiče na performanse. Uzmi jaci hardware za taj novac. Kada bude love, uzmi SSD za sistema. Meni je i dalje SSD luksuz. Znam da drastično mijenja "surfanje" kroz windowse ali meni 5 sekundi koliko mi treba za dizanje corela ne znaci nista. Neka je 10s ..koja korist ako smanji na 1s. Isto i za dizanje mapa u igrama, ako provedem pola sata u igri, svejedno mi hoce li je učitati za 30s ili 10s.

    Narvano, opet kazem stvar ukusa ali barem ja ne vidim veliku potrebu. Pogotovo u slučaju sto se radi o plitkom budjetu za gejming. Uzmi jarane polovan HDD a potrosi keš na grafu, napajanje i proc. Poslije se moze uzeti disk.
     
  3. golff

    golff Novi član

    Isto razmisljamo :smt023
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam sta ti to instaliras pa da ti je sistem poslije formatiranja 90GB :D Kod mene je 40GB nakon godinu gotov jer ne instaliram nikakvo smece. I sta ti znaci ovo da SSD ne utice na performanse?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih radije uzeo posten SSD nego low-end graficku.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa recimo da on hoce PC za gjeming, sa SSD-om nece dobiti ni jedne slike.. ne utiče mu na performanse. Samo boot, brže ce uletiti u igru i to je to. Neka te pare uloži u grafu ili proc od SSd-a gdje ce vidjeti pomak.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nails, a jesi li otkrio sto ti pada FPS u BF3 u zadnje vrijeme ?

    Edit, kod mene pada drasticno i mislim los je procesor, ali bas se primjeti do te mjere da mi "glava" pobjegne s nisana i promasim :D

    Vec par noci pauziram :?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Odustao sam da se cimam oko toga. Ugasen mi FRAPS/dxtory pa i ne obracam vise paznju.
     
  9. golff

    golff Novi član

    Racunar je kupljen,morao sam neke komponente iz prvog posta zamijeniti,tj. uzeo sam graficku SAPPHIRE HD 7770 OC,umjesto HD od 1T uzeo sam od 500GB ali sam dokupio RAM tako da je ukupno 8GB RAM-a,uzeo sam drugu maticnu(mala razlika u cijeni),uzeo sam kuciste bez napojne i kvalitetnije napajanje.ukupno 1122 KM sa PDV-om.Hvala svima na pomoci...