Lijek za rak - ulje od konoplje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Apr 8, 2013.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Pa moram vjerovati kad je cinjenica. Ta cinjenica se spominje na brojnim mjestima:

    http://www.slate.com/blogs/quora/2013/0 ... _year.html
    https://www.sciencemag.org/content/331/6024/1540.1
    http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... ancer.html

    Ta tri clanka su u negativnom tonu zbog toga sto tolike pare nisu donijele neke velike napretke (iako svi clanci spominju pad smrtnosti od raka) ali brojka od 90 milijardi je tu.

    Lance Armstrong fondacija je recimo dobila 300 miliona od kralja Jordana za istrazivanje raka. http://en.wikipedia.org/wiki/National_C ... Foundation

    Sa wikipedije:

    Znaci Obamina mati boluje od raka i oni njoj ne bi dali lijek da ga imaju? Steve Jobs milijarder pa opet umro od raka.

    Teorije zavjere su primamljive i uzele su toliko maha ali moram vam razbiti iluzije.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Cuj sva istrazivanja prekinuta. Gdje nalazis te informacije, na Fejsu? Nije rak jedna bolest, to su stotine bolesti pod jednim imenom. Svaki tip raka ima desetine podvrsti i za svaku podvrstu treba drugaciji lijek. Zbog toga "ulje od konoplje moze izlijeciti rak" glupo zvuci. Dosta rakova se i moze izlijeciti. Rak testisa ima gotovo stopostotnu uspjenost u lijecenju. Rakovi koze takodjer imaju jako veliku uspjenost. Dosta vrsta leukemije je izljecivo. Svi ovi rakovi zahtijevaju drugaciji tretman i drugacije lijekove. Ocito da se napreduje, samo presporo s obzirom koliko je novca ulozeno. Okreni se prevenciji raka. 85% slucajeva raka pluca je zbog pusenja. Pretilost znatno povecava sanse oboljenja od nekih rakova. Treba biti aktivan, zdravo se hraniti. Neces potpuno izbjeci rak sta god radio.

    Opet ponavljam, nemojte pricati o raku kao o jednoj bolesti. Nece se nikada naci jedan univerzalan lijek za stotine vrsti raka.
     
  3. efo

    efo Komšija

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Inace covjek koji je napravio dokumentarac iz prvog post-a je bio gost i u emisiji 'na rubu znanosti' na hrt-u i nakon pregledana oba ta klipa, uvjeren sam da ima istine u njegovoj prici. Covjek jos stalno ponavlja da razumije kako ljudi ne mogu da shvate da lijek za rak, ili mnoge vrste rakova (i mnoge druge bolesti) moze biti tako jednostavan i kako zeli svima da to svojim ocima vide. Za kanabis se na skoro svim mjestima moze procitati da je nevjerovatno ljekovita biljka, kao i da se moze iskoristiti na mnoge druge nacine, jedan od njih je i pravljenje plastike koja ne bi bila stetna uopste... ali to ovdje nije tema. Uopste me ne iznenadjuje to sto se o tome i ne zna toliko koliko bi trebalo (danas te malo sta moze iznenaditi), jer kako se vec pisalo na temi, da se zna i da se kanabis koristi kao sto bi se trebao koristiti (i kako se kroz cijelu historiju koristio, do prije 100tinjak godina), instantno bi milijuni lijekova izgubili znacaj i doslo bi do ogromnih gubitaka za farmaceutske kompanije... sto nije nikome u cilju, jer se tu vrte ogromne pare.

    Sto se tice Obamine majke ne znam, al Steve Jobs je imao neki specificni oblik raka, kojeg mozda kanabisovim uljem nije bilo moguce izlijeciti (mada se nigdje ne pominje da je to uopste pokusao, pominju se neki spiritualne stvari itd.). Ne kazem da 100% vjerujem u ovaj lijek, ali opet puno je vise razloga da vjerujem nego da ne vjerujem, (daleko?) vece pare se vrte u farmakologiji globalno nego sto je vrijedio Steve Jobs...
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Nemoj da te Zlatan cuje :mrgreen:
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Farmaceutske firme na stranu. Istrazivanje se finansira velikim dijelom kroz razne organizacije koje sakupljaju lovu za bas to. U Swe postoji 3-4, koje konstantno doniraju lovu za istrazivanje.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    U potpunosti se slazem, ljudi puse teorije zavijere da je to necuveno.

    Rak je veoma kompleksna stvar, nije to prehlada da se lijek brzo nađe.

    Dovoljno je reci da se za mnogo tipove raka ne zna ni kako nastaju.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    "Ljek"? Stvarno?
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Eto molio bih samo da se pogleda klip ili malo pročita o ovome, prije nego se donese neki sud.

    Ja dakle sam samo pogledao ovo, da sam povjerovao ili ne to je nebitno.

    Činjenica je da mnogo više ljudi u današnje vrijeme ima rak nego prije nekih 50 godina, i da su se prije ljekovi od kanabisa proizvodili (početkom 20 stoljeća)
    da se u istočnim zemljama koristi kanabis za lječenje jako puno vremena, dok kod 'nas' ne.

    Sad jeli to teorija zavjere ili ne, jesam li paglu što sam možda imalo povjerovao na ovo, iskreno ne zanima me, ali ljudima koji
    se nađu u takvoj situaciji čupaju se za svaku slamku, neka jedna od njih možda bude i ova, ili bar neka znaju za nju.

    Zamisli nedaj Bože netko blizak da mora na zračenja, te kemoterapije, i skupe ljekove piti, a uopće se nezna dali će to izlječiti, dok ta
    osoba propada svakim danom, gubi kosu, umire..

    Kao što žena jedna kaže u klipu iznad, kada im spomeneš za ovaj ljek, kao da si im rekao da si vidio NLO, možda smo i mi nafilovani medijski da uopće
    tako i razmišljamo kada se spomene naprimjer ovaj ljek.

    Kemoterapija 'ljek'? Stvarno?
    Ili taj i taj ljek od neznam koliko tisuća km ljek? Stvarno?

    Nemaš nikakve garancije da je to ljek, i da to djeluje, ali probat će ta osoba sve kada se nađe u tome.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Mislim da je Bahamut tipovao na gramatičku grešku sa ije i je ;)
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Glavna stvar kod vecine ovakvih bolesti jeste uloviti je na vrijeme i napraviti radikalan operativni zahvat i ukloniti mnogo zdravog tkiva te okolnih limfnih cvorova te napraviti pravilan PHD nalaz tipa i stepena prosirenosti, te provesti preventivno zracenje i hemioterapiju. Ako se to limfom ili krvlju prosirilo na okolne organe tesko da ce hemioterapija, zracenje, ulje od konoplje uraditi mnogo. Dakle uhvatiti bolest dok je jos lokalizivana je od kljucne vaznosti za vecinu ovakvih bolesti. Ali problem je sto nas narod ne ide na preventivne kolonoskopije, kolposkopije, papa testove, mamograme itd dok ne zaboli, a onda u velikoj vecini slucajeva moze biti kasno. Svako od nas poznaje ljude koji su prije xy godina operisali dojku, debelo crijevo, zeludac - nije ih spasilo ulje od konoplje vec medicina.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Odkud ti to da danas ima vise slucajeva raka nego prije 50 godina ili bilo kad? Plaho se ti razbacujes "cinjenicama". Danas se o raku zna daleko vise nego prije (zbog silnih istrazivanja koje nazivas teorijama zavjere), zato IZGLEDA da ima vise slucajeva.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Da to nije onaj sa sodom bikarbonom? :D Ne mogu da citam s telefona.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    To je taj.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Au toga je i Interpol ganjao. Sigurno nesto u vezi sa njegovim metodama lijecenja.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Mozda zato sto tretman kosta svega par eura, a nekome se to nije svidjelo. :)
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Ono bi bilo idealno svakih 6 mjeseci na preglede kojekakve ici da bi se eventualna bolest u ranoj fazi prepoznala te sprijecila. Ali ja prvi nisam takav. Idem kod doktora samo kada moram, odnosno kada me nesto zaboli (i tada me zena/mama natjeraju). Ne radi se o strahu od doktora vec jednostavno mi je to neprijatno da me neko pipka. Jedino zubaru idem redovno i to s mukom.

    Tesko je ocekivati lijek za svaku bolest. Mora se od necega i umirati. Mora se populacija drzati pod kontrolom :p
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Kako glupa izjava :roll:
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Ljek za rak - ulje od konoplje

    Znas sta, ako nemas sta konstruktivno za dodati onda bolje nemoj ni komentarisati. Ovaj zadnji dio je bio vise namijenjen kao sala. Ako si ti isuvise "glup" da bi to shvatio onda je to tvoj problem ;)
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta ima konstruktivni, hodza ti rjesava sve probleme.