Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. techton

    techton Aktivista

    Dobar je taj asus. Moj i5 2520m je otprilike u rangu tog cpu-a i sa 8gb ram-a vrtim 5-6 virtualnih masina bez problema. Plus aluminijsko kuciste neces naci za te pare na lenovu/ibm-u...
     
  2. wudu

    wudu Aktivista

    Aha. Samo ne znam za ovu Intel-ovu grafu. Mislim, neću vrtjeti neke igre, ali tu i tamo PS i Illustrator hoću. Kakva su vaša iskustva sa Intelovom grafikom?
    P.S. Koliko ti bude baterija na lapu?
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Sve kontam da li se isplati dati vise para zbog ALU kucista. U pitanju su dva Asus laptopa X serije s 2.4 GHz CPU.
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Baterija mi traje sigurno 4-5 sati, ali je ovo kod mene hp elitebook, ne asus. Takodjer ima i ssd tako da je potrosnja stvarno super. Za Illustrator i ps moze posluziti intelova grafika, ali nije za niceg graficki zahtjevnijeg.

    @Reznor
    Metal je definitivno zakon. Ako se mozes protegnuti malo, neces se pokajati.
     
  5. wudu

    wudu Aktivista

    Hvala na odgovorima. Vjerovatno ću onda i uzeti ovaj Asus :)
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdrica, evo blizi mi se odlazak iz BiH, tako da po planu bi trebao uzeti sebi neku zvjerku od laptopa kroz mjesec i po-dva.
    Interesuje me, je li neko upucen da li postoji neki notebook slican ovom po specifikacijama a da je manje para?
    http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=12840

    Ovaj je bio prije nekih 7-8 mjeseci na emmi.rs nekih 2400KM ali ih vise nema u ponudi koliko vidim. Tako da mi je ovo najjeftinija varijanta koju sam nasao. Jer ipak ROG serija je brand i to ima svoju cijenu.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam gdje ideš i ne ulazim u to, ali postavlja se pitanje zašto ne bi kupio laptom tamo gdje idešš? :D
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Idem u Dublin gdje je kutija cigara 9 eura, šišanje 20 eura itd itd tako da vjerujem da tamo ovakav notebook nije ispod 2-2,5k eura..
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto se tehnike tice, obicno su stvari vani jeftinije nego ovdje :)
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Molim vas, rodjak iz Sarajeva bi kupovao neki laptop do 700-800km, namjena, internet, skype, filmovi, koja mozda igra, ali nije gamer, preporuka neke radnje ili laptopa sa garancijom od minimalno 2god.

    Unaprijed hval
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

  12. kvaju

    kvaju Komšija

    U kojoj od ovih radnji preporucujes kupovinu? Koji su najbolji po pitanju garancije, i profesionalnosti? Ikakva iskustva?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    barico.net, nema dalje sto se tice i garancije i svega drugog. A mogu ti oni zbavit lapash koji pozelis (iako ga nemaju na sajtu).
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Plus UE i Imtec ovako kako sam nabrojao je redoslijed kojim bih išao.Ujedno ovo su firme(koliko mi je poznato) koje egzistiraju i rade već "duži" period a možete se obratiti i ostale dvije firme tj Terabajt i Barico.

    Za garanciju ti je najbolje njih da nazoveš i da vidiš ako nije navedeno na stranici,mislim da bi trebali imati iste garancije samo što može biti razlika u cijenema. Imao sam priliku kupovati kod sve tri firme i pozitivna iskustva.

    Plus ti je u na Skenderiji "Skendbazar" tako se birvaktile zvao

    Imtec imaš u prizemlju u BBI centru(vjerovatno imaju još negdje po Sarajevu radnji)

    UE ti je na čaršiji do ćevadžinice Željo 2

    Terabajt ti je isto u Skenderiji par metara prije-poslije Plusa(zavisno sa kojeg ulaza uđeš)

    Barico preko telefona se može sve odraditi i uz dostavu na kućnu adresu.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala na odgovorima

    Probat ćemo ovaj Barico, rođak se nalazi u Sarajevu, znat će ih zar naći.

    Što mislite o ovome laptopu

    FUJITSU LifeBook AH512 B960

    Cijena: 870.00 (uključen PDV)

    Procesor: Intel Pentium Dual Core B960 2.2GHz 2MB
    Memory: 2x2GB DDR3,1066 MHz
    Hard Disk: 500GB; 5400 rpm
    Optical Drive: DVD Super Multi
    Display: 15.6" TFT, HD, LED Backlight, glossy
    Graphics: Intel HD Graphics
    Memory card slots: 1x4in1 CR(SD/SDHC/MS/MSPRO
    Network: LAN 10/100, WLAN, Bluetooth
    Interfaces: VGA; HDMI; RJ-45, Audio (in/out)
    Internal Microphone; Kensington Lock support
    Spill resistant Keyboard, 106 KB
    Camera: Built-in, 1.3 MP
    Operating Sistem: No OS
    Made in Germany
    Garancija: 12 mjeseci Collect & Return
    Doplata Garancije: 24 mjeseca 80.00 KM, 36 mjeseci 135.00 KM

    ili možda neki drugi do evo kaže da bi do 900km se ispružio i kešom bi plaćao, tako da bi vjerovatno i popusta dobio nekoga, pa ako može malo pomoći oko ovoga super bi bilo, jer nemam laptop i ne kužim se u ove proizvođače.

    http://www.barico.net/index.php?orderby ... &keyword2=

    A evo gledam u Imtecu ima i i3 do tih para

    Fujitsu LifeBook AH512 - MPAK5EE

    CPU: Intel Core i3-2328M 2.20GHz, Display: 15.6" HD, LED Backlight Glossy, RAM: 4096MB DDR3, HDD: 500GB (5400 rpm), VGA: Intel HD Graphics (integrisana), DVD+/-RW, LAN, WLAN: 802.11b/g/n, Web Cam 1.3MP, Card...
    http://shop.imtec.ba/laptopi/12057-fuji ... k5ee.html#


    Acer Aspire E1-571 (NX.M09EX.075)

    CPU: Intel Core i3-2348M 2.30GHz, Display: 15.6" Acer CineCrystal HD LED, RAM: 4096MB DDR3, HDD: 500GB (5400 rpm), VGA: Intel HD Graphics 3000, DVD+/-RW, LAN, WLAN: 802.11b/g/n, Web Cam 1.3MP, Card Reader,...
    http://shop.imtec.ba/laptopi/13112-acer ... 075-.html#

    Compaq Presario CQ58-203SM (C6J02EA)

    OS: Free DOS, CPU: Intel Core i3-2328M (2.20 GHz, 3 MB L3 cache), Display: 15.6" HD BrightView LED-backlit (1366 x 768), RAM: 4 GB, HDD: 750GB, VGA: Intel HD Graphics 3000 (up to 1.65 GB), DVD±RW Super Multi..
    http://shop.imtec.ba/laptopi/13720-comp ... 2ea-.html#

    Koje proizvođače gotivite, ili dali možda ima neki laptop koji nema ovdje na ponudi, da ih pitam dali je dobavljiv?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj i u Genelecu, trenutno imaju popust 10% na laptope na gotovinsko placanje, a taj prvi Fujitsu sto si naveo bez popusta je oko 80 km jeftiniji (sa PDV-om).
    http://www.genelec.ba/ Dostava u Sa je 10km. Inace od tih sto si naveo, ja bih radije HP nego Fujitsu ili Acer, a preporuka je svakako Toshiba ili Dell.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    HP 650, 15.6" LED, Intel Core i3-2328M (2.20 GHz), 4GB 1600MHz, 500GB 5400RPM, Linux OS, Torba gratis
    CPU: CPU: Intel® Core™ i3-2328M (2.20 GHz, 3 MB)
    DISPLAY: 15.6" diagonal LED-backlit HD anti-glare
    VGA: Intel® HD Graphics 3000
    RAM: 4 GB 1600 MHz DDR3
    HDD: 500GB 5400RPM
    ODD: DVD+/-RW
    WLAN: 802.11b/g/n, Gigabit LAN, Bluetooth 4.0
    OSTALO: Card Reader, Camera, HDMI
    OSTALO2: TORBA GRATIS
    TASTATURA: BIH
    OS: SUSE Linux Enterprise Desktop 11
    GARANCIJA: 1 godina
    798KM

    Što mislite o ovoj ponudi? Gledajući ostale ponude mislim da nemogu bolje naći za ovu cijenu.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo moj komsija to nedavno ja mu sedmicu nabacio fino radi solidna masina a bitno je da imas 4gb rama i dual core ostalo manje vise a i torba je fina od HP-a. Za te pare ok.
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala ti. Trebala mi je samo potvrda da je ok za ove pare, hvala živio
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hoću zbaviti kakvog laptopića do hiljadarke (ništa svemirsko, office, internet itd), po mogućnosti u Genelecu, kakve su vaše preporuke?