Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Jbg treba sacekat pa vidit ondaK :D
    Ionak ne treba uzimati prve verzije konzola . Mozda Micro kad skonta sta je uradio izbaci neki redizajn konzole bez ovog ostalog sranja .
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Redizajn ce doci tek par godina kasnije, mislim da ce doci tek do blagog redizajna
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam koliko je ovo tacno ali u biti igru koju kupis mozes prodati samo se "deinstalira" sa tvoga akaunta. Mada pored ovoga "pršte" oko toga da ce se placati fee ovo ono oko preprodaje pa je ocigledno sve to jos netransparentno. Meni samo nije jasno, ako ce se placati puna cijena za polovnu igru, zasto kupovati polovno in the first place.. ali eto.

    [​IMG]
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    MS cak ima patent da kad gledas rentani film, platis gledanje po osobi, a ako Kinect primjeti u sobi jos nekog - nista od filma dok i on ne plati xD

    a nedavno su patentirali i "TV achievents", znaci tokom tekme se prikaze reklama Heinekena, a ti ako pokazes bocu te pive Kinectu - dobijes achievement. Sa tim zele da ucine gledanje TVa interactive..
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, spominjao sam to te sumnjam da to nije taj fol koji zele progurati sa stalnim korištenjem kinecta: viewtopic.php?p=397379#p397379

    Samo mene inetersuje, ako zaista bude ovako, slabiji hardwer, fokus na televiziji, restikcije sa polovnim igrama, nadziranje itd.. ko ce uopste kupiti box pored sonya ?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    svaki Amerikanac ;) CoD & NFL & NBA.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma vjeruj mi nisu ni amerikanci tako labavi. Mozda odredjeni procenat fanbojsa ali gdje je ostatak svijeta. I da, MS ipak zeli u japanu prodavati box.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako bude fee za used igrice, pa ono 'always on' ali nije always on, nego samo jednom u 24h (ali dodje ti isti klinac u biti, jer moras imati internet u oba slucaja), i stvari sa Kinect i privatnosti, i ostalim stvarima u vezi previse osoba gleda ovo ono... Vjeruj nece ni Ameri tako lako se odluciti za XBox. Imam neke prijatelje Amere koji su XBox fanboys, ali sa trenutnim stanjem kako stoji, radije ce uzeti PS4.

    Samo da se nadovezem na jedno od ovih stvari gore sto sam spomenu, jer bas me nesto interesuje: sta ce biti ako ti hoces sada odnjeti npr. konzolu na vikendicu gdje nema interneta, i ne mozes se spojiti taj jedan put u 24h online?

    Kako MS izlazi na kapaljku sa ovim vijestima samo sebi stete. Ustvari nista ne znamo kako ce biti na One Kutiji.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    pa preko GSM mreze na mobu upalis net, sherujes wifi sa konzolom, i et ga net na konzoli. Cak i kod nas je to sad normalna stvar :)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Daleko od normalnog :)
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ali sta bude ako to ne uradis?

    Vala da je normalana stvar, nije ni pod razno.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Prema zadnjim informacijama, activation fee ce placati ducan koji prodaje polovnu igru. Dio od tog ide izdavacu a dio microsoftu. Jos se ne zna iznos ali vjerojatno ce biti neki poveci.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    E vala bit ce sevap obit ovu konzolu :D
     
  14. neer

    neer Aktivista

    Pa vala onda će razlika između nove i polovne igre biti 10 EUR i to neće niko ni kupovati. A da ne govorim da će Ebay prodaja polovnjaka izumrijeti na taj način.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    A sta kad ja kao privatna osoba odlucim prodati polovnu igru nekome? Ko ce onda placati fee?
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    "Xbox One is designed to support the trade in and resale of games. Reports about our policies for trade in and resale are inaccurate and incomplete. We will disclose more information in the near future."
    http://www.polygon.com/2013/5/24/436268 ... used-games

    Znaci, nista od ovog gore pouzdano, sve su bezveze nagadjanja jer ljudi nisu nista objavili zvanicno.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisu nagadjanja, to su direktni citati njihovih ljudi sa raznih intervjua. Sami izjave nesto i onda kao nije to tako.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    To i jest problem, raznim ljudima koji su povezani sa konzolom se postave ta pitanja, pa neko kaze sto ne zna, ili sto ne bi trebao reci, pa onda valja reagovat. Zato i jesu nagadjanja, nema zvanicno, da je MS izabacio toliko i toliko se placa kad se uradi to i to, a i nisu svi koji imaju dodira sa konzolom upuceni u sve dijelove razvoja, marketinga i ostale politike.

    I za Kotaku kad je lik objavio da ce trebati online check svaka 24 sata, Microsoft se poslije ogradio da je to potencijalni scenario.

    Moguce da malo i oni isprobavaju raju da videkakve ce reakcije biti, sigurno do izlaska konzole ima relativno puno i sve se ove stvari mogu promijeniti, a i sigurno ce se koliko toliko ravnati prema PS4.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Phil Harisson je jedan od tih raznih koji su dali "pogresan" odgovor :) Nagadja se da Microsoft pravi svoj servis za preprodaju igara, da se skroz zaobidju retaileri. Malo nerealno da ce tek tako zeznuti reatilere.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ti 'rumors' su tacni, jer ustvari su ih izjavili MS ljudi na visokim pozicijama. Pa sad sami sebe kontradiktiraju.

    Zato sam i rekao da sami sebi stete.

    "Xbox One is designed to support the trade in and resale of games. Reports about our policies for trade in and resale are inaccurate and incomplete. We will disclose more information in the near future."

    Zasto cekat? ... Ako nije tako kako se prica, zasto oficijelno ne izaci u javnost i reci, to nije tacno i mi cemo to raditi tako i tako...

    Samo sto je to tacno, da planiraju tako, a sad samo ispipavaju trziste, da vide kakva ce biti reakcija. Ako ne bude previse negodovanja, oni ce to i implementirati, ali ako pritisak javnosti bude prevelik u vezi tih stvari, oni ce ici na plan B, i onda ce reci, mi to nismo nikad ni planirali.

    Sve je to plan, ali moram reci veoma lose iz planiran plan.