Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dofadja li ti se to bez ikakvog launchera? Jaranu svr stock, nena puno aplikacija i vjecito ga muci taj lag kad izlazi na home.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  2. Riddick

    Riddick Aktivista

    Sa racunarima se druzim jos od 1995god. a sa mobitelima se druzim oko 15 godina.

    Covjek treba biti otvorenog uma... i da razmislja svojom glavom. Meni se apsolutno ne svidjaju trendovi koji se namecu i koje vidim. Da li nekom treba auto update? Meni ne treba! Prije smo mogli birati, a sad? Ko nas pita? Cim mognem finansijski od mene Android ima mahanje. BTW zao mi je 250KM sto sam uplatio na taj OS da podrzim razvojne timove. Idem na Windows. Ako oni naprave zajeb, odoh na Nokiju 3210 ;)
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ako Bog da, kroz mjesec dana prelazak na Android. iOS vozdrica. I9500 FTW!
     
  4. Shibby

    Shibby Aktivista

    Je li brzi 4.1.2 interface od Nova launchera?
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Moja preporuka svakako Apex ili Nova, bez obzira koja varijanta andorida bila u pitanju...
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    idi na i9505, razlika u perfomansama je neprimjetna, a baterija ce ti duze trajati
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Boga mi ne bi reko da je neprimjetna, prvo po benchmarksima raznim, drugo po onim boot time comparisonima sa yt-a.
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Događa se možda još u apex launcher-u koji je također totalno loše optimizovan! Ali i tu više dolazi do toga štekanja prilikom otvaranja "App Drawer"-a, dok je u next launcher-u opet izražen tokom izlaska na homescreen! Elem, najbolji u svim poljima i bez ikakvih lagova ili sl. se pokazao Nova Launcher, i to preporučujem Prime verziju istoga! Nikad' me izdao nije niti zaštekao a koristim ga sigurno već pola god. kako na starome gs2 tako i na gs3! Znači bez obzira na telefon, optimizacija na nivou! :smt023
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... -930p2.php

    ovdje nije neka velika razlika
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    za mene je neprimjetna, jer ipak pricamo o octa core procesoru
    a to boot time manje vise
    to je moje neko misljenje, i google verzija gs4 je na i9505
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Traži rodica da joj na Xperia X10 instaliram novi market. Duduk sam za ove stvari, ali mislim da se novi market i ne instalira, nego bi joj trebao novi software za to? Ona sad sa ovim svojim ne može napraviti account, pa samim time ne može ni pristupit marketu da skine neke aplikacije. Mislim da je kod nje Eclair software. Šta treba učiniti da dođe do tih aplikacija tipa vibera i tako toga?
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Apdejt na Ginger (2.3), preko usb kabla i PC Suite-a ide za taj model koliko se sjecam.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, X10 ima official GB update. Kad je krenuo bio je na 1.6, napravili su relativno brzo 2.1, ali je trebalo dugo cekat za taj 2.3.
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ludi kupio sam sa google play-a Poweramp, pa je li zna ko kakva je situacija kada mjenjam telefon ? tj. na koji nacin prenosim licencu ?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preko tvog google acc bi trebao imati pristup toj aplikaciji na svakom telefonu.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ovaj next launcher izgleda odlično, samo me zanima jel jedino u full (plaćenoj) verziji dobiju se svi oni widgeti, sa status trakom i notifikacijama? probao sam free verziju, samo je app drawer i home screen ubačen, sve ostalo je stock.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako misliš na switch widgete onda ih imam..ali imaš i free full verziju pa vidi..
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej kao sto napisah kupio sam powertamp, a sada me znamia je li ko probao kakvu "dobru" aplikaciju za kontrolu muzike. Mene prvenswtveno zanima NEXT song da mogu recimo isprogramirati na dugme za utisavanje ili na dugme na handsfree i sl. do sada sam probao:

    RemoteControl for Earphones - ne radi se mojim slusalicama koje sam dobio uz Prestigio 4500
    Force Control Free - prebacuje muziku sa prelaskom ruke preko senzora ali ima problem kada je u djepu jer je senzor tada blokiran

    ili imam li kupiti sta kao na fazon sto je nokia imala kod N i music serije
    http://www.allaboutsymbian.com/images/f ... oneset.jpg