Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kad gledam Pulp Fiction nekako u komadu odgledam i Reservoir Dogs. :D
     
  2. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    E tacno, dobar si... nije mi to uopste palo na pamet a stvarno je bitan faktor.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Filmovi su stvar ukusa::
    Glupo je raspravljat o ukusima. 10 ljudi 10 cudi 10 ukusa...
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Potpis.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija


    potpis
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne radi se o ukusima. Meni se hiljadu puta nešto ne sviđa, ali kvalitet se prepozna. Naš drug misli da glavni lik u filmu pati od nesanice, to dovoljno govori koliko je shvatio o čemu se radi.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Umjetnost nije burek, pa da kažeš stvar ukusa. Taj termin se poprilično solidno učvrstio kod običnog puka, pa kažu ;' meni se Ronaldo ne sviđa kako igra, jbg. stvar ukusa'. :lol: Stvar ukusa može biti ; kuhinja, moda, izlazak, itd.. To je isto da kažeš meni se ne sviđa slika Van Gogh-a jer je moj ukus takav i takav. Onda si ti care na strašno niskoj životnoj razini da je to strašno.
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    neka si nam ti objasnio, drveni filozofe
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    a đe su nestali rajvosa,ben'baša i ćaršija, ha oca'm ? :lol:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno je to, ali nije bas tako crno-bijelo kao sto ti kazes. Nije bas kvantitet pa da je lako mjerljivo.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    A tema bi inace bila filmski vodic, tako da ne znam o cemu vi pricate.
     
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Logicno je da se covjeku koji da 9/10 filmu Uwe Bolla ne svidja Taksista. Nema potrebe za polemikom.

    Juce sam pogledao Now You See Me - fina krimi razbibriga.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba The Man from Earth gledati kroz specijalne efekte ? Kakav lik. Uozbilji se. Mada ovdje nikada nece biti hajra kad se u svaku raspravu ukljuce provokatori na primitivom nivou padobranskim postovima "..ja bolje izvalim". Slobodno se častite.

    Sophie Scholl Spor ali dobar, vecini ce biti pegla ali kvalitetan.

    Modern Times Gledalo se devedesetih ali nikada iz jednog dijela. Preporuka naravno kao i Dikrtator onima koji su propustili.

    Chasing Mavericks Fin. Preporuka. Mada ce mislim bolje sjesti mladjoj publici.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Upravo sam pregledao novi James Bond. Meni je legao pravo. Jedan od boljih u zadnje vrijeme...
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Imam frenda kojem su Snajperist , Timecop i ostala bratija medju najboljim filmovima ikada . I uvjek su mi isli na zivce smradovi koji su mu pametovali sta to gledas bla bla bla ako cojk oce da provede sat i pol uz no brain akciju njegov izbor . Makar ne filozofira o filmu narednih 893248948293823 dana
    Kak cu ga obradovat sa novim Predatorom :smt005
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' ja mogao mlatiti praznu slamu kako frajer nije skontao Rampage. Jezim se na no brain naslov. Ko ih gleda, "neka mu". Sto kazes, ne peglaj nekoga ako bu sjeda. Pogledam najahpani da vidim cemu sve to.

    Rampage kao rame uz rame sa ostalim filmovima je 0/10 da se razumjemo. Cak je i za osudu. Ali ga ne mozes osudjivati za nesto sto to nije. Film je snimljen ala Elephant. Da je radjen kao dokumentarac bolje bi se primio. U drugom filmu gdje Uwe Bolla razradi plot kao u svakom "normalan" film, gubi na sirovini i jednostavnosti te je film ispod svakog prosjeka. Masa je slicnih "anonimnih" sirovih filmova bez imalo sminke u produkciji koji ispadnu dobri.

    Ali da, ni jedan crtani film ne smije preci ocjenu 5/10 jer su u toj gorjoj granici ocjene za multi-milionske uber the great white hype filmove.

    ..cccc. Ozbiljnosti ne bi skodilo.


    ----------


    The Master (2012) - Reklo bi se film za oskara ali nije ni blizu. Nije za široke narodne mase. Oskar ovakve ne voli. Gluma u ovom filmu Joaquin Phoenix je nevjerovatna mada niko u filmu od ostalih nije tanak. Lika gotivim jos od Walk the Line (2005). Meni su oba sto b ise reklo za desetke ali ce vecinu prvi daviti.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Upravo odgledao Oblivion, dobar.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Možda u usporedbi sa ovim njegovim drugim ovogodišnjim filmom, Jack Reacher :D