Kvalifikacije za SP 2014

Discussion in 'Generalna diskusija' started by selvin, Nov 16, 2011.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Mozda je do mene ljudi, ali izgleda da Salihovic sve losije i losije igra. Totalno van forme. Zuka ozdravi nam brzooo.

    Medunjanin ima tehniku ali mu fali explozivnosti, pozicija zadnjeg veznog mu izgleda neodgovara, jer bas djeluje beskorisno kada se branimo od kontranapada.

    Misketu svaka cast na onom korneru za gol, ali on ne moze duze od 30minuta igrat!

    Mujdža se ocito jos nije oporavio od povrede. Nerealno je ocekivat da on sam drzi desnu stranu! Dragi Pape, okani se vise ove asimetricne formacije gdje desni bek mora poginut dok miske hoda po sredini! Daj ubaci pravo desno krilo vise :D

    Zahirovic konacno odigrao utakmicu bez kiksa :)


    Ovi Grci opet pobijedise 1:0. Da im se hoce Slovacka osvetit tamo, kako bi nam to samo valjalo!
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Svaka čast na pobjedi al vile su nas pronosale ovaj put .
    Odbranu treba sredit , pogotovo bekove . Nemamo rjesenja za brze igrace , u barazu su nas nani i cr sprzil , a nasri i menez su nam pravil dar mar kad smo igrali protiv francuske a dvije zadnje tekme Weiss reže kroz nasu polovicu . Mislim da smo dobil Grke samo radi njihove spore igre .
    I napad oslabio , 150 minuta nismo napravil 100 % sanse osim onog pokusaja glavom Pjane .
    Jbg samo da ih ova pobjeda opet ne lupi u glavu pa da bude belaj u oktobru . Bomba nam je pomogla ovaj put .
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja Hajrovića kad sam gledao protiv Fiorentine neki dan oduševio me momak. Molio sam Boga da Safet debeljucu izbaci i njega uvede kad nedugo zatim BOOM !
    Koja je ono igračina, kakve centaršut ima, korneri fantazija. O šutinama ne treba trošiti riječi, ne libi se opaliti i sa većih udaljenosti.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Vrlo loša utakmica od naše strane. Misimović je komedija na terenu, čovjek mu se može samo smijati kada vidi kako trčkara po terenu. Džeko je bio panj u obje utakmice, Ibišević gotovo isto. Salihović je očigledno čovjek koji nije baš previše inteligentan, ne znam čemu ona ulijetanja, a da ne govorim o tome kako je čovjek predvidljiv - protrči (ako uspije) i ubaci lijevicom ... apsolutno nikakve koristi timu od njega. Jedine svijetle tačke u timu su bili Begović, Lulić i Hajrović (20ak minuta koliko je proveo na terenu). Ovakvom igrom ljudi nećemo dobiti Latviju.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Kako kažu, ponekad treba i zaslužiti malo sreće :) Dakle, teško je shvatiti šta se dešavalo u reprezentaciji Slovačke ranije, jer se vidi da imaju sasvim solidnu ekipu. Očito je da nemaju dobrih klasičnih napadača, ali po mom mišljenju je Weiss bio najbolji igrač na terenu u obje utakmice.

    Dobro su nas stisli, realno, bili smo na pragu poraza, no imali smo sreće da postignemo ta dva gola. Pretpostavljam da će sad mediji da razvlače priču Džeko - Hajrović do narednih utakmica. Možda je Hajrović stvarno "procjenio" poslije da je bolje s BiH otići na SP nego gledati iz Švicarske na TV-u:), možda je pogriješio, pa uz pritisak porodice i navijača, pogotovo nakon što je mlađi burazer počeo da igra za U21, odlučio igrati za BiH, ali je sa ovim golom zaslužio tu ulaznicu.

    U tom smislu, mi se jesmo brzo podigli da smo neka "fudbalska velesila", ali baš ove dvije utakmice su pokazale koliko je bitno da ti momci što su prošli kvalitetnije fudbalske akademije te igraju u boljim ligama, isprobaju i za reprezentaciju. Klupa nam je tanka, opet ih pola ne igra, a i priča kako svi igraju u vrunskim klubovima i ligama je deplasirana.

    Dvije utakmice do kraja, vjerujem da ćemo dobiti obje, ali treba nastaviti raditi da se pojačamo za SP sa novim igračima koji trenutno nemaju pravo igranja, kako ne bi tamo bio puki turizam.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Po meni miske treba da ide na poziciju zadnjeg veznog, pogotovo u napadu jer jednostavno nema agilnosti za otvara igru. Pod vrh staviti Pjanica.
    Ove dvije utakmice pokazuju da kad nam zakažu 2 igrača nemamo alternative.
    -Hajrović umjesto Misimiovića
    -Pod hitno na lijevi bek staviti Kolašinca jer nit lulic a pogotovo sejo ne mogu pokrivati bekovsku poziciju na lijevoj strani.

    Ako imamo problem obrane vs brzih krila to se kompenzira defanzivnijom formacijom sa udvajanjima na bekovskim pozicijama.
    Tu predstavlja problem spora tranzicija u napadu, tj spora ekipa za kontre.
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista


    Evo kako je to vidio Grčki komentator :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nemojte tako protiv Misimovica, nekoliko dobrih suteva na gol, a sigurno smo izveli ukupno 10 kornera i konacno 1 kakav treba u peterac. To ujedno govori kakve mrcine ima Slovacka u odbrani.

    Golman Slovacke je skinuo X nasih suteva i dao dosta sigurnosti svojoj odbrani, a samo u prvih 6 minuta je skinuo 2 suta do bola zavucena.

    Slovaci su pravili bunker gore nego Grci, kako na strani, tako i kod kuce.

    Mislim da su odlicno prosli, jer je njima pobjeda nad BiH bila veca nego nama protiv Grcke i nek je pamte dobro, trebat ce im protiv Grcke 11/10/2013 / 16:00 8)
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u zivotu nisam gledao napetije utakmice od ove sinoc ...treperio sam cijelu utakmicu
    samo da napisem da se ni meni ova taktika ne svidja,posebno kada se igra sa reprezentacijom koja ima ovako brze bocne igrace i umjesto da ih nasi udvajaju,dodjemo u situaciju da jedan nas odbrambeni ide na dvojicu njihovih napadaca

    ovo bi bila dobra taktika da se miske i pjanic vracaju u odbranu i pomazu a oni se samo sepure i gledaju

    uglavnom,sreca nam se ovaj put osmjehnula a stvarno smo je sinoc imali
    btw.ona kisa je pokvarila ugodjaj za sijelo ,ali se ipak sijelilo heh
     
  10. ibran

    ibran Aktivista

    Čestitke reprezentaciji na pobjedi, Hajrović je neprocjenjiv biser od igraća, koji katapult je sijevnuo i usrečio cijelu naciju.
    Sretno zmajevi do Brazila! :smt006
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Marjan izvisio hahahahahaha

    [​IMG]
     
  12. Magnifico

    Magnifico Novi član



    Glaj gola! :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa jel bilo Slovackih navijaca na ovoj utakmici? :D

    Ako uzmemo sve faktore, prilicno smo solidno odigrali. Najvaznija u svemu tome je pobjeda naravno. Velika je psiholoska opterecenost bila na igrace, tako da ja nisam ni ocekivao neku blistavu igru.

    Svaka cast momcima na pobjedi, pogotovo dvojici novajlija sto su nam doljeli istu. :) Jos Kolasinac, kad se prikljuci aBd... :)
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mislim da bi to bila top kombinacija za SP
    Ja ne bi igrao čak ni sa dva napadača, dovoljan je ili džeko ili ibišević. Miske ili Pjanić, mada bi preferirao pjanića. Ostalo popuniti igračima kao Hajrović, Kolašinac, Zahirović, Mujdža itd.
    Po meni Salihović par utakmica nula bodova, baš sam ga pratio, preloš, prespor lik.
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ionak je iritantan , lepi , institucija neke laprdije spominje pfff
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Volio bi da sam na Marjan/Senad-ovom mjestu bio :D

    Mene je adrenalin drzao do 3-4 jutros, legnem ja, al oci ko fildzani :smt005
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je Marjan sasvim ok komentator. Ne kazem da nema svojih bojki, ali je daleko bolji od monotonih pozorisnih komentatora na javnim emiterima...
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    !
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne mogu ni ja onih mrtvaca u ovakvim utakmica :) Ono mi je uredu kad igra WBA - QPR :)
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Hajd' što su mrtvaci, ali što su ugl. neupućeni u fudbal i ekipe koje prenose tako da znaju izvaliti gluposti pored kojih su ovi marjanovi "lepi", "institucije", "bombarderi" i sl. izjave mila majka! :mrgreen:

    Mene je inače nakon ovoga dobio:



    8)

    PS. Da ne bude totalni off: Pape zovi Saida u repku, nećeš se pokajati! :smt023
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017