Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. ---

    --- Aktivista

    Zamolio bih vas da mi preporucite LED/LCD (budzet do 1000KM plafon).

    -striktno 32"
    -sto bolja SD reprodukcija
    -sto bolji USB video player (podrska za veliki broj formata, titlova)
    -veoma pozeljno da bude smart, ali nije presudno.

    Hvala unaprijed.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. bavka

    bavka Novi član

    Moze li preporuka za 32" LCD/LED do 700 km?

    Hvala
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Osjetite ljepotu detalja u 4K rezoluciji :D (vec ima kupiti 4K lcd, haos :D )

    Da to ne bude ovako :smt005 :

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze li preporuka?
    Namjena je gledanje 720p i 1080p filmova i serija u .avi i .mkv formatu i igranje PS3 igri, analogna i kablovska digitalna mi nisu vazne. Budzet je do 900 KM. Jos jedan od kriterija je dugovjecnost i cijena eventualnih popravaka jer TV ne mislim mijenjati zadugo - dok radi neka ga. :)
    Da li da idem na HD Ready plazmu ili Full HD LCD?
    Hvala!
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom na tu namjenu, FullHD LCD ganjaj. Za 900KM se da nac ovakvo nesto:

    [​IMG]
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    koliko znam, razliku izmedju 720p i 1080p ljudsko oko vidi na tek preko 42" (ako se uzme u obzir i distanca od TVa).

    ja bi za gaming isao na plazmu, plazma nema ghostinga (odziv 0.01 ms) a i crne boje su dosta ubjedljivije.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Po meni je HD ready plazma bolji izbor za igranje, a za filmove ne treba trositi rijeci.
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Znaci, ipak plazma. Hvala vam na savjetima.

    Evo mi je izletio jedan LED - LG 42LM620S. Drug prodaje, polovan, u odlicnom stanju, 600 KM. Vidim da je nov u Srbiji i Hrvatskoj oko 650€. :D
    Ili je bolje da ovaj uzmem? Samsung PS43E450.
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

    Imam isti takav ( samo kod mene 39")... Ja sam extra zadovoljan slika dobra, upario i sa kompjuterom koristeći universal server pa gledam filmove sa titlovima na TV. Na recenzijama kažu da je ugao gledanja loš... Pošto ja nisam zahtjevan korisnik, a i ne razumijem se baš mnogo na ovom polju i nisam prije u kući imao LCD niti Plasma ja ovo nisam primjetio :roll:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Sta je bolje od ova dva? Panasonic TX-P42X60E vs Samsung PS43F4500? Cijena 820 vs 850?

    I sta je dobro od 32" da se gleda kablovska i mojaTV? Par modela ako moze, treba mi sto prije :D Hvala.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    LG 32LN575S za 800KM.
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Šta mislite o ovom:

    [​IMG]
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pozzz drugovi.

    Ja sam prestao pratiti stanje sa TV aparatima ali me kolega zamolio za savjet.

    Treba mu LED 50" nije bitna marka samo da je FULL HD i da ima bar nekoliko dobrih prikljucaka 2-3 USB-a i 2-3 HDMI-a ( kablovska, PS3 i PC ). Takodjer mu je bitan media player samog televozora i internet konekcija. Ima onaj HBO GO paket a tu aplikaciju koliko znam imaju LG televizori ne znam za ostale. Tako da mislim da preferira LG.

    Ima li nesto pametno da mu preporucim. Vaznija mu je cijena od nekih tehnickih detalja jer kako on kaze siguran je da nista od toga ljudsko oko ne vidi, ni nivo crne boje kao i ostale sitnice.

    Svako ima pravo na svoje misljenje, zar ne
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ima akcija u onij radnji pored WFa na pofalićima. LED 50" LG Smart, WiFi... 1700KM. Koji je model tačno, ne znam.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ja sam uzeo Sasmsunga na preporuku kolege Nanija. Zadovoljan sam itekako.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da i ja prijavim,ja imam PS43F4000 koji je nesto slabiji model od ovog 4500,ima telefonsku rezu,800 i nesto sa 400 i nesto dok je kod 4500 1024x768 al je i dalje slika za ne povjerovat.Koristim ga za fimove preko njegovoh integrisanog playera vecinom 720p ripovi i gledam TotalTV,spojen je preko HDMI
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    4 Connect ja mislim da se zove, jos se ima i stela tamo, haj poslat cu ga, reci cu da bolje nisam mogao naci :)

    Hvala AdoSA
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Da se i ja javim za ovo gore pitanje sto sam pitao, roditelji su kupovali TV pa sam zato pitao, pa im je bilo max. 39" da uzmu, tako da je plazma otpisana bila. Mislio sam da ima nesto 37" jer im je to bio optimum, ali kako sam ispao iz fazona nisam znao da se u zadnje vrijeme ne proizvode. A ovaj od 32" mi se nekako cinio premal, pa sam ih nagovorio da uzmu ovaj 39" koji je jedva stao :D A kupljen je LG 39LN5400, gledat ce kablovsku i MojaTV poslije, tako da im je sasvim dovoljan bez ikakvih smart opcija. Zadovoljan sam slikom, digitalni kanali sa kablovske su super, analogni nesto slabiji, vjerovatno bi bili bolji na plazmi, ali sta je tu je.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Niko ništa ne zna o Philipsu?