Google Maps BIH

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Apr 4, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeste li primjetili nešto novoga u google mapama na našem području? :D

    Napokon Mostar nije samo prikazan kao jedna žuta linija ceste m17, nego sada imaju i ulice, bilo je i vrijeme.

    https://maps.google.com/
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Konacno, samo evo vidim na mobitelu da navigiranje nije jos podrzano, samo crtanje rute, ali hajde bit ce i to valjda uskoro.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zar nije?
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Navigation -->> "navigiranje na vasoj trenutnoj poziciji nije podrzano" -->> odustani/crtaj rutu
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onda mozda samo u vecim gradovima.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze i u manjim gradovima od grada do grada, samo nema naziva ulica.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A eto zloglasni symbian i nokia maps imaju bosnu u takvim detaljima i saobraćajnim znakovima i ograničenjima brzine da ti ne pada na pamet upotreba nekih trecih riješenja.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Obe su to ki** od ovce realno u odnosu na pokrivenost ostalih zemalja ali hajde.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Izvinjavam se na Ot-u ali ubode me u oči.

    Dino Bosna se piše velikim slovom. :)
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da znas kako sam se napatio dok sam na mobitelu na touch screen-u nabockao da napisem oprostio bi mi u dva poteza :D
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta to koristis, Symbian sa rezistivnim ekranom ? :mrgreen:
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam vala pisao sa symbiana nego sa bratovog Xperia SL i nisam naviknut na tu tastaturu a jos na sve to telefon se trudi da mi pomogne i ispravi greske u pisanju pa me vise ispati nego sto mi pomogne,onda kod mene na Nokia 808 je US layout a na Xperia-i je bosanski pa me i to ispatilo uglavom zakljucak je da Nokia ima sasvim funkcionalnu free of charge navigaciju na starom odbacenom OS-u dok ultra mega androidi to jos uvijek nemaju.Al ne sumnjam da ce i to leci na svoje mjesto.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Autocorrect je za nase podrucje beskoristan.

    A eto BiH veliko trziste pa svi zure da imaju sto azurnije mape :mrgreen:
    I Nokia ih ima jer su preuzete od Navteq-a.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    dobro je sto smo napokon na, kako jedan prijatelj kaze, evropskom putu ali kome je trebala navigacija na androidu snasao se vec za istu, iGo sa Navteq mapama, CoPilot i NavDroyd sa OSM mapama vec dugo vremena rade odlicno zanase podrucje
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    primjetio sam i ja ovo neki dan i pokriveni su i manji gradovi
    Gračanica ima ucrtane sve ulice i kada se pokrene navigacija,pise fino skretanje tamo vamo u toj i toj ulici
    ekstra stvar ali opet standardna navigacija treba ili oguli net kada se koristi kao navigacija

    od onog offline moda nema nista,koji u odredjenom kvadratu snimi podatke,jer podrzava samo do 10 MB prostora a to je vrlo mala pokrivenost
     
  17. neer

    neer Aktivista

    Od jučer je moguće mapirati i Bosnu i Hercegovinu, vidjet ćemo koliko će nam community biti razvijen za takvo nešto.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva glupost ove offline mape, jebote moras zumirat skroz maltene kvart u Sarajevu, ako odmaknes na nivo drzave ne moze. Fakat glupost koja se ne moze nazvati offline navigacijom.
     
  19. burner

    burner Aktivista

    Ima li neko da je zainteresovan za ovo?
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ima :)

    Vidim da se pomalo pojavljuju neke stvari na mali kojih nije bilo, nije mi bio naum ovaj mapmaker nikako. Mogli bi organizovati nešto, svako u svom gradu sigurno može naći dosta stvari koje fali i ispraviti greškice pa bi imali daleko kompletnije rješenje.