Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Probat cu tako. Nema nazalost ni mogucnosti da se vidi koliko koja aplikacija trosi bateriju, ali realno nemam bas problema sa potrosnjom, traje 2 dana bez problema.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Nisam odavno koristio WP, ali koliko se sjecam bila je negdje u settings selekcija backgruond aplikacija, pa sam ja gasio sve zbog potrosnje baterije... ??
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Pogaseno mi je sve moguce te background aplikacije, lokacija, tap+send... Ispraznit cu skroz, pa nek se puni 12 sati.
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Juče naletjeh na članak nakon kojeg mi je bilo jasno zašto mi Skype troši više baterjie nego bilo koja igra. Ukratko, Wi-Fi i 3G čipovi rade punom snakog 5-10 sekundi nakon aktivacije, nakon čega ulaze u low-power stanje koje traje 30-60 sekundi. Nakon toga idu u stand-by. Što znači da će Skype trošiti približno isto struje kao YouTube aplikacija.

    Znači da neka sitnica u pozadini, koja često kontaktira nešto na netu, može lako isisati bateriju.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Pobrisao sve apps (ne mogu se sve potpuno blokirati u background) i evo sad mi je 2days and 6hours left. Imaju i ove battery apps da upozore ako se prebrzo trosi baterija.
     
  6. d0ga

    d0ga Aktivista

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    l920

    jucer je napunio oko 18h, malo wifi , cackanje, klasika, ujutro se probudim, mrtav telefon.... ukljucim punjac, baterija skroz prazna, prije spavanja sve pogaseno bilo... prvi put se ovo desilo.. na battery statsu od 3 ujutro do 8 se "srozala" ... jel neko zna sta bi moglo bit
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja sam jednom imao battery drain, ali sam prilicno siguran da je bilo do Skype-a.

    Lako je moguce i da ta puna baterija kod tebe nije ni bila puna, kad je tako brzo otisla.
     
  8. d0ga

    d0ga Aktivista

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    moguce..
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Meh, opet mi se na isto vratilo... Baterija se strasno brzo trosi. Citam po netu da treba proci 10+ punjenja da baterija procepi. A inace pun internet ljudi sa ovim istim problemom.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Valjda te baterije ne trebaju "procepljavanje" :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Pa one kao litijum-ionske definitivno ne trebaju procepljanje nego kako vec i dmr spomenu ranije potrebna im je kalibracija,par punjenja i praznjenja dok se uredjaj sam od sebe ne ugasi da se elektronika u ureedjaju "nauci" sa kojom kolicinom energije raspolaze,takodje proces kalibracije treba ponavljati mjesecno.

    Ove upute sam skoro dobio od covjeka koji mi je prodao novu bateriju za laptop,isto vazi i za telefone.
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Meni se dva puta desilo da neka aplikacija jede bateriju k'o luda... Tako da nemojte brdo aplikacija u sat vremena instalirati nego idite jednu po jednu da vidite šta pravi problem.. Kod mene Lumia 820 uz non stop provjeru 3 email, vremensku prognozu itd. i heavy telefoniranje od 08-16:00 izdrži lagano cijeli dan od 07:00 do 00:00
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ma do neke aplikacije je bilo. Cak bih rekao da je jedna od ovih HERE ili bing weather.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ja sam mislio da Nexus ima tanku bateriju dok nisam probao Lumiu 820.

    Neki full load plafon 10 sati

    Sa GPS-om i auto punjacem 5h max
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Izdominirala 1020 sa kamerom na testu gsmarene, a i display bolji od fullhd na Z1 :)
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ima li neko sa 920kom da mu radi mms, pa da sheruje postavke? Meni nece s ovim default setom.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Ne mogu da nadjem gdje su postavke za mms, jesi probao sa onim nokia access point app?

    Usput, nabavio sam bezicni punjac, super stvarka :)
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Moras ukljuciti mobilni internet ako hoces slati MMS.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows Phone - oficijelna tema


    Ma znam pobogu, pa nije mi ovo prvi telefon u zivotu. Sve je kako treba, telefon je dosao s postavljenim postavkama telekoma, internet ukljucen, konstantno "Can't send message. Try again".
     
  20. heroic

    heroic Komšija