HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Aha. Ma i to je odlicno. Mada iovako imam prevelik download. Mozda upload da dignu za koji megabajt
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene vec neko vrijeme 15mbps na paketu od 25KM. Jesu oni nesto povecavali skoro ili se zeznuli? Skida nekih 1.7-1.8MBps
     
  3. Paddy

    Paddy Novi član

    Pozdrav! Zamolio bih da mi kazu korisnici HS kablovskog interneta kako se ponasa isti u igricama? Najvise me interesuje kakav je ping na stranim a i serverima u susjedsvu (Hrvatska i Srbija)? Hvala
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    HS internet je definitivno najbolji provider od kojeg sam koristio usluge. Prije toga sam koristio Logosoft, BHT ADSL i europroNET, koji se apsolutno ne mogu ni porediti po stabilnosti i brzini od trenutka kada sam uveo HS (prije neke 3 godine), a da ne pricam sada. Sto se tice pinga, ne igram na domacim serverima, dok na stranim ping varira od 50 do 70, u zavisnosti gdje je server (npr. da li je u UK ili Austriji).

    @Pelikan

    [​IMG]
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je to onda, super stvar :)
     
  6. Paddy

    Paddy Novi član

    Hvala!
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Zaboravio sam napomenuti da koristim paket KID22.
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Definitivno je Hs najbolji kablovski operater na podrucju Sarajeva, ne govorim iz licne perspektive vec iz perspektive vise ljudi, stoga je ono sto je vazno postavljeno vec prije Bh telecomovog operatera, te da je i to vazno drugim korisnicima :)
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Zna li iko moze li se u HS-u dobiti neki custom internet paket, npr da imam simetrican download/upload. Npr ako placam 35/2 konekciju 55KM, da li mogu imati barem 15/15Mbit za istu cijenu :D Imam server koji se nalazi na drugom kraju grada pa mi ne odgovara nikako ovaj 2Mbit upload.

    Server je za privatnu upotrebu, znaci samo mi treba veci upload, nista posebno.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahaha tesko da ces dobiti takav upload, bar ne za takve male pare. cim ti treba toliki upload, ISP odmah posumnja da hoces nesto hostati, i eto ti cifre :D hostaj kod providera :) e sad, ne znam kakva je tehonologija u pitanju, i da li ona dopusta tako velik upload ;)
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uzeo sam wireless router i kada se preko njega nakacim na net neke stranice mi sporo otvara, a zna i konekcija stati na par sekundi. Kad idem direktno kablom iz modema u racunar nema nikakvih problema.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imaš dedicated server sa 100/100 MB konekcijom u bht-u
     
  13. wudu

    wudu Aktivista

    Pozdrav raja,

    Od neki dan sam i ja korisnik HSa. Gazda stana je samo reaktivirao uslugu, tako da imam samo modem i glavni kabal. Otisao da kupim u Robot spliter, sve prikljucke i jos kabla. E sad... prvo sav taj materijal iz Robota je uzasno lose kvalitete a drugo kad prikljucim glavni kabal u spliter i onda iz splitera jedan u TV i jedan u modem, neta nemam nikako a na TVu slike skoro da nema...
    Sumnjam na los kvalitet opreme i na spliter. Ja sam uzeo neki od 2300 Mhz. Da li je taj dobar, ili treba neka druga jacina? I gdje ima jos u Sarajevu kupiti ove opreme (kablovi, prikljucci), a da je kvalitetnija nego u Robotu?

    Hvala unaprijed na odgovorima,
    Pozdrav
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Ma znam, meni treba fizicki pristup serveru i da je na lokaciji koju ja zelim, imam ja VPS-ova sa tim brzinama, ali nije to to :D
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Ili zovnes HS i oni ti to odrade sa svojom opremom i neces imati nikakvih problema. ;)
     
  16. wudu

    wudu Aktivista

    Radim preko dana, tako da nema nikoga u stanu...
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ili kupis novu opremu u electronic centru kod vjecne, onaj prolaz kod Alpine. Kvalitet za tvoje potrebe, vrhunski.
     
  18. wudu

    wudu Aktivista

    To i hocu, ali ne znam kakav spliter da uzemem, odnosno od koliko Mhz. Ako neko ovdje moze samo pogledati pise li mu na spliteru koliko je Mhz?! Bio bih jako zahvlan.
     
  19. black

    black Komšija

    Trenutno koristim ADSL ali hoću da pređem na kablovsku.Pošto živim u Semizovcu zanima me koliko je stabilan internet i digitalna u udaljenijim mjestima.Digitalnu bio koristio na dva televizora oba sa Dvb-c tunerima , na stranici piše da je prva kartica besplatna ali koliko se plaćaju dodatne?
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    60 KM jednokratno po svakom dodatnom modulu