Facebook problem !!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zippoo, Sep 27, 2013.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav raja
    evo prije nekoliko minuta se pojavi problem,naime nesto mi poce stekati YT a onda i FB
    i YT proradi a FB mi poce ovako pokazivati,kao na slici
    http://pokit.org/get/?b5b64af08756a0993 ... 0c54e6.jpg
    http://pokit.org/get/?af7af56033cb4f638 ... c7e918.jpg
    http://pokit.org/get/?81c12b337a1f5006d ... 2ad832.jpg
    ovako mi je u svakom browseru,probao sam na IE,mozila,crome,maxthon i na svakom je isto

    isto sam obrisao cache i cookies-e i nista ne pomaze

    btw.jedino sto sam uradio prije ovog je da sam instalirao novu verziju flash playera,da li bi to moglo praviti problem
    jedino FB nece da ocita normalno,ostale stranice rade najnormalnije

    ima li jos neko ove probleme i kako ovo rijesiti ?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Promijeni DNS na google-ov, tj. 8.8.8.8 i 8.8.4.4. I ja imao isti problem.
     
  3. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    selvin druže, imao sam isti problem sa Facebook-om, te zahvaljujući tvome savjetu, uputi, rješeno je i sada mi FB fercera punom parom... Hvala ti velika...
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uradim ovo kada dodjem kuci
     
  5. Scholl

    Scholl Aktivista

    Sta je DNS, de objasni za nas sto veze nemamo o tome :))
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

  7. Scholl

    Scholl Aktivista

    Napravio sam, naso tutorial na youtube.Mnogo hvala za ovo :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kako sam ja skontao,ovo se desava samo na mom accountu,kada se hocu ulogovati
    usao sam sa burazovim bez problema

    glupo mi,ne radi vec par sati,je li moguce da FB bude nedostupan toliko ?

    edit
    nakon 4 sata nerada,proradi i FB...nisam znao da se njima desavaju ovakvi bugovi,ludilo
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    selvine hvala,sada je procepilo i kod kuce :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je bio neki problem sa BH Telecomom po ovom pitanju, ali je 'riješeno' jučer..
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dok se oni sjete nesto rijesiti,mi budemo dan-dva bez neke usluge :D
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Čitava panika u subotu ja kontam neki smak svijeta ono FB nije radio :lol:
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha ovakav komentar sam cekao od samog pocetka :D
    ipak nakon 3 dana je dosao, nije prije...sto je za pohvalu :D

    bitna je sustina,ne sadrzaj :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha ovakav komentar sam cekao od samog pocetka :D
    ipak nakon 3 dana je dosao, nije prije...sto je za pohvalu :D

    bitna je sustina,ne sadrzaj :D
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa sigurno da je do BHTelecom-a cim je promjena DNS-a rijesila problem. Mada ne znam ni otkud da mi bude DNS na automatic, haman da sam nekad vratio.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se može nesto objaviti u neku grupu u koju sam prihvacen a da ne bude podjeljena moja aktivnost i da zna od dađince dajđinca ? Znaci samo da bude vidljivo onome koje clan grupe. Ili ko ta jpost dalje objavi.. nebitno.

    Aktivnost ne bude na mom timelineu ali bude aktivnost podjeljena prijateljima.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa valjda i bude samo vidljivo clanovima grupe ili to zavisi od privatnosti na grupi. Pogledaj u activity log, kad napravis tu aktivnosti, vidi ko sve vidi to. Ja sam skoro lajkao neku sliku iz grupe Samo kod nas... i pise mi tamo u activity da vide oni koji su Members of Samo kod nas.... Eh da li je zbog tog sto je grupa closed ili sta vec, to ne znam.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma jok, svi vide. Nije problem sto je vidljivo javno onome i ko nije dio grupe kada grupu posjeti vec mi smeta sto aktivnost posalje svima u prijateljima. Stoji "allowed on timeline" u acti logu te vjerovatno svi od prijatelja i vide tako ali meni ne stoji na timelineu.

    Moze biti da je grupa tako podesena samo nidje veze, barem da me pita da li hocu da ostali vide aktivnost. Stoji samo post dugme. Kada je objavljeno ne mozes editovati ko ce da vidi kao kada objavis nesto na wallu, samo ovo stoji:

    [​IMG]

    Ne bi me cudil oda posta drugima na wall sta pisem nekome u mailu. Koji debilizam.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Evo nadjoh da grupa mora biti Closed (ili Secret jos bolje :)). Vjerovatno je to open group, i onda dodje kao da si pisao na neki fan page, svima se pojavljuje u news feed tvoj activity.