2 monitora (nisu isti) na jednu VGA?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by russ-co, Sep 25, 2013.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Imam namjeru da "nakacim" 2 monitora koji su razlicite dimenzije i rezolucije na jednu VGA koristeci onaj VGA splitter.

    Jedan monitor je AOC 18.5" (1366x768) a drugi je Siemens 1280x1024.

    Da li je tehnicki izvodivo, na kojoj rezuluciji ih staviti da rade??

    Vec imam AOC i posto ne mogu da nadjem slican 19" da je u bijeloj boji (sto je uslov) onda moram gledati ove starije modele 4:3.

    Ili ako ima prijedlog neke firme koja prodaje 19" wide da su bijeli jos bolje
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pazi dobro da li zelis splitter ili Vga u 2x VGA.

    Ja kada sam pokusao rijesiti svoj problem kupim splitter i ono sto sam dobio je istu "kopiranu" sliku na oba monitora, i jedan mis, znaci bukvalno je prekopirao signal na oba...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    cemu to kada svaka grafa ima 2 izlaza?
     
  4. russ-co

    russ-co Komšija

    VGA je int, racunar je neki dell, core2duo, ali je VGA na ploci....
    Ne znam koji je port jer nisam otvarao posto je pod garancijom

    i najjednostavnije rjesenje je 11KM za Y VGA splitter..


    samo je stvar rezulucije, kako to nastimati da ista valja jer su monitori razliciti..wide 19" i obicni 4:3
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vjerujem da je bolje rjesenje najobicnija graficka kartica od cca 15-20KM (naravno polovna), a koja ima dva izlaza. Jer onda imas opcije extended display-a i rada na razlicim rezolucijama, pored kloniranja.
     
  6. russ-co

    russ-co Komšija

    Ok, zato i trazim savjet :)
    nije problem 20-30KM jer je sva oprema puno skuplja, ali mi treba da to ipak lici na nesto a ne da bude na jednom OK a na drugom izduzena slika :)
     
  7. russ-co

    russ-co Komšija

    nasao sam neku ATI X300, da li je tehnicki to izvodivo, znam da je nekad bila najjeftinija PCI_E
     
  8. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Zašto da ne.. svaka pozdržava extended display :)
     
  9. russ-co

    russ-co Komšija

    Hvala :)

    Samo da se prodavac javi, ako ne bude onda moram zamjeniti ovu 19" wide AOC sto je skoro nov za dva polovna koji su iste rezolucije, pa cemo vidjeti